reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanie ośmiomiesięczniaka

alexel

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Sierpień 2007
Postów
28
Hej dziewczyny!!!!
Jak przyzwyczaić ośmiomiesięczne dziecko karmione piersią do spania w swoim łóżeczku, a wręcz do zasypiania w nim samodzielnie???????
 
reklama
pomału i stopniowo odkładaj do łóżeczka stój przy Maluszku
głaskaj śpiewaj trzymaj za rączke, żeby wiedział, że jesteś przy nim
ile razy będzie mocno płakał tyle razy przytulaj lub głasz i odkłądaj spowrotem
jak bedzie trzeba bierz do siebie w nocy ale za każdym razem na krócej
systematycznośćm pomaga ale to nie bedzie takie hop siup troche pracy przed Tobą
Ja robiłąm tak, że co wieczór kompanko, jedzonko i do łóżeczka - stałam przy małym do póki nie usnął dawałam ręke na początku głaskałam i śpi sam
 
a np jeśli ja kąpie Zuze o 19 a ona ma w zwyczaju zasypiać o 21.30 to czy kładzenie zaraz po kąpaniu ma sens????
Robiłam jak mówisz ale jak mnie mała widzi to jest gorzej niż jak mnie przy niej nie ma......dziwne
 
w sumie moglabym...ale robie tak odkąd zuza się urodziła i nie wiem czy zmiana godziny kąpania będzie korzystna????
To o której byłoby ją najlepiej kąpać jeśli zasypia o 21.30?
o 21?????
 
o 21 zacząć kąpanie
po kąpaniu jeść
po jedzonku kładziemy do łóżeczka siadamy z boku, żeby dzidzia nie widziała dajemy ręke i będzie dobrze
mówie tylko i podkreślam, że to nie jest szybki proces i wymaga od Cibie cierpliwości i samozaparcia
ale rezultaty rekompensują ;-)
powodzenia
 
jak ja tylko kładę w łóżeczku to ona mi wstaje, mam to olać niech sobie stoi czy ją kłaść?
 
aaaa i jeszcze jedno pytanie, za pierwszym razem to do oporu az uśnie sama w łóżeczku czy po jakiś 30 min próbach bez rezultatu wziąść ją do łóżka a na drugi dzień np dłużej o 10 min??
 
reklama
Matkoooo Boska sa_raa a co z nią? najbardziej się boję że dostanie z tego płaczu jakiejś przepukliny pępkowej :-(
Nie stanie się jej nic???????
 
Do góry