reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

spadek

anecia58510

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Październik 2010
Postów
15
Dzień dobry. Kłopot mój polega na tym ,że niedawno zmarła mi mama jest spadek przyznany przez sąd ale mój ojciec nie ujawnił że jeszcze do podziału została działka rekreacyjna w zasadzie to wszyscy o niej zapomnieli ponieważ ojciec zakupił ją nie żyjąc z moją matką ale nie mieli rozwodu ani separacji.Matka nie wiedziała o jej zakupie .Ja dałam ojcu w darowiźnie pieniądze na tę działkę. Teraz muszę złożyć pit do urzędu skarbowego. Pytanie to czy jak nie ujawnię tej działki będę ponosić konsekwencje tego że ojciec zataił to w sądzie? On twierdzi że to jest tylko jego i nic nie musi ujawniać.
 
reklama
Kłopot mój polega na tym ,że niedawno zmarła mi mama jest spadek przyznany przez sąd ale mój ojciec nie ujawnił że jeszcze do podziału została działka rekreacyjna w zasadzie to wszyscy o niej zapomnieli ponieważ ojciec zakupił ją nie żyjąc z moją matką ale nie mieli rozwodu ani separacji
.
By zakupić działkę do majątku odrębnego (tylko ojca) ojciec nie musiał być rozwiedziony lub separowany.Wystarczyło, że udowodnił, że posiada odrębne środki (nie pochodzące z majątku wspólnego). W akcie notarialnym zakupu musi być wzmianka o tym, że nieruchomość zakupiono w taki właśnie sposób.

Ja dałam ojcu w darowiźnie pieniądze na tę działkę.
I to znacznie uprawdopodabnia to, co napisałam powyżej.

Pytanie to czy jak nie ujawnię tej działki będę ponosić konsekwencje tego że ojciec zataił to w sądzie?
Nie rozumiem tego pytania. W PIT wpisuje Pani przyznana Pani część spadku. Pisze Pani, ze dokonano działu spadku, wiec ma Pani pełną jasność co Pani otrzymała i ile to jest warte.

On twierdzi że to jest tylko jego i nic nie musi ujawniać.
To zależy czy działka była wspólna czy tylko ojca.
 
Do góry