reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spadek wagi w ciąży.

liajuxx

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Październik 2020
Postów
18
Hej dziewczyny :)
Obecnie jestem w 16 tc. Moja waga przed ciążą pozostawiała wiele do życzenia 😂, ważyłam ok. 76-77kg na 164cm.
W ciąży zaczęłam tą wagę gubić, obecnie jest to zrzucenie 6 kg. Rozumiałam to w 1 trymestrze, mdłości, nie chciało się tak jeść, dużo zapachów mnie odrzucało.
Aktualnie jest to drugi trymestr, apetyt wrócił, natomiast waga jak stoi w miejscu tak stoi 70/71 kg.
Trochę zaniepokojona zapytałam ginekologa, czy to normalne, czy mały rośnie (będzie zdrowy chłopiec :) ), powiedział, że wszystko w najlepszym porządku i że czasami tak się zdarza. 9 mam kolejną wizytę, jestem ciekawa czy choć 0,5 kg przytyłam..
Miała któraś z was taką sytuację? Chudłyście do któregoś momentu w ciąży? Boję się, że schudnę a później przytyję tyle, że ciężko będzie mi się z tej wagi zredukować po ciąży...
Pozdrawiam was :)
 
reklama
Dzięki dziewczyny :) trochę się uspokoiłam
Badania krwi mam w normie, aczkolwiek zapytam ginekologa przy następnej wizycie o dietetyka, bo szczerze mówiąc ja na mało rzeczy tak naprawdę w ciazy mam ochotę.
smazone całkiem mnie odpycha, jedynie to gotowane, wszelkie zupy, mięso gotowane. Do słodkiego w ogóle mnie nie ciągnie, No i oczywiście się nie głodzę, ale tez nie przeżeram, kiedy mam ochotę, jestem głodna to jem 😊
 
reklama
Dzięki dziewczyny :) trochę się uspokoiłam
Badania krwi mam w normie, aczkolwiek zapytam ginekologa przy następnej wizycie o dietetyka, bo szczerze mówiąc ja na mało rzeczy tak naprawdę w ciazy mam ochotę.
smazone całkiem mnie odpycha, jedynie to gotowane, wszelkie zupy, mięso gotowane. Do słodkiego w ogóle mnie nie ciągnie, No i oczywiście się nie głodzę, ale tez nie przeżeram, kiedy mam ochotę, jestem głodna to jem 😊
Myślę że mało co dietetyk Ci pomoże bo ułoży Ci dietę a Ty i tak nie zjesz bo nie będziesz miała ochoty. Mnie też odrzuciło od wielu rzeczy, musisz próbować co Ci aktualnie smakuje :)
 
W drugiej ciąży startowałam z większą wagą. Do 20tc schudłam 7 kilo. Potem powoli zaczelam przybierać. Co w rezultacie skonczylo sie na przybranych 11 kilogramach. Czyli 4 na plusie porownujac do wagi z przed ciazy. Córka ważyła 4.150 kg także do drobinek nie należała.
 
Ja mam 30 tydzień. Moja waga startowa to 82 kg 168 cm teraz okolo 84.5. Czasami sie martwie ze za malo przytyłam ale lekarz mowi ze okej. W poniedzialek dowiem sie ile dzidzius wazy. Chyba mam taki zapas tłuszczu w sobie 😂
 
Hej dziewczyny :)
Obecnie jestem w 16 tc. Moja waga przed ciążą pozostawiała wiele do życzenia 😂, ważyłam ok. 76-77kg na 164cm.
W ciąży zaczęłam tą wagę gubić, obecnie jest to zrzucenie 6 kg. Rozumiałam to w 1 trymestrze, mdłości, nie chciało się tak jeść, dużo zapachów mnie odrzucało.
Aktualnie jest to drugi trymestr, apetyt wrócił, natomiast waga jak stoi w miejscu tak stoi 70/71 kg.
Trochę zaniepokojona zapytałam ginekologa, czy to normalne, czy mały rośnie (będzie zdrowy chłopiec :) ), powiedział, że wszystko w najlepszym porządku i że czasami tak się zdarza. 9 mam kolejną wizytę, jestem ciekawa czy choć 0,5 kg przytyłam..
Miała któraś z was taką sytuację? Chudłyście do któregoś momentu w ciąży? Boję się, że schudnę a później przytyję tyle, że ciężko będzie mi się z tej wagi zredukować po ciąży...
Pozdrawiam was :)
Ja startowałam w ciąży z wagi 45 przy wzroście 162 i waga spadła do 44 a wzrastać zaczęła napewno po 20 tyg dopiero
 
