reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek i przyrost wagi oraz wzrost dziecka -wątek zbiorczy

Mój Konradzio urodził się 53cm i 3350g, a w zeszłym tygodniuważył już 7500g, ile mierzy nie wiem dokładnie, ale rozmiar62 już odłożony. Konradzio tylko cyca miętoli, ale za to co godzinkę, półtora... Lekarz troszkę marudzi, że za dużo, ale ja tam się cieszę, że maluszek ma apetyt
pa
 
reklama
Nasz Adaś ma 2,5 miesiąca i waży bagatelka-7,5 kg! Co do wzrostu to ubranka na 62 zrobiły się za małe kilka dni temu. Waga urodzeniowa małego to 4,4 kg, wzrost 60 cm.
Widzę, że dużo maluszkow cieszy się dobrym apetytem i rośnie jak na drożdzach (a raczej jak na mleczku). Pozdrawiam
Kaś, mama Olesia (02.02.2000) i Adasia(14.04.2005). ;)
 
Szymuś ma dopiero 16 dni. Waga urodzeniowa 3760 kg, wzrost 55 cm.
W dniu wypisu ważył 3600kg, a dzisiaj waży już 4220 kg czyli 620 gram w 2 tygodnie!(Karmiony piersią).
Od początku nosi ubranka w rozmiarze 62, większość rozmiaru 56 jest za mała.
 
Moja Patrycja ma 1,5 miesiąca, waży 4660. Wagę urodzeniową miała 3660, a wychodząc ze szpitala 3320 (mało jadła, bo uczyłyśmy się ssać i karmić :) ), i 55 cm.
Pediatra powiedziała, że jej teraz nie zmierzy (choć chciałam), dopiero po usg bioderek, bo nie może jej prostować nóżek.
A ja skolei nie próbowałam sama jej mierzyć. Jak mierzycie? Centymetrem krawieckim? Niestety nie posiadam.
 
Mikołaj waży 5700 g i nie wiem ile mierzy... ubranka są dobre i te na 56 i te na 62, więc myślę że gdzieś pomiędzy :)) ma 2 miesiące :)) - a wydaje mi się jakbym go urodziła wczoraj -
 
U mnie podobnie .Ważyłam Miłoszka w tym tygodniu.Ma 2,5 miesiąca i waży 6300.
Ale widzę że u chłopców tak to juz jest.
Loli
 
reklama
Mój Konradzio ma zamiar mnie wykończyć :laugh:ledwo już go podnoszę. Za tydzień skończy 4 m-ce, a waży 8500g ::)
Nic dziwego - jeszcze w dień go przetrzymuję do dwóch, dwóch i pół godziny, ale w nocy je co godzinę- nie mam siły z nim dyskutować ;D
 
Do góry