reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Masa kreatywności, czyli Farma Świeżości!

Wskakuj na Farmę Świeżości i sprawdź propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, że wskakuję.

Nie zapomnijcie wziąć udział w konkursie Netto: Zdobądź nagrody!

reklama

Spadek progesteronu - zawsze zwiastuje okres?

Diana00

Zaciekawiona BB
Cześć,
Progesteron 7dpo 14,2 ng/ml

13dpo jasny cień na teście, ok 12:00 zrobiłam badanie:

Beta mniej niż 2.3
Progesteron 5 ng/ml (zrobiłam z ciekawości)

Czy taki spadek progesteronu zawsze zwiastuje okres i przekreśla szansę na ciążę?

EDIT: trochę edytuję post, żeby się nie skupiać na negatywnej becie tylko na progesteronie :)

Ostatnia edycja:
reklama

angeliskax

Fanka BB :)
Za szybko bete zrobilas. Wynik progesteronu wskazuje ze owulacja była. Ale to ze owulacja była nie oznacza ze ciaza za każdym razem z tego będzie. A nastepnym razem bete rób po 14 dniach od owulacji, a nie po 7, bo do zagnieżdżenia dochodzi w dniach 6-12 a po 14 dniach jest wiarygodna beta ;)

BlairBitchProject

Cześć,

Beta mniej niż 2.3

Czy przy takim spadku progesteronu mogę mieć cień nadziei, że coś z tego wyjdzie?
@ zazwyczaj 15dpo
Nie, bo próba ciążowa jest negatywna.

Diana00

Zaciekawiona BB
Za szybko bete zrobilas. Wynik progesteronu wskazuje ze owulacja była. Ale to ze owulacja była nie oznacza ze ciaza za każdym razem z tego będzie. A nastepnym razem bete rób po 14 dniach od owulacji, a nie po 7, bo do zagnieżdżenia dochodzi w dniach 6-12 a po 14 dniach jest wiarygodna beta ;)

Betę robiłam 13 dpo 7dpo sam prog

I wiem, że to, że jeśli owu była nie oznacza że ciąża będzie - inaczej już bym była w ciąży jakieś 8 razy

Justi1234

Przepraszam że wtrace się w wątek.
Hej kochane chciałabym być w ciąży, ale mam nieregularne cykle i się nie udaje. Zrobiłam badania hormonów. Mam niedoczynność tarczycy i biorę euthyrox 50 a TSH wysokie. Stosunek LH do FSH 0.55 Co z tym robić? Doradzcie ❤️

Wyniki poniżej robione w 5 dniu cyklu:

FSH Wynik 7,14 mIU/ml (norma faza folikularna 3,03 - 8,08 mIU/ml)

LH Wynik 3,94 mIU/ml
(norma faza folikularna 1,80 - 11,78 mIU/ml)

Prolaktyna Wynik
17,05 ng/ml
(norma faza folikularna 5,18 – 26,53 ng/ml)

Testosteron Wynik 39,72 ng/dl
(norma faza folikularna 10,83 – 56,94 ng/dI)

TSH Wynik 5,120 µIU/ml
(norma faza folikularna 0,27 – 4,2 µIU/ml)

Estradiol Wynik
33,00 pg/ml
(norma faza folikularna 21 - 251 pg/ml)

Niżej Progesteron robiony 6 dni po owulacji

Wynik
4,90 ng/ml ( norma faza lutealna poniżej 1,2 - 15,9 ng/ml)

Diana00

Zaciekawiona BB
Betę faktycznie mogłam zrobić ciut za wcześnie, bo 13dpo, możecie to zignorować :)

Natomiast ten progesteron mnie zastanawia - czy przy takim spadku - z 14 na 5 jest w ogóle szansa na ciążę? Czy spadek zawsze zwiastuje okres?

BlairBitchProject

Cześć,

Beta mniej niż 2.3

Czy taki spadek progesteronu zawsze zwiastuje okres i przekreśla szansę na ciążę?

EDIT: trochę edytuję post, żeby się nie skupiać na negatywnej becie tylko na progesteronie :)
Ale wiesz, że ciąże potwierdza albo wyklucza) próba ciążowa a poziom progesteronu może być pomocny w ustaleniu, czy była owulacja, czy występuje niedomaga lutealna, ale nie do wykrywania ciąży!

Ostatnia edycja:
reklama

frez.ja1987

Absolutnie progesteron nie potwierdza owu. Wskazuje tylko, że mogła wystąpić. Ale nie daje pewności. Np. przy luf mimo, że nie uwolni się komórka jajowa, powstaje ciałko żółte, które wydziela progesteron. A poczęcie w takiej sytuacji jest niemożliwe.

Do góry