reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek i przyrost wagi oraz wzrost dziecka -wątek zbiorczy

Mam do Was pytanie. Czy jak Wasze dzieci slabo przybieraja na wadze, to tez kupy robia sporadycznie. U nas od 2 msc kupa raz w tygodniu, a teraz juz 10 dni bez kupy. Mala usmiechnieta, nie boli ja brzuszek. Najpierw myslam,ze to od lekow ktore dostawala , ale ma wszystko odsawione i nadal kupy nie ma... Gastrolog jak ja badala palcem przez odbyt w 8 dobie bez kupy to stwierdzila ,ze nie wyczuwa zadnych mas kalowych... Teraz czeka nas manografia odbytnicza.... yhhh
Moze taj kupy nie ma , bo ona malo je????
Myslam,ze kaszkami bede mogla ja podtuczyc,ale przez brak kup mam o nich zapomniec. Mamy zalecone ,ze by za jakis czas wprowadzic malej zupe jarzynowa...
 
reklama
stopi69- moj nawet jak malo je to ma tak conajmniej jedna kupke podczas dnia , czasami nawet dwie. Niemam pojecia co wtedy moze byc twojej malej. Ciekawe. Wiem tylko to ze dzieci np. karmione piersia robia kupki zadziej . Moze cos na tym badaniu stwierdza.
Twoja coreczka ma dopiero 3 mies. Ja mojemu zaczelam dawac kaszki dopiero jak skonczyl 4 mies i 2 tyg. a obiadki dawalam od 5 mies 2 tyg.
 
Ja wiem że dziecko w 6 miesiacu powinno podwoic swoja wage ale moja niunia malo przybiera na wadze i waży 6250(wazylam ja okolo miesiac temu)a urodziła się duża bo ważyła 4000.Miała robione badania i wyszły dobrze pozatym zawsze przybiera na wadze nie stoi w miejscu.Czy którejs z Was maluszek tez slłabo przybiera na wadze??Dodam że mala karmie piesia i od jakiegos czasu dostaje zupki i kleik kukurydziany.Czekam na odpowiedzi pozdrawiam i dziekuje za obecne odpowiedzi
Witam, moja wagi urodzeniowej (3950)w 6mies tez niepodwoila. Wazyla dokladnie 7470, p.dr stwierdzila ze nie mamy sie czym martwic, bo widocznie sie wrodzila do mamy ;-)Ze to chlopcy sa w tym wieku b.masywni i wiecej waza.
Stwierdzila ze malenstwo jest bardzo ruchliwe, i jaka byla zdziwiona jak wykonala pare ruchow do przodu chcac nieudolnie raczkowac. I tu takie kolko: mniejsza masa-latwiej dzidzi obracac sie, turlac,raczkowac, w zwiazku z tym bardziej ruchliwe i wiecej spala, co powoduje mniejsze przybieranie...
Ale mimo wszystko, dla uspokojenia sumienia, poprosilam o skierowanie na morfologie,oczywiscie dostalam. Wyniki byly prawidlowe.
A dzisiaj mala zasuwa po dywanie, ze dogonic jej nie moge :laugh2:
A aktualna jej waga 7640 (pewnie od obiadkow miesnych)
 
myszka - jak najbardziej możesz ugotować kasze mannę osobno w wodzie - zaleca sie pół łyżeczki - i potem dodać to do zupki ze słoiczka albo do kleiku :tak:
ja przez dwa miesiące dawałam małej pół łyżeczki kaszy manny a potem przez kolejne dwa łyżeczkę - czasem więcej - czyli przez 4 miesiące "glutenowałyśmy" się ;-) teraz już nie zwracam uwagi na gluten;-)
stopi - moja Ola przeróżnie robiła kupki jak była tylko na mleku - czasem dwa razy dzienne czasem raz w tygodniu - a raz kupy nie było dwa tygodnie :eek: a dziecko tak jak piszesz - zadowolone, normalnie się zachowujące :sorry: nie napisałaś na jakim mleku jest Twoje dziecko, bo jeśli karmisz piersią to kupy może nie być właśnie max do dwóch tyg i to jest "normalne" - bo mleko nasze może być strawione w całości :tak: gorzej jeśli dziecko ma ewidentnie zatwardzenie :confused2: ale to już inna bajka ;-)
 
No tak, nawet 2 tygodnie bez kupy to norma, jeżeli nie ma ewidentnego zaparcia. staś też miał takie okresy jeszcze na piersi, że kupa była co tydzień, po prostu niektóre dzieci dobrze wykorzystują mleko i tym nie ma co się przejmować.

Stopi - jeżeli chodzi o zupę jarzynową, to musisz pamiętać, że gotowana marchewka też zapiera, bo potem niektóre mamy się dziwią:tak: Dlatego ja jestem zdania, żeby również na początku wprowadzać tarte jabłuszko, które z kolei przeczyszcza.

Z glutenem to ja się za bardzo nie rozczulałam. Nie trzymałam się ściśle tych ilości i albo dawałam te obiadki z kaszką manną - moje lenistwo, bo nie chciało mi się gotować jednej łyżeczki kaszy albo już krótko po tym dawałam kaszkę mieszaną - trochę bezglutenowej a trochę glutenowej. Gdzieś czytałam, że jeszcze producenci się nie przestawili z opisami na opakowaniach, ale że można po prostu podawać kaszki dla starszych niemowląt, takie po 9 miesiącu tylko spojrzeć, aby nie były np. z pomarańczami tylko z niealergizującymi owocami, a takie też są.

