reklama

spadek

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez anecia58510, 20 Kwiecień 2011.

1. anecia58510

anecia58510 Zaciekawiona BB

Dzień dobry. Kłopot mój polega na tym ,że niedawno zmarła mi mama jest spadek przyznany przez sąd ale mój ojciec nie ujawnił że jeszcze do podziału została działka rekreacyjna w zasadzie to wszyscy o niej zapomnieli ponieważ ojciec zakupił ją nie żyjąc z moją matką ale nie mieli rozwodu ani separacji.Matka nie wiedziała o jej zakupie .Ja dałam ojcu w darowiźnie pieniądze na tę działkę. Teraz muszę złożyć pit do urzędu skarbowego. Pytanie to czy jak nie ujawnię tej działki będę ponosić konsekwencje tego że ojciec zataił to w sądzie? On twierdzi że to jest tylko jego i nic nie musi ujawniać.

2. reklama
  3. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

.
    By zakupić działkę do majątku odrębnego (tylko ojca) ojciec nie musiał być rozwiedziony lub separowany.Wystarczyło, że udowodnił, że posiada odrębne środki (nie pochodzące z majątku wspólnego). W akcie notarialnym zakupu musi być wzmianka o tym, że nieruchomość zakupiono w taki właśnie sposób.

I to znacznie uprawdopodabnia to, co napisałam powyżej.

Nie rozumiem tego pytania. W PIT wpisuje Pani przyznana Pani część spadku. Pisze Pani, ze dokonano działu spadku, wiec ma Pani pełną jasność co Pani otrzymała i ile to jest warte.

To zależy czy działka była wspólna czy tylko ojca.

Poleć forum