reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanie na brzuszku 5 tygodni

dossa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Listopad 2012
Postów
69
Witam, Mam pytanie. Mam córeczkę 5 tygodni, mała ma ogromne problemy z brzuszkiem, wieczorem kolka, a przez cały dzień prezy się i steka. Pomaga jej spanie na brzuszku, tylko,że w nocy ja nie spie przez to, bo jak mała się pręzy i stęka kłade ja na brzuszek, jest spokój ale ja nie ide spać, bo tak małe dziecko boje się, ze się przydusi. co robić? Może macie jakieś sposoby aby nauczyc ja spać w innej pozycji?
 
reklama
Myśmy kładli małą na brzuszek do spania w nocy jak miała jakieś 7 tygodni, jak już dość ładnie trzymała sama główkę, że nie było takiego wielkiego niebezpieczeństwa, że wtuli nos w materacyk i nie będzie potrafiła potem podnieść sama główki. Tak jej się najlepiej spało i tak ma do dziś. Też się bardzo baliśmy, wiadomo, że bez poduszek i czegokolwiek w łóżeczku spała. Dodatkowo oczywiście niania z monitorem oddechu i człowiek też zasnął spokojniej
 
Moja spała na brzuszku i tylko na brzuszku w dzień i w nocy od pierwszej doby do 6 miesiąca. Wtedy zaczęła się kręcić. Monitora oddechu nie miałam a spałam spokojnie bo dziecku w tej pozycji się dobrze i długo spało.
 
Eryk na brzuszku spał od pierwszego dnia. U nas się tak zaleca, odradza kładzenie na pleckach, a na boczku młody nie mógł ze względu na złe działanie pozycji na bioderka.
Jeśli dziecko nie ma w łóżeczku żadnych poduszek, misiów i niczego innego, co jest zbędne, spanie na brzuszku jest najbezpieczniejszą pozycją, maluch nawet jeśli uleje nie ma możliwości się zakrztusić. Przyduszenie zdarza się niezmiernie rzadko, większa szansa jest, że dziecko zachłyśnie się śpiąc na pleckach.
 
Do góry