reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek i przyrost wagi oraz wzrost dziecka -wątek zbiorczy

Hej !Mam jeszcze do Was pytanko a mianowicie czy Wasze dzieciaczki przesypiaja cale noce??
Jeżeli chodzi o wage to mozna zauwazyc ze poprostu jedne dzieci sa szczuple a drugie pulchniutkie.Przeciez wszyscy nie mozemy byc tacy sami:)
Jezeli chodzi o przybieranie to pewnie tez to zalezy czym sa karmione ale czasem jest tak ze dzieci karmione butelka tezslabo przybieraja bo maja taka tendencje.A co do wagi urodzeniowej to moja cora urodzila sie duza bo wzyla 4 kg a slabo przybiera.Lekarka mi powiedziala ze od takich dzieci sie wymaga aby ladnie przybieraly bo duze sie urodzily a moja cora wrecz przeciwnie przybiera sobie po malutku:)Pozdrawiam
 
reklama
Moja córa przesypia praktycznie całe noce (od 21 do 6 lub 7 rano). Co prawda od kiedy rozpoczęło się ząbkowanie czasami przebudza się, trochę postęka, po czym za chwilę zasypia. Ale i tak zdarzają się noce, że budzę się razem z nią 2 lub nawet 3 razy.
 
Hej !Mam jeszcze do Was pytanko a mianowicie czy Wasze dzieciaczki przesypiaja cale noce??

no ja nauczylam Barnima by przesypial noce jak juz mial 4 mies bo bylo ciezko. Zastosowalismy metode z ksiazki i juz nam pezsypial. Obecnie spi od 20:00 d0 5-6 rana.

Co do wagi i wzrostu stan na dzien dzisiejszy 6.670 kg i 67 cm
 
Na ostatniej wizycie u lekarza okazało się, że mała ma 67 cm. długości
i waży 7300 :-) czyli podwoiła swoja wagę urodzeniową.

Czy u Was podczas każdej wizyty lekarz mierzy obwód główki?
 
w piatym miesiacu moje dziecko wazy 6500g. i lekarz stwierdzil u niej nadwage !:szok:
... mala uwielbia siadac -ale jeszcze bez mojej pomocy , troche sie kolysze na boki...
Lezy dluuugo na brzuszku i nie narzeka - watpie ,czy w nast.miesiacu zacznie raczkowac...
Zabkow nie ma - ale cos ja pobolewa ,jak dotykam do gornego dziaselka - :eek:...
 
mamuska2 a ile dokladnie ma twoje malenstwo, bo 'w piatym miesiacu' to bardzo ogolnie
a co do nadwagi to sprawdzasz ktory to centyl? i czy nie ma duzych odchylen?
ja bym sie waga nie przejmowala jak tylko w siatce sie miesci :-)

mala uwielbia siadac -ale jeszcze bez mojej pomocy , troche sie kolysze na boki...

to jak ona siada :szok: rozumie ze sie przejezyczylas i ze siada z twoja pomoca hehehe

moja majac 6 miesiecy stala na czworakach i sie kolysala i pelzala do tylu, nic nie zapowiadalo ze posunie sie do przodu
gdy miala 6,5mies ruszyla na przod :-) a tydzien pozniej juz sama usiadla, teraz raczkuje po calym mieszkaniu i co jakis czas siada, pieknie to wyglada, a ja jestem zaskoczona ze to wszystko tak szybko i wszystko na raz.
a jak bylam z nia na szczepieniu na 6mies, to jak mi pani doktor powiedziala ze tylko patrzec jak bedzie chodzic, to smiac mi sie chcialo, bo to jeszcze za wczenie :crazy:
 
a jak bylam z nia na szczepieniu na 6mies, to jak mi pani doktor powiedziala ze tylko patrzec jak bedzie chodzic, to smiac mi sie chcialo, bo to jeszcze za wczenie :crazy:

No to zalezy bo moj maly nie raczkuje tylko chodzi, trzymany za rece i czasami stoi bez podporki ale przez chwilke.
 
w piatym miesiacu moje dziecko wazy 6500g. i lekarz stwierdzil u niej nadwage !:szok:
... mala uwielbia siadac -ale jeszcze bez mojej pomocy , troche sie kolysze na boki...
Lezy dluuugo na brzuszku i nie narzeka - watpie ,czy w nast.miesiacu zacznie raczkowac...
Zabkow nie ma - ale cos ja pobolewa ,jak dotykam do gornego dziaselka - :eek:...

Zabki moga wyjsc pozniej u nas wyszly 6,5 mies. Twoja dzidzia wazy tyle co moj w 7 mies:laugh2:. Moim zdaniem to normalna waga chyba tak akurat.
 
reklama
Mamuska a widzisz??:tak::tak::tak:Może jednak!!!Michał jak zaczął ząbkować to nie miał wcale nabrzmiałych, opuchniętych i zaczerwienionych dziąseł. Zrobiła mu sie kulka i wyrósł ząbek tak o po prostu. No ale opłakał sięprzy tym łądnych kilka dni.
A mi Michał zrobił niespodziankę i przeszedł trzy kroczki samodzielnie!!! W końcu!!!!! No ma już tyle miesięcy, że czas najwyższy:tak:
 
Do góry