reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spacerowki

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Irlandia

Mama Kwietniowa 2006
Dołączył(a)
11 Październik 2005
Postów
2 467
Miasto
Aleksandrów Łódzki
Zaczynam nowy wątek.
Wiem, że niektóre z Was - pewnie większość - przesiadla się już na spacerówki. My jeszcze jeździmy w wózku głębokim. Ale musze kupić lżejszą spacerowkę dla Olka na wiosnę żeby mojej mamie było lżej na spacerach z Olkiem. Wyczytałam, ze niektóre z Was używają wózków Baby Dreams. Mnie interesuje model Lucky, ale myślę, że Wasze uwagi o innych modelach też mi się przydadzą. Mam watpliwości co do solidności kół. Adam jak je zobaczył to stwierdził, ze plastikowe szybko się zniszczą. Jak to jest w użytkowaniu?
Może macie jakieś typy wózków godne polecenia? Mam konkretne wymagania:
1. Waga poniżej 10kg i łatwość składania. Nie zależy mi na składaniu do samochodu tylko żeby moja mama łatwo mogła znieść wózek z pierwszego piętra.
2. Rozkładane oparcie do zupełnego leżenia. Wygodne, dość obszerne siedzisko, bo Olo to raczej duży chłop. :-);-)
3. Przekładana rączka i dobra budka chroniąca przed słońcem, wiatrem i deszczem.
4. Skrętne i jednocześnie blokowane koła, niekoniecznie pompowane, ale raczej duże z dobrą amortyzacją. Powinny być solidne nie plastikowe, bo te szybko pękają na naszych chodnikach.
5. Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa.
6. Cena rozsądna, myślę, że gdzieś do ok. 600zł.
 
reklama
dobry temat.Ja tez jeszcze w glebokim bo sie miesci duzy wozek mam.Ale spacerowke w Polsce mamy kupilam najzwyklejsza dalam 35 euro.Nie mialam zabardzo miejsca w aucie i kupilismy spacerowke na Polske.Najzwyklejsza ma bude,duze i wygodne siedzenie,pasy pieciopunktowe,kulka skretne i blokowane.Raczka nieprzekladana ale cena robi swoje.Nawet jak sie rozwali to nie szkoda,narazie uzywamy ja okolo 3 mies.Powinna dlugo wytrzymac bo w sumie tylko na weekendy uzywamy i to rzadko.To taki zastepczy wozeczek i caly czas jest w Polsce i czeka zawsze na nasz przyjazd.
 
No a my mamy Inglesinę Magnum, czyli 2 w 1 i już jeździmy w wersji spacerowej. Ile się da to ją pomęczymy, bo 80% spacerów odbywamy w trudnym terenie i duże pompowane kółka to jest to. Ale może jak już Julek będzie chciał sam sporo chodzić to pewnie poszukamy czegoś super lekkiego. Na razie wózek stoi na dole i nie trzeba go dzwigac, choć sam do cięzkich nie należy.
 
Nasz jest ciezki ale stoi tez na dole,jestem z niego zadowolona i pewnie nie kupie innego na Austrie bo ten jest super.W las moge isc i wokol miejscowosci a inne pewnie by padly w terenie.
 
Jakim cudem udaje Wam się wsadzić dzieciaczka do głębokiego wózka?? no chyba że macie regulowane oparcie..ja od 5-ego miesiąca przesadziłam Gigę do spacerówki, bo na leżąco nie ma szans :-( Ale spacerówkę mamy ogromną quinny freestyle xxl. no i czasem nie mam już siły jej targać mimo że mieszkam na parterze..
ale oprócz niej mam jeszcze dwie inne. jedną z ogromnymi kołami trójkołową- jeszcze niewypróbowana. no i coś w rodzaju parasolki tylko bardziej stabilna ale też jeszcze mi się Giga wniej gubi...
 
No ja mam dosc duzy wozek kajtex oparcie regulowane,bo to w sumie obudowana spacerowka.Do srodka byla wsadzana usztywniona torba jak Victor byl mniejszy no ale juz sie niemiesci:tak:
autoczesci027tm9.jpg

niestety nie mam juz zdiecia calego wozka,a tak wyglada od przodu
autoczesci025to8.jpg
 
My postanowiliśmy poczekać ze spacerówką do wiosny (tylko, że ładną wiosnę mamy tej zimy, więc się trochę łamię). Na razie jeździmy w głęboko-spacerowym. Ponieważ i tak Jagoda większość czasu przesypia (w końcu) na spacerze, więc nam to pasuje. Problemem jest waga, bo moja babcia musi go znieść. Ale znalazła sposób - spuszcza go po schodach (daliśmy za niego 200 zł kumplowi, więc nie jest mi go żal)
Ale ten problem i tak na mnie poczeka, więc podłączę się pod pytanie Irlandii (kryteria te same, może być troszkę droższy, bo babcia chce się dołożyć, no i waga mogła by być jeszcze mniejsza - dla babci)
 
My posiadamy baby dreams smarta, jestem z niego w 100% zadowolona, nie sądziłam ze za taka cene 600 zł można kupic tak dobry wózek, mieszkamy na 2 pietrze, wozek jest lekki 9 kg, ma chyba dosłownie wszystko , brakuje regulacji wysokości rączi ale za to jest ona przekładana, ma schowki, ochraniacze, dla maluszka i dla siedzącego, pokrowce... Bardzo łatwo się składa, po złożeniu zajmuje mało miejsca. Nie moge powiedziec nic złego na temat tego wózka, i nie mam problemu bo nie musze kupować spacerówki, pozniej kupie tylko tzw parasolkę.
Irlandia pytasz o kółka, u nas są jeszcze w dobrym stanie po 8 miesiacach - powiem tak- jeżeli wózek ma byc lekki to koła musza być plastikowe, wbrew pozorom sa trwałe i na wierzchu maja gumę, wiec nie ma tego odgłosu plastiku jak sie prowadzi, a pompowane kółka musza ważyć, jak kupowalismy wózek to taki z pompowanymi kółkami wazył 4 kg więcej- więc coś za coś. A poza tym jeżeli kółka się zużyja to nowe kosztują 11 zł za sztukę!!
 
reklama
Szczerze mówiąc jestem w :szok: że używacie jeszcze wózków głębokich, ale wózki są różne i to pewnie dlatego. Ja przesadziłam małą do spacerówki pod koniec września, ale moja spacerówka niewiele się różni od głębokiego, trzeba było tylko wyjąć ze środka usztywnioną torbę i zmienić troszkę z przodu, żeby nóżki mogły wychodzić na zewnątrz.
Irlandio wiem że masz ten sam wózek, podziwiam CIę że tak długo wytrzymujesz z głębokim, mnie ta torba już wkurzała i ciężko było zrobić pozycję siedzącą.
A jeśli chodzi o taką lekką i typową spacerówkę to nie będę kupować bo mam bardzo fajną po siostrzeńcu, tylko muszę ten wózeczek wyprać i będzie super.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry