reklama

spadek

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez anecia58510, 20 Kwiecień 2011.

1. anecia58510

anecia58510 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dzień dobry. Kłopot mój polega na tym ,że niedawno zmarła mi mama jest spadek przyznany przez sąd ale mój ojciec nie ujawnił że jeszcze do podziału została działka rekreacyjna w zasadzie to wszyscy o niej zapomnieli ponieważ ojciec zakupił ją nie żyjąc z moją matką ale nie mieli rozwodu ani separacji.Matka nie wiedziała o jej zakupie .Ja dałam ojcu w darowiźnie pieniądze na tę działkę. Teraz muszę złożyć pit do urzędu skarbowego. Pytanie to czy jak nie ujawnię tej działki będę ponosić konsekwencje tego że ojciec zataił to w sądzie? On twierdzi że to jest tylko jego i nic nie musi ujawniać.

2. reklama
  3. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    .
    By zakupić działkę do majątku odrębnego (tylko ojca) ojciec nie musiał być rozwiedziony lub separowany.Wystarczyło, że udowodnił, że posiada odrębne środki (nie pochodzące z majątku wspólnego). W akcie notarialnym zakupu musi być wzmianka o tym, że nieruchomość zakupiono w taki właśnie sposób.

I to znacznie uprawdopodabnia to, co napisałam powyżej.

Nie rozumiem tego pytania. W PIT wpisuje Pani przyznana Pani część spadku. Pisze Pani, ze dokonano działu spadku, wiec ma Pani pełną jasność co Pani otrzymała i ile to jest warte.

To zależy czy działka była wspólna czy tylko ojca.

Poleć forum