reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

spacerówka dla noworodka

aaaczarna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Listopad 2012
Postów
186
Witam, moje dzieciątko urodzi się w okresie wakacyjnym. To moje pierwsze dziecko i nie znam się na wóżkach. Początkowo myślałam że wystarczy spacerówka bo w lato nie musi dzieciątko być tak opatulone. Ale już wiem że wózek głęboki musi być ze względu na podtrzymanie i kręgosłup. Więc potrzebuje wózka głębokiego i fotelika samochodowego na początek a potem spacerówkę. Są opcje 3 w 1. Ale słyszałam że to tragiczne rozwiązanie. Nie mogę na wózek wydać tysięcy złoty bo mnie na to nie stać. A te tańsze ponoć 3 w 1 nie spowalniają praktycznie żadnej swojej funkcji. Myśle że skoro spacerówka jest używana dopiero po ok 6 miesiącach i sama w sobie nie jest kosztowna mocno, to może lepiej kupić głęboki wózek z opcja fotelika, albo osobno fotelik a osobno wózek głęboki. Czy są rodzaje wózków na porę roku? Jakie firmy są dobre? Co polecacie jakie rozwiązanie i jakie wózki i dlaczego?

co myślicie o czymś takim, spacerówka ale ma wsad taki że spacerówke sie rozkłada a dziecko sie wklada do tego spiwoka. Wiem ze to firma graco ale jak to odnależc. Co o tym myslicie? graco.jpg
 
reklama
Ja mogę ci polecić quinny zapp na początku możesz wozić w foteliku samochodowym a potem spacerowka ale to moze być mało wygodne dla dzidziusia. A lepsza opcja to np. Maclaren z wkladka dla noworodków. Ten wózek jest naprawdę godny polecenia ze wzg na przystosowania właśnie dla dzieci 0+ Poczytaj na internecie o tym wózku. Ja uważam ze nie trzeba koniecznie mieć gondoli dla dziecka ur latem. Myśle ze taka wkladana gondolka do spacerowki wystarczy. Ja termin mam na kwietnia i kupilabym ten wózek ale ponieważ u nas ostre zimy i duzo śniegu to muszę mieć wózek na pompowanych kołach. Ale maclarena jako spacerowke na wiosnę-lato będę miała :)
 
Hej.
U nas córcia niestety nie chciała jeździć w wózku głębokim, więc musieliśmy szybko poszukać dla niej spacerówki.
Znaleźliśmy Quatro Rally (teraz odpowiednikiem jest Quatro Monza) no i się sprawdziła.
Oparcie ma sztywne i rozkładane zupełnie na płasko więc nie było problemów z ułożeniem małej. Ma długość 90 cm więc dziecko ma mnóstwo miejsca.
No i dodatkowy plus wózek ma udźwig do 20 kg więc jeździ w nim nawet starszy synek.
Tak wygląda:
quatro.jpg

Jeżeli chodzi o wsady do wózka to mieliśmy w wózku podwójnym właśnie dla noworodka taki.
Sprawdził się ale na krótko bo Ala mimo, że była bardzo drobna to miała w nim mało miejsca no i jak zaczęło się robić ciepło to było jej tam bardzo duszno.
A wkład w wózku wyglądał tak:
SDC13381.JPG
 
Aaa jeszcze ze spacerówek widziałam kiedyś Graco Quatro Tour Deluxe.
Powinien spełnić Twoje oczekiwania bo jest to spacerówka przystosowana również dla noworodka.
Być może ktoś go tu używał to napisze jakąś opinię o nim.
20100506014636_1.jpg
 
