reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanie

moja Julka śpi teraz w łóżeczku, wczesniej zasypiała w rożku obok mamy bo tak było mi wygodniej ją karmić w nocy:-) od czasu jak ją nauczyłam zasypiać samą a nie bujaną to śpi do ok 3-4 sama w łóżeczku potem karmienie i jak zasnie w łóżeczku to spi do 8-9, jak ma problem to biorę ją do siebie i kimamy razem ja wtulam się w jej łapkę uwielbiam zapach mojej córci. w łóżeczku nie ma ochraniaczy, spi na materacu kokos-pianka-kokos, lekko podniesiony pod główką z powodu częstego ulewania. śpi bez poduszeczki pod kołderką, a w moim łózku pod kocykiem akrylowym. zauważyłam że ze mną śpi lepiej, prędzej zasypia i ma mocniejszy sen, ale nie przeginam ze spaniem w 3 bo potem się Julki z łóżka nie pozbędziemy :-D:-D:-D
 
reklama
A co to za kolderka antyalergiczna? Ciekawe. Kocyki polarowe co prawda same w sobie nie wywoluja uczulenia, ale mam wrazenie ze nie przepuszczaja powietrza ani wilgoci, przez co skorka sie poci a to pogarsza podraznienia...
 
nasz mały śpi w łóżeczku pod kołderką. tak do 3 miesiąca czasami spał z nami jak marudził i lepiej mi było go karmić. od skończenia 3 miesiąca jak zaczął mi przesypiać noce praktycznie śpi cały czas w łóżeczku. Jeśli chodzi o kołderkę to ja polecam firmy Feretti, ale musisz poczytać czy jest wskazana dla alergików. u nas nie ma problemów ze skórą.
 
No kocyki polarowe Gaabi na pewno. Mój maluch śpi pod kołderką Feretti i z tego co czytałam ich produkty mają właściwości antyalergiczne. W moim przypadku problemów z alergią nie było, prędzej z wrażliwością skóry, tzn.po nocy jak się zgrzała to jakieś podrażnienia czy zaczerwienienia były. Dlatego zdecydowałam się na pościel dla alergików i póki co problemy zniknęły i tak jak mówi Nie_Będę_Julią rozkopywanie też się ograniczyło do minimum:)
 
Wełna sylikonowa budzi we mnie jakieś z negatywne skojarzenia... jakby to by było takie zimne i nieprzyjemne do spania... jakie są jeszcze te materiały dobre na pościel dla alergików, z czego oni je robią... chyba miałabym jakieś większe zaufanie do naturalnych rzeczy a nie jakichś syntetyków...
 
My mamy ochraniacz, posciel i wypelnienie z AMY polecam serdecznie piekne wzory maja.
Moje malenstwo spi noce w lozeczku, w nocy budzi sie raz na karmienie miedzy 4a5, jeszcze miesiac temu bralam je do siebie po tym karmieniu, ale od miesiaca odkladam do lozeczka i przesypia do 7-8 :) Pare nocy probowalismy spac pod kolderka, ale malej bylo ze cieplo (w nocy mamy 22stopni) i bardzo sie wiercila, wiec wrocilismy do kocyka, spi pod bawelnianym zlozonym na pol, czyli jakby podwojnym
 
Nie no skoro są robione dla alergików to muszą być dobrej jakości i ja osobiście potwierdzam. Wypełnienie jest kukurydziane, pierwszy raz się z tym spotkałam u tej firmy właśnie i jestem zadowolona. Po praniu kołderka też spisuje się całkiem nieźle więc ogólnie żadnych negatywów na razie nie zauważyłam. Pozdrawiam.
 
Czytałam o tej pościeli feretti na ich stronie, widzę faktycznie jakieś innowacyjne rozwiązania, bo pierwsze słyszę o cyzmś takim jak wypełnienia kukurydziane. Mają atest instytutu matki i dziecka, ale czy mogłabyś napisać coś więcej o swoich obserwacjach dotyczących tej pościeli? Jak dziecko na nią reaguje...?
 
reklama
Nie wiem czy mnie pytałaś Gaaabi, ale skoro już jestem to napiszę:)
W moim przypadku był problem z podrażnioną skórą podczas snu, dziecko się pociło,wierciło i w kontakcie z pierzynką/ kocem pojawiały się zaczerwienienia. Niby normalna sprawa u maluszka ale wg mnie nie dawało mu to spokojnie spać kilku godzin ciągiem. Dlatego postawiłam na pościel dla alergików, jest lżejsza i naprawdę bardzo przyjemna w dotyku. Problemy zmniejszyły się, maluch nie poci mi się w nocy i jednocześnie nie zrzuca kołdry jak się kręci. Rano jest cieplutki,bez podrażnień no i przesypia większą część nocy. Więc szczerze polecam, tym bardziej że mają atest matki i dziecka. Pozdrawiam.
 
Do góry