reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek masy ciała u dwulatka

mamaelaela

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Listopad 2017
Postów
1 243
Witam się i piszę z prośbą o rady, ewentualny ochrzan lub podzielenie się podobnym przypadkiem. Mały jakoś 2 tyg temu zaczął mniej chętnie jeść. Powiązałam to z wychodzeniem zęba. Kilka dni później dostał temperatury, ochrypł i tego dnia przestał zupełnie jeść a nawet pić. Następnego dnia było już ciut lepiej, gorączka minęła, została tylko lekka chrypka, zjadł 1 posiłek. I tak przez tydzień jadł bardzo malutko, tyle co nic.Było to akurat w święta, rodzina mówiła że tak może być, żeby go nie zmuszać, wychodził mu ząb był w obcym miejscu więc odluscilam jadł tyle ile mógł. Ale skutki zaczęłam już wtedy dostrzegać. Spodnie zaczęły opadać. Wróciliśmy do domu i znowu pojawiła się gorączka, tym razem choroba się rozkręciła, bardzo uporczywy katar i temperatura, teraz więc też prawie nie je. Ostatecznie dostał antybiotyk choć silnych wskazań nie było ale u lekarza okazało się że schudł przez ten ponad tydzień ok 800 gr...dla mnie to był szok. Bo mały od zawsze był niejadkiem, miał okresy gdzie jadł nawet ładnie ale niestety więcej było tych gorszych chwil i przybierał na wadze w dolnej granicy normy. Teraz całkowicie wypadł z siatki ;( końca choroby nie widać A ja nie wiem co robić. Boję się że całkowicie zniknie lub wychudnie. Może powinnam bardziej stawać na rzęsach żeby jadł więcej. Obecnie zachowuje się jak by miał jadłowstręt, a przecież dzieci dużo ciężej chorują i jedzą. No właśnie jak to u was jest z tym jedzeniem w trakcie choroby ? Może to zupełnie normlne ? Zastanawiam się jak to możliwe że niektóre dzieci tyle chorują, boję się że nie będzie mógł pójść do przedszkola skoro tak reaguje na choroby, przecież nie może ciągle nie jeść i chudnąć ;(
 
reklama
Rozwiązanie
Uf. Po chorobie został tylko kaszel odksztuszający wydzieline. Mały jadł dziś już jak najbardziej normalnie a nawet powiem że apetyt dopisywał. Obiad z dokładką. Ciekawe jak długo to potrwa [emoji3] dziękuję za wsparcie w ciężkiej chwili.
reklama
@mamaelaela Nie uzalasz sie, tylko szukasz wsparcia dla syna. Czy twoj synek moze jesc manne na mleku z polowa rozgniecionego widelcem banana? Sprobuj, to dobre. i naprawde polecam vibovit bobas. Wrzuc do picia. To dobry zestaw witamin. Latwo sie wchlania, sprawdza sie nawet przy rotawirusie. Pomoze wrocic apetyt troche
 
Badania na pasożyty się powtarza co jakiś czas? Moja córka od zawsze jest nie jadkiem, pediatra również zlecił badanie na pasożyty (jakieś 4 miesiące temu), trzy próbówki żadna nic nie wykryła.
Nie zawsze wykryje. Mi się udało za pierwszym razem, ale jeżeli masz jakieś obawy możesz podać pyrantelum jest ez recepty.
 
Co do szkodliwości to różne są zdania. Nie jest to woda z cukrem. Ja bym jednak się skonsultowała. Zwłaszcza jeśli jedynym objawem jest brak apetytu.
 
Glistę ludzką ciężko wykryć w badaniach. Sama miałam jako dziecko. U nas akurat lekarka zalecala mamie nawet bez badań przeprowadzać odrobaczanie co jakiś czas. Ja miałam jeszcze objawy ze strony układu oddechowego. Takie jak by duszenie się. Mogą być też zmiany skórne.
 
reklama
Do góry