reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanie i karmienie - jak często?

Andzik to ja mam podobnie, maly spi krotko zwykle pol godziny, max godzina w ciagu nia ale jak ja sie przytule to moze spac i kilka godzin :-) widocznie Antki tak maja ;-) I z ta kapiela tez podobnie mam, zwykle jest zbyt zmeczony zeby dociagnac do kapieli bez drzemki. zasypia okolo 4-5, a potem nie ma humoru, bo jest niedospany, a jeszcze dzien no i tak to jest. Wiec staram sie jak najspokojniej byc przy nim, troche sie z nim bawie na lozku, turlam, przytulam i tak przechodzi godzina, jak juz jest weselszy to idziemy sie kapac, cycus i spanko na noc okolo 7.
 
reklama
Andzik u nas tez byly wieczornehisterie i zdazalo sie, ze musialam Szymka karmic na stojaco:szok: ale po jakims czasie sie uspokoilo i teraz juz jest znosnie. Co prawda w dalszym ciagu nie ma opcji zeby zasna beze mnie ale juz histeryzuje:-D Ja sie teraz staram zeby po 18 maly juz nie spal i na pol godziny przed kapiela 19.30-20.00 dostaje cyca i po kapieli drugiego i lulu.

U nas z drzemkami roznie:-D czasami trwaja 20 minut, a czasami nawet 1,5 godziny. Zwykle mamy godzinke lub poltora aktywnosci i sie kladziemy:tak:
 
andzik iza u nas byly podobne problemy na tym etapie wiekowym - teraz wiem ze byl to skok rozwojowy . na chwile obecna maks o godz 18 ma cwiczenia i jest kapany, pozniej jedzenie i klade go do lozeczka i on tak zwykle od 30-40 minut lezy sam az zasypia spi dlugo bo do 5-6 :) no wlasnie teraz wstalismy i sie bawi:) co pewnie potrwa godzine i bedzie spal dalej do 9:tak:
 
U nas ze spaniem wszystko się poprzestawiało:-(młody jak przesypiał noce od 20 do 5-6 rano tak teraz co 1,2 godz się budzi i głośno i donośnie krzyczy JEŚĆ:szok:
 
dziewczyny podejrzewam, że padło już to pytanie, ale nie mam zbytnio czasu aby studiowac wpisy na bb - podpowiedzcie proszę jakie MM podajecie waszym maluszkom? Powoli przmierzam się do dokarmiania i zastanawiam się nad wyborem mleka (wiem, ze powinnam skonsultować z pediatrą Emilki ale ona jest antydokarmieniowa i jak poruszam ten temat to zaczyna swoje wywody...)
 
reklama
Do góry