Hej dziewczyny :)
Obecnie jestem w 16 tc. Moja waga przed ciążą pozostawiała wiele do życzenia 😂, ważyłam ok. 76-77kg na 164cm.
W ciąży zaczęłam tą wagę gubić, obecnie jest to zrzucenie 6 kg. Rozumiałam to w 1 trymestrze, mdłości, nie chciało się tak jeść, dużo zapachów mnie odrzucało.
Aktualnie jest to drugi trymestr, apetyt wrócił, natomiast waga jak stoi w miejscu tak stoi 70/71 kg.
Trochę zaniepokojona zapytałam ginekologa, czy to normalne, czy mały rośnie (będzie zdrowy chłopiec :) ), powiedział, że wszystko w najlepszym porządku i że czasami tak się zdarza. 9 mam kolejną wizytę, jestem ciekawa czy choć 0,5 kg przytyłam..
Miała któraś z was taką sytuację? Chudłyście do któregoś momentu w ciąży? Boję się, że schudnę a później przytyję tyle, że ciężko będzie mi się z tej wagi zredukować po ciąży...
Pozdrawiam was :)

Ja tez w ciazy chudlam chyba wlasnie do 17tc nawet.. W sumie i tak przytylam tylko 7kg później a wszytsko było w porządku :)
 
Hej dziewczyny :)
Obecnie jestem w 16 tc. Moja waga przed ciążą pozostawiała wiele do życzenia 😂, ważyłam ok. 76-77kg na 164cm.
W ciąży zaczęłam tą wagę gubić, obecnie jest to zrzucenie 6 kg. Rozumiałam to w 1 trymestrze, mdłości, nie chciało się tak jeść, dużo zapachów mnie odrzucało.
Aktualnie jest to drugi trymestr, apetyt wrócił, natomiast waga jak stoi w miejscu tak stoi 70/71 kg.
Trochę zaniepokojona zapytałam ginekologa, czy to normalne, czy mały rośnie (będzie zdrowy chłopiec :) ), powiedział, że wszystko w najlepszym porządku i że czasami tak się zdarza. 9 mam kolejną wizytę, jestem ciekawa czy choć 0,5 kg przytyłam..
Miała któraś z was taką sytuację? Chudłyście do któregoś momentu w ciąży? Boję się, że schudnę a później przytyję tyle, że ciężko będzie mi się z tej wagi zredukować po ciąży...
Pozdrawiam was :)

Ja przed ciążą ważyłam 61 kg. W pierwszym trymestrze schudłam do 55 kg. Nie mogłam nic jeść przez prawie cały trzeci miesiąc ciąży, wszystko powodowało wymioty. Do około 20 tc ta waga się utrzymywała, apetyt powoli wracał. W dzień porodu ważyłam 72 kg, dzidziuś 3840. Miesiąc po porodzie, bez odchudzania, ważyłam 57 kg i tak już zostalo.
 
Ja w pierwszej ciazy schudlam 7kg do 8tc, pozniej do 26tc wróciłam do swojej wagi startowej i finalnie mialam +10kg. Corka wazyla 3920g. W drugiej ciazy do 20tc waga ani drgnęła a do konca mialam +11kg corka ważyła 3200g. W obu ciazach mialam zdiagnozowane niepowsciagliwe wymioty ciezarnych w drugiej dodatkowo ślinotok. Dziewczynki są obie zdrowe:)
 
reklama

Podobne tematy

Do góry