reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin i okolice - znajdę tu jakieś mamuśki stamtąd?

madie bez przesady :-) piorę je w pralce w proszku Mikiego i to całkowicie wystarcza. To nie są pieluchy tetrowe, poza tym ich nawet nie można wygotować. Poza tym już od dawna nie prasuję też ubranek Małego i nic się nie dzieje.

Jak powiedziała jedna z pielęgniarek w szpitalu Nie dajmy się zwariować. Nie jesteśmy niewolnikami dzieci. I tak do tego podchodzę. Kocham mojego synka i troszczę się o niego, ale nie zapewniam mu sterylnych warunków życia.
 
reklama
Tez nie prasuje- tzn. prasuje te rzeczy, ktore tego wymagaja.
A jedynie wyprane pieluchy wielorazowe sa niehigieniczne. W kale jest mnostwo wszelkich bakterii, ktore szybko sie mnoza. Samo pranie ich nie usuwa. A juz jak sa biegunki wirusowe, to w ogole- pielucha do wyrzucenia.

Edit:
nie chodzi o sterylne warunki, tylko o higieniczne warunki. Sterylnosc nie jest niczym dobrym. A brak odpowiedniej higieny jest naganny.
 
Ja mam sumienie czyste, robię wszystko według wskazań producenta. Poza tym nie używamy tych pieluch od wczoraj i nigdy nic się nie działo.
 
ja wlasnie jestem na etapie oduczania od pieluch.. i juz mi rece opadaja... byl czas ze mial 1.5 roku i wolal siku kupe pozniej pojechal do tesciowej i jak wrocil sikal jak popadnie. Teraz ma 2 latka i 7 miesiecy gada jak najety a jak przychodzi do zawolania siku zapomina sie.. bo a to na bajke zapatrzy albo zajmie zabawkami.. a kupe jakby mogl to pod ziemie by sie schowal.. ;/ i tak chodze z mopem po calym domu.. ja kupuje w rosmanie pielucho-majty 10sztuk cos kolo 20zl. i nawet fajne sa bo moj chudzina i o dziwo pasuja fajnie na niego a wiekszosci spodni to na szelkach musi nosic. Taki tadek nie jadek z niego
 
Widać babcia mu na wiele pozwalała. W szwagra było odwrotnie, moja teściowa a babcia chłopca pilnowała, a rodzice to olewali. W dodatku 4 latek dalej śpi w pieluchach
 
Babcia to nauczyla go przeklenstw.. odzywek typu matka ;/ na szczescie wylacznie w swieta sie widzimy. U mnie wlasnie syn sasiadki ma 5 lat i wali w pampersa i rodzice nie zauwazaja ze to juz problem.. bo 5 lat to duzo, samodzielny powinien byc, ale to chyba lenistwo bo zaloza pampersa i maja spokoj a ja biegam po podworku i pytam siku siku :) ale musze byc twarda ustapie i dupa bedzie a od lutego ma isc do przedszkola
 
gosiaczek no życze ci wytrwałości, na pewno juz niedługo mały załapie o co chodzi, ja na poczatku jak oduczałam od pieluch to tak średnio Lenusie co pół godz sadzałam na nocnik, zeby sie przyzwyczajała i chyba moze kilka razy tylko sie zesiusiała na podloge:) Tylko kupke załapała troche pozniej, na początku lądowała na podłodze :p
Teściowej może nie chciało sie z nocnikiem za nim latac i pilnowac, dlatego :zapomniał: to co sie nauczył...moja Lenusia byla ostatnio u tesciowej to tez zaczela takie dziwne odzywki do mnie puszczać, a na podwórku biła inne dzieci, mysle ze tesciowa jej za duzo pozwalała, teraz musze ją troche przytemperowac bo na razie jest mala terrorystka :p
 
Hejka dziewczyny,

po długich przygotowaniach pod koniec października rusza klub mam "Mammamia" w Dąbrowie! Wszystkie szczegóły na stronie http://www.klubmam-dabrowa.com

Spotkania odbywają się w miejskiej bibliotece publicznej na ul. Kościuszki 25 (http://www.biblioteka-dg.pl )

Serdecznie zapraszamy mamy, tatusiów i dzieciaki do lat 3 no maksymalnie 5ciu , panie w ciąży też mile widziane.


Spotkania mają charakter otwarty i bezpłatny. Trzeba wcześniej zarezerwować miejsce, dzwoniąc lub mailując do biblioteki: mail: marketing@biblioteka-dg.pl, telefon: 32 639 03 01.


Ruszamy dnia 25.10 o godzinie 16.30 spotkaniem z psychologiem "Stres w rodzinie - jak go rozpoznać i oswoić”. Można przyjść z dzieciakiem lub bez. Poza tym porozmawiamy o tym jakimi zajęciami jesteście zainteresowane w tym roku. Będzie też czas na pogaduchy

Z informacji praktycznych.
Przed biblioteką jest parking, można też łatwo dojechać autobusem - wysiąść w centrum i potem iść w górę ul. Kościuszki ok. 400 m. Jest podjazd dla wózków, na podłodze jest wykładzina, ale można wziąć ze sobą jakiś kocyk, przewijak.


Klub powstał w ramach działania stowarzyszenia Centrum Komunikacji i Mediacji Dialog.
 
Ostatnia edycja:
Czy są tu jakieś spacerujące mamy z centrum Sosnowca? Szukam kogoś kto również się nudzi na spacerach. Moja mała ma 15 mc :)
Pozdrawiam
 
reklama
dzien doberek:)

Chociaz na forum jestem juz kilka latek tak jakos wpadalm sobie do Was w goscinę moze uda mi się nawiązac nowe znajomosci bo ciągle (chociaz mieszkam tu już 7 lat ) czuje się samotna :(
Jestem mamą dwojki smyków Filka 4 latka i Zuzki 3 latka .....niedawno przeprowadzilismy się z centrum S-ca na srodulę ...
 
Do góry