reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanie z niemowlakiem w jednym łóżku , ssanie piersi w nocy

Doradora

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Lipiec 2019
Postów
290
Hejka Mamusie . Piszę , ponieważ od jakiegoś czasu nie potrafię sobie poradzić z pewna sytuacja . Syn ma 8 msc … jest na piersi . Od 3-4 miesięcy śpi z nami w łóżku . Na początku spał u siebie w łóżeczku obok , ale z racji tego , ze maly dużo i czesto je w nocy , przestałam odkładać go do łóżeczka . Chciałam się wysypiać i owszem, kiedyś się wysypialam , ale teraz jestem niedość ze niewyspana to wykończona psychicznie . Syna kładziemy koło 19 w naszym łóżku , zasypia z mezem , bo nie chce uczyc go zasypiania wieczornego przy cycku . Drzemki w dzień są przy piersi i to mi wystarcza . Maz karmi go butla z moim odciągniętym mlekiem . Mamy barierki , wiec nie boimy się , ze mały spadnie . Koło 22 jak idziemy do siebie to mały zaczyna się przebudzac , nie wiem czy jest głodny , czy chce sobie pomymlac cycka … próbowaliśmy odkładać go do łóżeczka jak sami chcieliśmy się położyć , ale za każdym razem jak był u siebie albo już w trakcie przenoszenia - pobudka . Próbowaliśmy tak tydzień i przez bite 7 dni budził się jak tyllo nie był z nami …. Także dla naszego spokoju , zaprzestaliśmy próbom odkładania … mały śpi z nami , my wiadomo nie mamy możliwości przytulenia się , porozmawiania czy obejrzenia tv bo staramy się robić tak , zeby się nie budził …. Ale co najlepsze , syn przyzwyczaił się do siorbania piersi … praktycznie 3/4 nocy ssie , niczym smoczka , którego odrzuca od razu …. Jestem właściwie cała noc w jednej pozycji a jak tylko chce zmienić pozycje , to budzi się , jęczy i steka . Psychicznie jesrem wykończona spaniem z nim i wisieniem przy cycku . W dzień jest super , naje się i tyle , ale nocki dla mnie to dramat . Zależy mi na bliskości z mezem w nocy i na zwykłym wyspaniu się . Nie wiem czy mały jesr głodny czy po prostu potrzebuje bliskości ? Może macie jakieś pomysły , jak można przyzwyczaić dziecko do spania u siebie i oduczyć ssania piersi w nocy ? Teściowa mówi żebyśmy przeszli na butle … chce zeby synek miał jak najlepsze mleko właśnie ode mnie ,ale te nocki są dla mnie tak przerażajace ze już myśle o totalnym odstawieniu nie tylko w nocy , ale także i w dzień .
 
reklama
Moje dzieci miały tak samo. Synkowi przeszło około 10 miesiąca. Córce przejść nie chciało, to odstawiłam całkiem jak miała 14 miesięcy. Z synkiem próbowałam różnych opcji, żeby tyle nie wisiał na cycku, ale nic nie pomogło.
 
Moje dzieci miały tak samo. Synkowi przeszło około 10 miesiąca. Córce przejść nie chciało, to odstawiłam całkiem jak miała 14 miesięcy. Z synkiem próbowałam różnych opcji, żeby tyle nie wisiał na cycku, ale nic nie pomogło.
Odstawiła Pani i przeszło spanie razem ?:) jeju , ja tak bym chciała karmić , ale to spanie zle wpływa na moja głowę , czuje się jak krowsko jakieś … mały ciągnie mi tego cyca przez pół łóżka …
 
Odstawiła Pani i przeszło spanie razem ?:) jeju , ja tak bym chciała karmić , ale to spanie zle wpływa na moja głowę , czuje się jak krowsko jakieś … mały ciągnie mi tego cyca przez pół łóżka …
Nie, spanie razem zdarza się ciągle, a starszy ma 3,5 roku 😅a córka 2. ale spanie w 1 łóżku, a spanie z cyckiem w buzi dziecka to zupełnie inny komfort 🙂
 
U nas tez tak bylo że młody spał z nami bo juz nie mialam siły wstawać tyle razy ale nawet spiac z nami tez ciągle się budził i tylko cyc i cyc. Ja musialam przestac karmić w 9mcu ze wzgledow zdrowotnych więc musiał nagle przejść na butle + zmiana lozeczka na wieksze i było dużo lepiej, zazwyczaj 3 pobudki w nocy. Też chcialam karmic chociaż do roku ale życie zweryfikowalo moje plany :p ale nie ukrywam ze te chociaz trochę spokojniesze noce cały oddech glowie
 
Do góry