reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek beta HCG, czy to może być ciąża obumarła?

Dołączył(a)
11 Maj 2020
Postów
5
Hej,
Tydzień temu byłam w 8 tyg 6dz ciazy, nagle ustały mi wszystkie objawy ciąży (wymioty, nudności, tkliwość piersi, senność), na drugi dzień zrobiłam betę HCG i wyszła 129401,0 a po 48h spadła do 128970,0. Czy taki spadek może świadczyć o ciąży obumarłej? Tego dnia, gdy zaniknęły mi objawy zaczęłam się dziwnie czuć- jakbym przestała być w ciąży. Dodam, że brałam dwa razy dziennie Duphaston na podtrzymanie ciazy. Jestem już po jednym wczesnym poronieniu. Z góry dzięki za wszystkie info. Lekarza i USG mam dopiero w środę, a trochę już wariuje.
 
reklama
Mnie tłumaczono to tak, że na pewnym etapie nie robi się już pomiarów beta HCG, ponieważ on intensywnie rośnie na początku a po osiagnięciu pewnych wartości stoi w miejscu lub okresowo spada. Na tym etapie zaleca się już tylko ocenę wzrostu zarodka poprzez USG. Dobrze, że masz jutro wizytę. Mam nadzieję, że lekarz będzie miał dla Ciebie same dobre wieści :)
 
reklama
Mnie tłumaczono to tak, że na pewnym etapie nie robi się już pomiarów beta HCG, ponieważ on intensywnie rośnie na początku a po osiagnięciu pewnych wartości stoi w miejscu lub okresowo spada. Na tym etapie zaleca się już tylko ocenę wzrostu zarodka poprzez USG. Dobrze, że masz jutro wizytę. Mam nadzieję, że lekarz będzie miał dla Ciebie same dobre wieści :)
Tak, podobno od 10 tygodnia beta może zacząć spadać. Między 8-10 tyg osiąga szczyt. Może u mnie zaczęła spadać trochę szybciej. Tak próbuje się jakoś pocieszać. Też mam nadzieję, że wieści będą dobre.
 
Pamiętaj też, że wiek ciąży nie zawsze zgadza się z terminem ostatniej miesiączki. Wystarczy, że owulacja przesunęła się o parę dni i ciąża może być starsza. Tym bardziej, że dziesiąty tydzień ciąży zaczyna się od 9w0d, więc to tak naprawdę jest "ten" czas gdzie spadek staje się zupełnie normalny.
Myśl pozytywnie! :)
 
Pamiętaj też, że wiek ciąży nie zawsze zgadza się z terminem ostatniej miesiączki. Wystarczy, że owulacja przesunęła się o parę dni i ciąża może być starsza. Tym bardziej, że dziesiąty tydzień ciąży zaczyna się od 9w0d, więc to tak naprawdę jest "ten" czas gdzie spadek staje się zupełnie normalny.
Myśl pozytywnie! :)
Jestem po badaniu, doktor sam nie wie czemu ta beta spadła. Wszystko jest dobrze, serduszko bije i maleństwo wariuje rączkami i nóżkami :)
 
Jestem po badaniu, doktor sam nie wie czemu ta beta spadła. Wszystko jest dobrze, serduszko bije i maleństwo wariuje rączkami i nóżkami :)
Masakra, że „doktor nie wie”.
Wiedzieć powinien bo na studiach go uczyli że łożysko przejmuje funkcje bety hcg (czyli wydzielania progesteronu, beta robi to pośrednio przez stymulację jajników) i w tym momencie spadki bety są jak najbardziej naturalne.
 
reklama
Do góry