reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin i okolice - znajdę tu jakieś mamuśki stamtąd?

Trzeba pochodzic i poszukac, poogladac. W kazdym mozesz utrafic na cos ciekawego. Tylko uwazaj i pros o komplet dokumentow. Jakis tydzien-dwa temu bylam swiadkiem nalotu policji na jakis komis z komorkami na 3-go maja.
 
reklama
Witam po dłużej przerwie.

Czy są tu Mamy z Sosnowca, a dokładnie ze Środuli? Dwa miesiące temu przeprowadziłam się na Środulę (bloki niedaleko Plejady). Szukam sprawdzonego warzywniaka i sklepu mięsnego, gdzie kupię bez obaw produkty na obiadki dla córeczki.

Byłabym wdzięczna za podpowiedź :)
 
Mogłyśmy od początku wakacji ogłosić urlop od forum :-D

dłuższy czas temu poruszyłam temat pieluch wielorazowych. teraz mogę w końcu coś na ten temat powiedzieć :-) także dla wszystkich przyszłych Mamusiek małe zestawienie:

Wady i zalety pieluch wielorazowych.
Zalety:
+ miękkie wnętrze dzięki czemu nie ma podrażnień skóry (z zwykłych papmersach Miki miał podrażniony napletek)
+ ładne kolory
+ duża oszczędność (raz się płaci, a potem tylko wrzuca do pralki)

Minusy:
- wbrew słowom producenta nie nadają się na cały okres pieluchowania, bo nawet odpowiedni zmniejszone dla noworodka są zdecydowanie za duże (my w pełni się nimi cieszymy od powrotu z wakacji, czyli dopiero w 4. miesiącu)
- jakieś bardzo superchłonne nie są, trzeba je zmieniać częściej niż zwykłe papmersy, co może być też zaletą, bo skóra nie ma tak długo kontaktu z siuśkami
- nie nadają się na długie wyjścia z domu, bo nie można ich wyrzucić do kosza
- w przypadku kupki trzeba je zmoczyć, bo wiadomo, że nie wrzuca się do pralki po jednej sztuce
- trzeba się naczyć je dobrze zakładać, bo mogą przemoknąć.

Skoro jest więcej minusów, to czy żałujemy, że się na nie zdecydowaliśmy? Nie. Miki nie miał jeszcze żadnych odparzeń, ani podrażnionej skóry odkąd ich używamy. Kupiliśmy ich więcej, więc nie muszę ich prać codziennie. A na wyjazdy zawsze mamy w domu paczkę papmersów.



A tak swoją droga jak po urlopach? U nas spokojny wypoczynek w górach, Miki był zachwycony :)
 
zonka_88, po kupie, to je trzeba wygotowac za kazdym razem, bo nie sa higieniczne tylko wyprane.
Ja uzywam tylko jednorazowek i tez nie narzekam. Miesiecznie wydajemy ok 80-90zl na jednorazowki. Czesto sie zmienia, dajemy mlodemu pobiegac z golym tylkiem i tez nie ma problemow.
 
Witam Was :)

Szukam mam z Katowic :) Jakiś czas temu się przeprowadziłam do męża i nie mogę znaleźć nikogo (poza jedną przyjaciółką) z kim mogłabym się czasem spotkać. Trochę samotnie się czuję. Mimo że osiedle duże, to jakoś kontaktu nie można złapać, bo już inne mamy mają swoje towarzystwo. Mam nadzieję, że znajdę tutaj kogoś z moich okolic ;)
 
reklama
Do góry