reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spacerowki

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Przecztałam artykuł o związkach chem które zawierają wózki, wymienili naprawde mało wóżków, które ich nie posiadają i należą do nich:
Peg Perego Pliko life
Esprit
herlag
Graco city sport
stokke xplory
Mini star Hauck`a
TCM Tchibo

a najgroxniejsze związki chem to: [PAK], Ftaloru [DEHP], fenole i cyny!
Więc warto chyba przed zakupem wózka zerknąć na to z czego on jest zrobiony! Weźmy pod uwage to, że nasze dzieci czesto biora do buzi różne elementy wózka!
 
reklama
Oczywiście musimy brać pod uwagę bezpieczeństwo dziecka, ale bez przesady. Poza tym zostało tylko 7 modeli wózków do wyboru, a jeździć czymś trzeba.

Ja tam bym z tą chemią nie przesadzała, biorąc pod uwagę, co dzieci biorą do buzi. Lateks jest pod dywanami, wykładzinami, podeszwy butów (szczególnie te ciemne), wycieraczki...
A oprócz tego farby na ścianach, spacer po ulicach miasta, papierosy od przechodniów
Sam kauczuk do produkcji gumy jest robiony z butadienu i styrenu.

No ale prawda jest taka, że skoro da się zrobić wózki nieszkodzące zdrowiu dzieci, to tylko takie powinno się robić.


No i dalej nie wiem, czy ta inglesina espresso jest mała (pewnie tak, jak można wnioskować z raportu o wózkach)
 
Jasne Joaśka, masz rację, nie mozna przesadzać i wybierać wózki tylko z tej króciutkiej listy ;-)
Ale myśle, że warto zwrócić uwagę przy zakupie jaką ilość związków chem zawiera wózek, może jeden ma więcej, drugi mniej:-)
 
Jasne, że warto. Tym bardziej, że Graco city sport biorę pod uwagę ;p

Ciekawe tylko, kto mi poda skład chemiczny wózka. Na pewno producenci nie będą się tym chwalić (no chyba, że tych dobrych). A szkoda.

Prawdę mówiąc, w kilku sklepach nie umieli mi odpowiedzieć, jaka jest waga wózka, a co dopiero takie szczegóły.

Mam nadzieję, że niedługo się to zmieni.
 
a ja się już przyzwyczaiłam do baby drems lucky. Jest lekki, fajnie się nim jeździ no i ma duży kosz. No i najważniejsze przestało go znosić. Widocznie w złym momencie nim jeżdziłam. Wtedy strasznie wiało, widocznie to była ta przyczyna. Ale jedno muszę przyznać zmiana z wózka głębokiego do spacerówki była dla mnie lekko szokująca. Sacerówka waży około 7,5 kg a wózek głęboki 20. Moja córcia lubi w nim spać. Ma miekki materacyk i przekładaną rączkę. Przyznam się szczerze, że jest to niezły atut. Gdy pada bądź lekko wieje można sprytnie uniknąć wiania dziecku w twarz. Po czasie myslę że był to dobry wybór. Koszt 369 spory ale warto było.
 
na innej stronie znalazłam spis stron producenta, może komuś się przyda:

AKORD
W�zki dzieci�ce, artyku�y dzieci�ce | Producent Aro Karo� Cz�stochowa
ARTI - Artyku�y dzieci�ce, w�zki, ��eczka, kojce, krzese�ka - Wszystko dla dzieci!
http://www.bebejouquinny.pl/
BM - Producer of baby-carriages
wstep
www.chicco.pl - wszędzie tam, gdzie dziecko
Deltim - w�zki dzieci�ce spacerowe, w�zki dzieci�ce g��bokie, artyku�y dzieci�ce, foteliki samochodowe, deltim, x-lander, xlander, w�zki, dzieci�ce, foteliki, samochodowe, w�zki dzieci�ce, artyku�y dzieci�ce, foteliki samochodowe, deltim, x-lander, x
dymex
http://www.eljot-wozki.com.pl/
w�zki dzieci�ce, w�zki dzieci�ce g��bokie, w�zki dzieci�ce spacerowe, w�zki dzieci�ce tr�jfunkcyjne, w�zki dzieci�ce EMJOT, w�zki dzieci�ce MJ+,w�zki dzieci�ce na paskach, w�zki dzieci�ce na resorach,
Godex Centrum: w�zki dzieci�ce, foteliki samochodowe, Bebecar, meble Trama.
http://www.graco.euro-trade.pl/
IMPLAST :: Pierwsze W�asne Cztwery K�ka
Inglesina
ITC
W�zki dzieci�ce JEDO.
Kajtex
Maxi-Cosi
Mikrus - Produkcja w�zk�w dzieci�cych
Mini-Maxi - w�zki dzieci�ce foteliki ABC Design Concord Maclaren Lindam
Peg Perego Official Web Site
Polak
Untitled Document
Witamy na Stronie Firmy PRAMPOL
http://www.promex.bis.top.pl/
w�zki dzieci�ce - Retrus
ROAN
roland.pl
P.P.H.U SOJAN
index /
TOMA
TUTEK - w�zki dzieci�ce
W�ZKI DZIECI�CE, W�ZKI DZIECI�CE NA PASKACH, W�ZKI DZIECI�CE NA AMORTYZATORACH, W�ZKI DZIECI�CE DLA BLI�NI�T, W�ZKI LALKOWE, W�ZKI DLA LALEK, W�ZKI DZIECI�CE TRZYKO�OWE, W�ZKI DZIECI�CE w�zki dzieci�ce, kinderwagen, baby carres
w�zki dzieci�ce,w�zki dzieciece spacerowe,wozki dzieciece g��bokie,w�zki dzieci�ce,w�zki lalkowe
http://www.wozki.mikado.pl/
w�zki dzieci�ce, w�zki dzieci�ce HARRY 1, w�zki dzieci�ce HARRY 2, w�zki dzieci�ce HAWK 1, w�zki dzieci�ce HAWK,
 
Joaśka ;-) dałaś mi zajęcie na jakiś czas;-) troche sie nudze w pracy!
 
Staram się ;p
Ja dzisiaj mam ostatni dzień względnego luzu.
A szukam, czy szerokość oparcia 32 cm, to nie za mało przypadkiem.
Wczoraj widziałam w sklepie graco city sport i wydaje mi się strasznie wąski. Podobne wymiary ma Inglesina espresso
Co prawda zimą i tak wrócę do wielofunkcyjnego, bo duże koła to jest to, ale nie wiem, jak długo Jagoda mieściła by się w takim wózku, mimo, że jest chuda.
Już się w myślach gubię z tymi wózkami.
 
Tez czytałam ze 32 cm to minimum dla przecietnego dziecka, ciężko znależć odpowiedni wózek, przede wszytstkim musi być wygodny dla dziecka a nie ładnie wygladać. A nasze pociechy bedą coraz wieksze.
 
reklama
ja mam mutsy, który ma 27 cm... teraz zimą gdy Oliwka ma kombinezon albo grubą kórteczkę a w wózku mam śpiworek, który z każdej strony zachodzi na boczki Oliwka nie ma żadengo luźnego miejsca, tak wiec byle do lata, kiedy mała zrzuci wszytskie grube ciuchy. Nie pamiętam dokłądnie ale quinny speedx (czy jakoś tak) ma dosyć szejest spacerówka (tak jak mój) a niestety nie orientowałam się w szerokościach siedzisk parasolek
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry