reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

spanie na brzuszku

agusia_20

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
20 Maj 2011
Postów
30
Miasto
Luton
witam moja corcia ma 5 miesiecy i od.paru dni przekreca sie w czasie snu na brzuszek w nocy. kiedy nie spie to ja przekrecam na boczek lub plecki. probowalam ja czyms podpierac by sie nie przekrecala ale nic z tego. nie umie jeszcze przewrocic sie z brzuszka na plecy wiec tym bardziej sie martwie. moje pytanie wiec brzmi czy zostawiac ja na brzuszku czy zastosowac jakas metode by sie nie przekrecala? pozdrawiam
 
reklama
Moj syn ma 6 miesiecy i od niedawna tez sie przekreca na brzuszek w czasie snu. Początkowo przekrecalam go spowrotem na plecy, ale wowczas budzil sie i plakal, po czym znowu wracal na brzuszek. Po pewnym czasie dalam mu z tym spokój, tyle tylko ze spi on na samym materacu, bez poduszki. Jak mu tak wygodniej to niech mu będzie:)
 
Maja jest już raczej spora ale też sypia na brzuchu. Zasypia bokiem a potem pozycje do spania mojej córy są niesamowite :-DW zasadzie mało spała jako maluszek na brzuchu. Były to raczej drzemki ale ja zazwyczaj byłam gdzieś obok więc zerkałam na nią , natomiast Maja od początku i jak do tej proy też śpi bez poduchy. Ma tylko taki hmm klin pod materac żeby główka była ciut wyżej.
 
maja.nie ma poduchy spi na plasko na materacyku. boje sie ze mi wsadzi lepek w materacyk i sie udusi. glowke na brzuszku jak lezy podnosi wysoko.
 
Wydaje mi się, że jeśli dziecko jest w stanie samo wybrać pozycję podczas snu to może ją też zmienić i wszelkie próby 'przekręcania' malca są nie tylko zbędne ale też nie do zrobienia :) Na początku dostawałam palpitacji jak obserwowałam moją córkę podczas zasypiania. W nocy również przekręca się na brzuszek i nie sądzę żeby mogło jej to zaszkodzić. Znam dzieci, które od początku spały na brzuszku i mają się świetnie. Co innego zawartość łóżeczka- bez poduszeczek, zbędnych pluszaczków (oprócz tych koniecznych ;-)), niepotrzebnych kołderek :) itp
 
reklama
moja corcia w zasadzie nigdy nie lubila brzuszkowania.Jesli chodzi o pozycje do spania,to sa to takie wygibasy,ze czasem jej lozeczka brakuje.Raz czy dwa zdarzylo sie,ze w czasie snu przekrecila sie na brzuszek i jej nie poprawialam,zauwazylam,ze ona sama musi wybrac sobie w jakiej pozycji chce zasnac i spac,bo tak czy siak jak ja przekrece to za chwile zaczyna sie denerwowac i spowrotem do swojej pozycji,wiec daje jej spokoj;)Nadia spi na plaskiej poduszcze od urodzenia
 
Do góry