reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

spadek płytek krwi-pomocy

Diana_81

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Październik 2008
Postów
318
Miasto
Świętokrzyskie
Witam,
mam pytanie dot. wyników płytek krwi.
Od jakiegoś czasu wyniki spadają, zakres norm od 140-440 a u mnie to wyglądało tak:
2013-02-06- 143 (czyli jeszcze norma)
2013-03-08- 139
2013-04-26-118
2013-05-27- 76 ! (badanie kontrolowane dwukrotnie)
Gdzieś czytałam że w ciazy płytki moga spadać, ale czy aż tak, czy to groźne? Wizytę u gina mam dopiero po długim weekendzie.
 
reklama
Trzeba kontrolować. Niski stan płytek jest na tyle poważny, że możesz się wykrwawić w czasie porodu niska krzepliwość krwi). Zwykle porody odbywają się w bardziej specjalistycznych szpitalach by zminimalizować ryzyko dla rodzącej. Ale Ty się nie przejmuj tym bo dziś takie normy a jutro takie (poniżej 50 tys zaczyna się problem).Aaa najlepiej robić badanie od razu po pobraniu próbek z krwią! Jeśli się bardzo martwisz możesz się udać na wizytę do hematologa.
 
Do góry