Ja osobiście nie mam doświadczenia w wózkach, sama cały czas szukam ale jeśli chodzi o ten Graco Quatro Tour Deluxe to kuzynka miała i nie była zadowolona. Gondolka była mała i dość niewygodna, koła też bez rewelacji. Ja zastanawiam się nad zakupem wózka wielofunkcyjnego z Knorr baby. Ponoć dość dobra firma. Tylko, że kupno przez internet i o poradę w tej sprawie już prosiłam sama w innym wątku. Chcę kupić taki bez fotelika bo są one sporo tańsze a sam fotelik można kupić za niewielką cenę. Mi zależy na dużych i solidnych kołach i materiale łatwym w utrzymaniu. Mam nadzieję, że coś znajdę. Mówię zastanawiam się nad tymi właśnie z Knorr Baby, bo nawet jak dziecko szybko wyrośnie z gondolki to spacerówka jest kładziona na leżąco i dziecko jest przodem do rodzica (przynajmniej w modelu bodajże Miko). No nie wiem sama co Ci poradzić;/
 
Ostatnia edycja:
I jak tam poszukiwania aaaczarna? Znalazłaś już coś dla siebie??? Przeglądałaś już te, o których tu mowa? Ja sama nadal nie mogę się zdecydować i podjąć decyzji;/
 
Witam
Wózek który Pani wstawiła w pierwszym poście to prawie to samo co wkleiła Karolina1983, nazywa się Graco Quattro Tour Sport. Gondolka jest w nim bardzo mała wiec dziecko moze mieć tam troszke niewygodnie no i szybko może też z niej wyrosnąć. Co do samej spacerówki, wielkość spacerówki gwarantuję Pani, że dziecko w niej będzie czuło sie dobrze, nie będzie mu w nim na pewno za ciasno, inna kwestia to wielkość kółek, raczej takie bardziej "chodnikowe" są te kółka. Wózek ogólnie ciekawy, chociaż ma kilka minusów. Co do wózków z sama gondolą, bez spacerówki to jest tego na rynku mało w porównaniu z wózkami, które maja w komplecie od razu spacerówkę. W takiej wersji bardzo ciekawym rozwiązaniem może być wózek Mutsy Evo, który ma bardzo fajną ramę i duże kółka, a przy tym jest lekki i niewielki po złożeniu. Koszt takiej ramy+gondoli to około 1 300 zł, no i do tego fotelik, albo firmy Mutsy albo Maxi Cosi. Gdyby bardziej Pani sprecyzowała czego oczekuję od wózka, gdzie będzie częściej używany, czy wielkość po złożeniu oraz ciężar odgrywają dużą rolę to mógłbym jeszcze pare wózków znaleźć i je tu opisać.

Pozdrawiam
 
Pisałam już wyżej o wózku, który chcę kupić ale jednak z tego zrezygnowałam bo stwierdziłam właśnie , że ta gondolka za mała będzie. Podobnie właśnie jak w tym, który tu wkleiłaś. Wybrałam model Volan z tego knorr baby. Mam nadzieję, że sprawdzi:) A Ty aaaczarna kupiłaś już coś?
 
Ja zakupilam Tako warrior monodi i jestem bardzo zadowolona. Jest to opcja 3w1, osobno spacerowka, osobno gondola i osobno fotelik w jednej cenie. Zaplacilam 1250zl
 
reklama
ja mialam graco quatro de luxe :)
on kosztuje 150 dolarów w usa. sprowadzenie kosztuje 70 zl więc koszt to 520 zl. w sklepie w smyku na promocji 1120 a bez promocji 1790.
ja kupilam ten wózek ze względu na to ze jest bardzo lekki i sklada się go jedną ręką.
akurat mi bardzo odpowiadaly kólka bo mozna prowadzic jednym palcem.
no i te tacki :) to jest po prostu mega rozwiązanie. dla rodzica i dla dzieciaka.
a i koszyk :) mega ultra. pakowalam do niego po 5 kilo ziemniakow i jeszcze napoje i mleka i co sie tylko dalo. spokojnie 10 kilo uwiezie a co najwazniejsze - zmieści.
minusem jest dla mnie podnóżek. nie jest regulowany. ale tak ma wiele wózków.

S5001191.jpgS5001205.jpg
 

Załączniki

  • S5001191.jpg
    S5001191.jpg
    33,3 KB · Wyświetleń: 716
  • S5001205.jpg
    S5001205.jpg
    35,3 KB · Wyświetleń: 1 670
Do góry