I dawałam też dość wcześnie kromkę chleba, bo mój synek szybko sie garnął do samodzielnego jedzenia, ale wiadomo, że na tym etapie jeszcze za wiele nie zjadł, bardziej pociamkał, więc to też był kontakt z glutenem.

A jeszcze później to już normalnie i pieczywo i biszkopty, makaron, nie czekałam do 10 miesiąca wg schematu, ale to już kwestia indywidualna każdej mamy.
 
Moja niunia ma 5 miesięcy i 6,7kg

Mała jest na cycu :tak: Ale kupki są, za rzadkie :no: Od 4 miesiąca normalizujemy je gotowaną marchewką :tak: Od 4 miesiąca przybiera ładniej na wadze :tak:

A na zaparcia tarte jabłuszko lub soczek jabłkowy :tak:
 
Witam!Widzę że jest nas troszkę wiecej z problemem słabego przybieranai na wadze:)
stopi-moja pociecha przez pewien czas miala tez problem z kupkami i robila je co kilka dni(ale karmialam ja sama piersia wiec to normalne),ale czasem bywało tak że była przez to niespokojna i lekaraka przepisala Debridat-bardzo pomógl bo Natalak zaczęła robic codziennie kupke.Na szcscie unas wszystko jest juz w porzadku:)Natalak jest już w takim wieku ze moge dac jej sczek jablkowy luz ziemniaczki ze szpinakiem i jest kupka:)

Inke-myślę ze to iz nasze dzieciaczki slabiej przybieraja na wadze jest tez zwiazane z tym ze sa tak ruchiwe:)choc i tak caly czas sie o tym mysli jak inni np mowia "o jak a ona drobniutka"

Camel84-moje kolezanki jak zapytalam o gluten to powiedzialy mi ze tez sie tym nie przejmowaly i dzieciaki sa zdrowe,co niektore ja zapytalam to nawet nie wiedzialy o co mi chodzi.ja ostatnio w sklepie patrzylam ale niestety nie dostalam zadnych zupek z glutenem(nie gotuje poniewaz uwazam ze zupki ze sloiczkow sa bardziej urozmaicone).A ile maial Twoj synek jak podalas chlebek??Ja ostatnio Natlace dalam rozmoczonego biszpota i nic jej nie bylo a bardzo jej smakowal??Czym moze sie objawiac alergia na gluten??Ja to zauwazyc??

Dziewczyny a powiedzcie mi czy Wasze 6 miesieczne dzieciaczki juz same siedza,raczkuja?Mają juz ząbki??
 
Dziewczyny a powiedzcie mi czy Wasze 6 miesieczne dzieciaczki juz same siedza,raczkuja?Mają juz ząbki??[/QUOTE]

Sama jeszcze nie usiadla, jak jak posadze to siedzi chwilke (max1min) i bach na prawy boczek, nie sadzam ja za czesto, nie obstawiam poduchami, ale uwielbia siedzaca pozycje i bawic sie wtedy grzechotkami. Lezac na pleckach glowke wysoko podnosi-cwiczy brzuszki ;-) i wyciaga rece, patrzy tylko czy mama poda jej dlonie by sie dzwigla.
Raczkuje :-) po dywanie przechodzi 3m ( i dywan sie konczy) nie przewracajac sie, ale to smiesznie wyglada. Na panelach sie slizga, i nozki nie ida do przodu, w zwiazku z tym, na panelach chodzi do tylu :rofl2:
Zabkow brak, ale maruda czesto sie wlacza-wtedy smarujemy dziasla zelem i jest lepiej. Pediatra na ostatnim szczepieniu patrzyla na dziaselka i jeszcze poczekamy z zabkami.
a jak u Ciebie?
 
reklama
Dziewczyny a powiedzcie mi czy Wasze 6 miesieczne dzieciaczki juz same siedza,raczkuja?Mają juz ząbki??

Sama jeszcze nie usiadla, jak jak posadze to siedzi chwilke (max1min) i bach na prawy boczek, nie sadzam ja za czesto, nie obstawiam poduchami, ale uwielbia siedzaca pozycje i bawic sie wtedy grzechotkami. Lezac na pleckach glowke wysoko podnosi-cwiczy brzuszki ;-) i wyciaga rece, patrzy tylko czy mama poda jej dlonie by sie dzwigla.
Raczkuje :-) po dywanie przechodzi 3m ( i dywan sie konczy) nie przewracajac sie, ale to smiesznie wyglada. Na panelach sie slizga, i nozki nie ida do przodu, w zwiazku z tym, na panelach chodzi do tylu :rofl2:
Zabkow brak, ale maruda czesto sie wlacza-wtedy smarujemy dziasla zelem i jest lepiej. Pediatra na ostatnim szczepieniu patrzyla na dziaselka i jeszcze poczekamy z zabkami.
a jak u Ciebie?[/QUOTE]

moja sama siedzi.ale z płaskiego jeszcze sama nie usiądzie.nie raczkuje.raczej się ślizga po podłodze.a pierwsze ząbki to w 4miesiącu jej wyszły.pozdrawiam
 
Do góry