reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

spacerówka dla 4-miesięcznego niemowlaka

pahero

Aktywna w BB
Dołączył(a)
21 Styczeń 2015
Postów
82
Dziewczyny, myślicie, ze mogę przesadzić córke teraz do spacerówki? mam na myśli taką, którą rozkłada się do leżenia na płasko, kolejna pozycja to taka jaką ma w takim domowym leżaczku, także raczej jej kręgosłup bedzie bezpieczny...martwie sie tylko troche, czy to nie za wczesnie ze wzgledu na porę roku...mam do tego wózka śpiworek zimowy, więc chyba nie zmarznie...a rozwazam tą spacerówke juz teraz, bo:
raz, ze Mała od jakiegos czasu nie chce spac na spacerach i po chwili od wybudzenia zaczyna sie awanturować, bo nic nie widzi, musze opuscic bude i uniesc jej materacyk (jest regulowany), przy czym nie mam jej czym przypiac, a wiadomo, ze ona sama nie siedzi i tak sie osuwa raz na lewo raz na prawo potem...a jak ja przymierzałam do tej spacerówki, to przypne ja pasami (5 punktowe) i ona taka wyprofilowana jest z boczkami, ze nie powinna latac na boki...
a dwa, ze mam strasznie badziewne kółka w gondoli, normalnie trzepie mi tym biednym dzieckiem czasem tak, ze sie az budzi, jezeli akurat zdarzy jej sie zasnac...no i jeszcze na spacery zabieram psa, ktory ani myśli chodzic po miescie, chce do lasu, na łąke...generalnie na trawke

Moja mama, to mnie chyba wydziedziczy jak zobaczy, ze ja juz przesadziłam, ale ona wiecznie uważa, ze dziecko za słabo ubrane jest, nawet jak jest spocone, to wg niej jest za cienko ubrane :)
Musze poradzić się innych mam :) bo przez tą moją matkę juz mam mętlik w głowie i nie wiem jak mam dziecko ubierac (tesciowa z kolei uwaza, ze jest ubierana za grubo eh...)

co myślicie?
 
reklama
nasza była przesadzona na spacerówkę jak miała skończone 4 miesiące - za zgodą położnej - która obejrzała wózek, oczywiście Mała jeździła w wersji tej najbardziej rozłożonej
 
Teoretycznie taka zupełnie rozłożona spacerówka mocno się od gondoli nie różni, więc raczej dziecku nie zaszkodzisz. Praktycznego doświadczenie w tej kwestii nie mam, bo moje dzieci długo korzystały z gondoli i u nas bardzo się sprawdzało kładzenie na brzuchu. A na spacery do lasu to najbardziej polecam chustę lub nosidełko:-)
 
Ja swoją małą przesadziłem w spacerowe jak skończyła pięć miesięcy. Na spacerach mieliśmy ten sam problem, co Ty. ;) A i jeździła albo w rozlozonej na płasko albo z lekko uniesionym oparciem.

A co do ubierania to nie sugeruje się zdaniem mamy czy teściowej. To Ty jesteś mama swojego dziecka i to Ty wiesz najlepiej jak ma być ubrane. :) Masz przecież instynkt. :D
 
Ja mojego starszaczka przesadziłam jak miał 4 miesiące i było ok. Ja co prawda nie miałam wyjścia, lecieliśmy do Polski i nie miałam tam do dyspozycji gondolki. Ale maluchowi nic nie było, a nawet wolał jeździć w spacerówce. Więc polecam.
 
u nas tak samo, piec miesiecy i spacerowka od wozka 3w1 :) co pporadze, ze mam ciekawe swiata dziecko? co do rozwoju, to ten wplyw raczej jest niewielki, moj 10 miesieczny syn zaczal juz chodzic, dwoch jego rowiesnikow, ktorych chyba nawet do tej pory w gondoli woza dopiero uczy sie raczkowac, wiosna kupuję zapp xtra 2, zeby miec lzejszy wozek, bo na dworze bedziemy dluzej teraz
 
Do góry