reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek i przyrost wagi oraz wzrost dziecka -wątek zbiorczy

A my byłismy wczoraj na szczepieniu, więc było też ważenie i mierzenie.
Nasza Patrycja jest dość długa ma 66 cm, ale waży raczej nie za dużo, bo 6120 i ma teraz 4,5 m-ca. Myślałam, że pani pediatra będzie kazała mi ją dokarmiać, ale powiedziała, że nie jest tak źle. Sama nie wiem.
Karmię tylko piersią, nic poza tym jej nie daję. Pediatra mówiła, że jak będzie głodna to dawać, a ona wcale nie chce jeść za dużo, ssie krótko. ::)
 
reklama
Gwiazdka waga Twojego Skarba zależy od Jego wagi początkowej. Wiadomo że dzieci które urodziły sie i wazyły np. 4 kg bedą wazyć proporcjonalnie wiecej niz dzieci które urodziły się z wagą niecałych 3 kg. Mój Synek jest wczesniakiem i w momencie urodzenia (31tc) ważył 1190 g. Teraz ma 13 miesiecy i waży blisko 9 kg. Tak więc sama widzisz, że raczej mało ale jego waga cały czas rośnie i to jest najwazniejsze. Będziesz spokojniesza gdy zerkniesz na siatke centylkową. Jeżeli będziesz widzec że waga Twojego Maluszka stale rośnie to znaczy że wszytsko jest OK. I widocznie Twoje Maleństwo nalezy do drobniejszych dzieci (choc nie mam pewności czy waga Twojego synka należy do małych w tym wieku).
Ups przepraszam, waga Twojej CÓRCI ! ::) ;D
 
Olek urodził się pod koniec maja, więc ma teraz 4,5 m-ca Jak się urodził miał 56cm i 3,48kg teraz mierzy 65 cm i ma 8,78kg. Wydaje się duży, ale to sama słodycz. Jest na piersi od tygodnia próbujemy dawać jabłko i marchewkę i banana. Lubi jeść z łyżeczki ale cycuś jest na pierwszym miejscu.
 
Cześć Dziewczyny
Szymonek urodził sie 26 czerwca miał 56 cm i ważył 3700, teraz ma 3 miesiace i 3 tygodnie, a teraz ma 75 cm i waży 8100.
Pozdrawiam
Magda M ;)
 
reklama
Do góry