reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanie 3,5 miesięcznego dziecka

Dołączył(a)
18 Maj 2010
Postów
4
Miasto
Dublin
Hej dziewczyny, mój synek nie chce spać w ciągu dnia i od jakiegoś czasu kładzenie spać wieczorem odbywa się z wielkim płaczem. Przedstawię w skrócie nasz plan dnia i nocy: pobudka koło 9 i mleczko, później się bawimy, koło 10.30 usypia na 30 minut, o 13.00 mleczko i wychodzimy na spacer, trochę wtedy pośpi w wózku albo i nie, 16.30 mleczko i zaczyna się marudzenie trwa cały wieczór z krótkimi przerwami jak trzymam go wysoko na ramieniu i chodzę po całym domu, o 20 kąpanie, przebieranie, mleczko i znowu rozpacz. Muszę go nosić i powoli, podstępem kłaść do łóżeczka i siedzieć przy nim aż nie uśnie. Na szczęście wtedy śpi jak zabity, o 24 go karmię przez sen i śpi do 5 rano.
Może jest taki ciekawy świata, że nie chce spać. Nie wiem co mam robić, czy być konsekwentna i usypiać go na siłę jak widzę, że jest śpiący? Proszę pomóżcie.
 
reklama
Ech,to ja Ci zazdroszcze,bo moja siedmiomiesięczna córeczka jeszcze ani razu nocy nie przespała- najważniejsze,że Twój w nocy śpi:tak:.Dzieci są bardzo różne i to,co kiedyś się sądziło o niemowlętach,że przesypiaja większość czasu,można miedzy bajki włożyć.Może faktycznie przydałaby mu sie drzemka koło 16,bo zaczyna marudzic- pewnie ze zmęczenia.Na Twoim miejscu po pierwsze upewniłabym się,że to nie kolka daje mu sie we znaki po południu,a jeśli to nie to,to zamiast nosic go na rękach,zapakowałbym do wózka i wzięła na drugi spacerek,może by sie przespał.A jeśli nie,to widocznie "ten typ tak ma".Pocieszę cię,że ponoc dzieci,które nie chca spać,są "inteligentniejsze":-D.
 
earthworm zgodzę sie z przedmówczynią najpierw upewnij sie że to nie kolka a później ja też bym go wzięła na drugi spacerek bo dziecko dotlenione lepiej śpi;-)
I nie masz co marudzić kochana bo naprawde wiele mam chciałoby by mieć tak małe dziecko przesypiajace cała noc:-);-)
może poprostu twój maluszek tak ma mój jak był maleńki też do śpioszków nie należał a jest zdrowy i rośnie ślicznie więc nie ma co sie przejmować poprostu jedne dzieci potrzebuja więcej snu inne mniej
powodzenia
 
Mój syn miał podobnie ze nie chciał spać wogóle w ciągu dnia , ale trwało to moze tydzien. potem zasypianie wieczorne podobnie jak twój kończyło się rozpaczliwym placzem, ja przestalam usypiac go na sile wieczorem nie chcialam i nie moglam go nosic , ani nie chcialam zeby kojarzyl lozeczko z czyms nie milym. wiec zasypial sam badz przy cycu o 22-23.

u nas wygladało to tak że wstawal o 9-10 , o 13-14 pierwsza drzemkaok 2godz pozniej jakis czas nie spal i marudnie usypial o 23 i w nocy budzil sie z 3-4 razy na jedzenie.Nie pamietam co bylo tego powodem u nas to bylo ok 4miesiecy , nie wiem czy nie przez zeby bo jemu dosc wczesnie wyszly zabki.

A teraz jest tak pobudka 6-7, 12-13 drzemkaok 1-2godz, na spacerach rzadko spi, i czasem spi jeszcze z godz kolo 17-18, o 20 kapiel i kolo 21-22 idzie spac. A jak nie spi to ok 19 robie kapiel bo przed 21 juz spi.noi niestey budzi sie nadal przynajmniej 2 razy.

wiesz teraz sa rozne pogody moze to rozstraja dzidziusia, gorąco za chwile zimno mysle ze musisz poszukac bo napewno jest jakis czynnik ktory nie pozwala mu spac. Poza tym tak jak powiedzialas dzieci np rano wstaja wczesnie i nawet jak ziewa to spac nie pojdzie bo swiat jest dla nich bardzo ciekawy ucza sie roznych rzeczy i po spaniu nie moga sie doczekac kiedy otworza oczka
 
Jestem mamą 3,5 miesięcznej Zosi, która ma problemy z jedzeniem, tj. zjada po pół porcji:( jak łatwo się domyśleć, startuje do niej po prostu częściej z butelką. Śpi chyba bez zarzutu, bo od 20-tej do 4 rano, ale o 22 biore ją na mleczko (w zasadzie na śpiku). W ciągu dnia staram się, by spała chociaż po chwile między karmieniami. Ona ogólnie nie śpi długo po 45 minut, ale za to z 4-5 razy dziennie. Staram się jej zapewnić komfort snu. Miała też problemy z zaśnięciem w ciągu dnia, ale zaczęłam wokół tych drzemek robić rytuały: przede wszytskim - drzemiemy w łóżeczku, abo w wózku podczas spaceru - łóżeczko jest fajne i tego się trzymamy, kupiliśmy maskotkę króliczka - pozytywkę - zapodajemy raz, dwa razy, czasami nawet jedna roletkę w oknie zasłoniny do połowy, smoczek, kocykiem przykryje i zazwyczaj samej się udaje. Wieczorem śpiewamy kołysanki i karuzele też włączamy, żeby najpier się pobawić, a potem spokojnie sobie zasnąć. I zdecydowanie spacer przed spaniem!!!! Pobróbujcie, bo podobno im dalej w las, więc warto chyba polubić spanie od malutkiego:)
 
My mamy ten sam problem z Kubusiem, tyle, że on kończy jutro dopiero 3 miesiące. W dzień śpi po pół godziny 2-3 razy, mimo, że jest zmęczony. Budzi się jednak z płaczem i dlatego myślę, że ma znowu problemy z brzuszkiem (przerabiamy je od dawna:(). Dzisiaj zauważyłam jednak, że jak jest taki padnięty to wykręca się w jedną stronę, tak jakby chciał sie odwrócić na boczek. No więc spełniłam jego prośbę i śpi jak Aniołek obok :). Niestety muszę go zaraz budzić, bo pędzimy do lekarza. Może spróbuj zmienić Maluszkowi pozycję, bo niemowlęta, tak jak ludzie dorośli, mają swoje preferencje, a niestety same nie potrafią się jeszcze obrócić:) Powodzenia!!
 
Do góry