reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

spacerówki i foteliki samochodowe

Carioca77

BeBonka
Dołączył(a)
7 Listopad 2006
Postów
4 338
Miasto
Sopot
reklama
Carioca - wózek wygląda ciekawie, jest bardzo podobny do mojego ABC Design po wpięciu "kubełka" spacerówki. Na pierwszy rzut oka widzę tylko małe "ale" - reklamują ten wózek jako ultralekki. Wierz mi, podana przez producenta waga 10,5 kg, to robienie sobie jaj z klientów, bo to wcale nie jest lekki wózek. Ja kupiłam Kubie spacerówkę, która ważyła 5,5 kg i z rocznym brzdącem w środku (13kg) + jakieś marne zakupy w koszu wypruwałam sobie flaki, żeby wnieść ten cały majdan na drugie piętro. Toż to wózek głęboki waży niecałe dwa kg więcej.
Jeżeli zależy ci na naprawdę lekkim wózku poszukaj czegoś innego, składanego jak parasolka, słyszałam, że Peg-Perego (chyba Atlantic) są bardzo lekkie, spacerówki Chicco itp. Druga sprawa to kubełkowa spacerówka, która nie rozkłada się na płasko, tylko przechyla się całe siedzisko do tyłu, tak że dzieciątko siedzi sobie w wózku jak w foteliku samochodowym. Mój ABC Design ma to samo rozwiązanie. Z tego względu nie poleca się przesadzania do spacerówki dzieci poniżej 6-go miesiąca.
Ja też od marca przesadzam małego do spacerówki, ale póki co planuję wyeksploatować nasze ABC Design, które w wersji spacerowej waży ok. 10 kg. Natomiast na wakacje zainwestuję w jakąś bardzo lekką spacerówkę-parasolkę, której będę używać w razie wypadu za miasto, w podróży albo na samodzielny spacer bez męża, który by mi to zniósł ze schodów itp. Jeszcze się nie rozglądałam, ale pewnie niedługo zajdę do Spiele-Maxx w Goerlitz i sobie pooglądam. Może trafię na jakąś ciekawą promocję?
 
Dziewczyny, czy warunkiem aby używać spacerówki jest fakt, że maluch już umie siedzieć?? Czekam na ten moment z utęsknieniem, bo wydaje mi się, że wtedy skończą się nasze problemy ze spacerami. Olo drze się wniebogłosy w gondoli, bo prawie nic nie widzi. On jest bardzo ciekawy świata i lubi wszystko obserwować. Myślę, że spacerówka w końcu rozwiąże ten problem. Kupując wózek, kupiłam 2w1, czyli gondola+spacerówka firmy emmaljunga. Jest dość lekka i bardzo zwrotna. Myślę, że będzie ok. Nie mieszkam w bloku, więc nie będę musiała jej targać po schodach.
 
Carioca - wolałabym, żeby te wózki nie miały żadnych słabych stron:-D:-D:-D Ale te wszystkie "kubełkowe" spacerówki są bardzo podobne do siebie. Pozycja dziecka w takim siedzisku jest podobna do pozycji w foteliku samochodowym, mimo, że posiada różne atesty, nie jest zbyt komfortowa dla słabiutkiego kręgosłupa dzieciaczka. Można zatem przesadzić dziecko do takiej spacerówki zanim nauczy się pewnie siedzieć ale moim zdaniem należy limitować czas spędzany w wózku podobnie jak w przypadku fotelika. Czyli ogólnie rzecz biorąc nie za długo. Sama jestem posiadaczką takiego wózka i jak poczytałam opinie to się troszkę przeraziłam, ale potem przemyślałam sprawę i doszłam do wniosku, że nie ma co wydziwiać i przesadzać z ostrożnością ale warto też posłuchać zaleceń producenta, a ci zalecają stosowanie tego typu siedzisk od 6 m-ca życia. Kończę, bo mały wyje...
 
Ok, zasnął, mogę kontynuować:-)

Właśnie sobie wyliczyłam, że przecież w przypadku naszych dzieci 6 m-cy to wypada jakoś pod koniec marca:-D Gapa ze mnie:sorry2:

A ten wózeczek z Fisher Price'a też jest fajny i chyba bardziej godny zaufania co do jakości niż Coneco. Jakoś dziwnie nie mogę się przekonać do tej firmy... Ale może się mylę, bo ceny całkiem atrakcyjne.

Ja nauczona doświadczeniem przy Kubusiu tak jak już napisałam do celów typowo spacerowych po mieście zostanę przy ABC Design (dla przypomnienia wkleję fotkę spacerówki)
wozek-wielofunkcyjny-abc_339.jpg

Ale mając w pamięci perypetie w podróżach z moim starszym synkiem to po prostu kupię najzwyklejszą rozkładaną na płasko spacerówkę typu parasolka. Może coś takiego:
360-135037.jpg


Shinead - ja bym pewnie na twoim miejscu już wypróbowała spacerówkę, pod warunkiem że rozkłada się na płasko i jeśli masz naprawdę cieplutki śpiwór. Być może problem rzeczywiście tkwi w gondoli. Spróbuj w domu wsadzić malucha w spacerówkę, a jak będzie jakiś mniej wietrzny dzień to zabierz go tak na dwór. Nie namawiam, ale ja bym tak spróbowała.
 
reklama
Do góry