reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek i przyrost wagi oraz wzrost dziecka -wątek zbiorczy

gruba? no co ty?! w sam raz.
obcinalas malutkiej wloski, czy wciaz ma takie krociutkie?
Lukasz mial sciete wlosy wczoraj po raz pierwszy bo juz mial takie dlugie - jak to niektorzy okreslili - byl zarosniety. Niestety teraz mi sie za bardzo nie podoba bo te wloski ma takie krotkie :eek: no coz odrosna, a nastepnym razem upewnie sie ze nie bedzie mial obcinane wlosy maszynka, tylko nozyczkami zeby dluzsze zostaly:-)
 
reklama
Ja tez uważam, że co najwyżej okrągła:) choć na tym zdjęciu wygląda bardzo ładnie i proporcjonalnie. (to ja mam zwichrowane patrzenie przez tego mojego patyka) A ci to opowiadają, że powinna iść do lekarza niech lepiej sami idą.
 
Mój synuś ma 2,5 miesiąca i wazy 7200 g i mierzy 64 cm:) przy narodzinach 3800g i 59cm:)))
 
Ostatnia edycja:
U większości z Was dzieciaczki znakomicie przybierają na wadze.
Moja córa natomiast chyba niewystarczająco przybiera na wadze. Ma 2,5 miesiąca i przytyła 1.2kg - wychodzi niespełna 500g na miesiąc przy czym dokładnie po miesiącu miała przyrost 700, zatem pozostałe 1,5miesiąca przytyła tylko 0.5kg. Oglądałam różne tabelki i wiem że to poniżej normy.
Czy któraś z Was miała taki problem? Co zalecił pediatra?
Karmię tylko i wyłącznie piersią. Waga urodzeniowa córki to 4.0kg, urodzona w terminie.
 
reklama
Moja Wiktoria ma 6 miesięcy i waży 9100, wzrost 65cm. Waga urodzeniowa 3870, karmiona piersią. Dopiero jak się ją rozbierze to widać, że to miszelinek ;) Jej waga od dłuższego czasu jest na 97 centylu, mój mąż ma obsesję, że będziemy mieli grube dziecko. Pediatrzy i wszyscy dookoła mówią, że nie ma się czym martwić, bo jak zacznie się ruszać więcej to zgubi....szczerze mówiąc mam nadzieję, bo nie mam siły jej nosić.
Spotkałyście się kiedyś z grubszymi dzieciaczkami, które zauważalnie szczuplały z upływem miesięcy?
 
Do góry