reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek progesteronu - zawsze zwiastuje okres?

Diana00

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Wrzesień 2020
Postów
34
Cześć,
Progesteron 7dpo 14,2 ng/ml

13dpo jasny cień na teście, ok 12:00 zrobiłam badanie:

Beta mniej niż 2.3
Progesteron 5 ng/ml (zrobiłam z ciekawości)


Czy taki spadek progesteronu zawsze zwiastuje okres i przekreśla szansę na ciążę?


EDIT: trochę edytuję post, żeby się nie skupiać na negatywnej becie tylko na progesteronie :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Za szybko bete zrobilas. Wynik progesteronu wskazuje ze owulacja była. Ale to ze owulacja była nie oznacza ze ciaza za każdym razem z tego będzie. A nastepnym razem bete rób po 14 dniach od owulacji, a nie po 7, bo do zagnieżdżenia dochodzi w dniach 6-12 a po 14 dniach jest wiarygodna beta ;)
 
Cześć,
Progesteron 7dpo 14,2 ng/ml

13dpo jasny cień na teście, ok 12:00 zrobiłam badanie:

Beta mniej niż 2.3
Progesteron 5 ng/ml (zrobiłam z ciekawości)


Czy przy takim spadku progesteronu mogę mieć cień nadziei, że coś z tego wyjdzie?
@ zazwyczaj 15dpo
Nie, bo próba ciążowa jest negatywna.
 
Za szybko bete zrobilas. Wynik progesteronu wskazuje ze owulacja była. Ale to ze owulacja była nie oznacza ze ciaza za każdym razem z tego będzie. A nastepnym razem bete rób po 14 dniach od owulacji, a nie po 7, bo do zagnieżdżenia dochodzi w dniach 6-12 a po 14 dniach jest wiarygodna beta ;)

Betę robiłam 13 dpo [emoji846] 7dpo sam prog

I wiem, że to, że jeśli owu była nie oznacza że ciąża będzie - inaczej już bym była w ciąży jakieś 8 razy [emoji3]
 
Przepraszam że wtrace się w wątek.
Hej kochane chciałabym być w ciąży, ale mam nieregularne cykle i się nie udaje. Zrobiłam badania hormonów. Mam niedoczynność tarczycy i biorę euthyrox 50 a TSH wysokie. Stosunek LH do FSH 0.55 Co z tym robić? Doradzcie ❤️

Wyniki poniżej robione w 5 dniu cyklu:

FSH Wynik 7,14 mIU/ml (norma faza folikularna 3,03 - 8,08 mIU/ml)

LH Wynik 3,94 mIU/ml
(norma faza folikularna 1,80 - 11,78 mIU/ml)

Prolaktyna Wynik
17,05 ng/ml
(norma faza folikularna 5,18 – 26,53 ng/ml)

Testosteron Wynik 39,72 ng/dl
(norma faza folikularna 10,83 – 56,94 ng/dI)

TSH Wynik 5,120 µIU/ml
(norma faza folikularna 0,27 – 4,2 µIU/ml)

Estradiol Wynik
33,00 pg/ml
(norma faza folikularna 21 - 251 pg/ml)

Niżej Progesteron robiony 6 dni po owulacji

Wynik
4,90 ng/ml ( norma faza lutealna poniżej 1,2 - 15,9 ng/ml)
 
Betę faktycznie mogłam zrobić ciut za wcześnie, bo 13dpo, możecie to zignorować :)

Natomiast ten progesteron mnie zastanawia - czy przy takim spadku - z 14 na 5 jest w ogóle szansa na ciążę? Czy spadek zawsze zwiastuje okres?
 
Cześć,
Progesteron 7dpo 14,2 ng/ml

13dpo jasny cień na teście, ok 12:00 zrobiłam badanie:

Beta mniej niż 2.3
Progesteron 5 ng/ml (zrobiłam z ciekawości)


Czy taki spadek progesteronu zawsze zwiastuje okres i przekreśla szansę na ciążę?


EDIT: trochę edytuję post, żeby się nie skupiać na negatywnej becie tylko na progesteronie :)
Ale wiesz, że ciąże potwierdza albo wyklucza) próba ciążowa a poziom progesteronu może być pomocny w ustaleniu, czy była owulacja, czy występuje niedomaga lutealna, ale nie do wykrywania ciąży!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Za szybko bete zrobilas. Wynik progesteronu wskazuje ze owulacja była. Ale to ze owulacja była nie oznacza ze ciaza za każdym razem z tego będzie. A nastepnym razem bete rób po 14 dniach od owulacji, a nie po 7, bo do zagnieżdżenia dochodzi w dniach 6-12 a po 14 dniach jest wiarygodna beta ;)
Absolutnie progesteron nie potwierdza owu. Wskazuje tylko, że mogła wystąpić. Ale nie daje pewności. Np. przy luf mimo, że nie uwolni się komórka jajowa, powstaje ciałko żółte, które wydziela progesteron. A poczęcie w takiej sytuacji jest niemożliwe.
 
Do góry