reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanie

Gaaabi

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Kwiecień 2009
Postów
16
Kochane mamusie :) Piszcie jak śpią wasze maleństwa: z wami czy w lozeczku, pod kolderka czy w spiworku, czy macie łożeczka z obiciem czy bez? Pozdrawiam :)
 
reklama
łóżeczko Sary jest przyłączone do naszego (z mojej strony), ale jest tylko po to by mała nie spadła z łóżka, no i jak patrzymy na tv w innym pokoju to tam jest do póki nie wrócimy do sypialni. Czasem gdy chcemy skożystać z łóżka w inny sposób to mała też ląduje w łóżeczku;-) Kiedyś przeniśliśmy łóżeczko do pokoju małej i tam miała spać. Byłam tak zestresowana że nie zasnełam...no i skończyło sie na tym że o 2 w nocy poszłam po nią i łóżeczko. Sarka śpi z nami obok mniem, żadko między mną a mężem...u jej stupek śpi nasz pies, a przykrywam ją moją kołdrą. Jednym słowem dobrze że mam duże łózko...chociaż jak zajde w ciąze to trzeba będzie myśleć nad łóżkiem szerokości 3,5 metra :-D
 
Córcia śpi sama w łóżeczku obok mnie.przykrywam ją kołderką.śpi na bardzo cieniutkiej podusi.łóżeczko jest z ochraniaczem.jak mąż ma na nockę do pracy to mnie korci ją wziąć do siebie ale nie robię tego.łóżeczko już mam opuszczone bo mi mała zaczęła się wyginać,nigdy nie wiadomo kiedy by wypadła.pozdrawiam
 
Michał przez dwa miesiące od wyjściaz inkubatora spał u nas na piersiach. Czyli do 3mż. Ważył 2kg więc nie czuliśmy ciężaru, a spał z nami tak ze względu na częste dławienie się ulewanym pokarmem. Potem spał u siebie w łóżeczku bez poduszki, pod kołderką. do tej pory śpi u siebie (bez poduchy) ale z nami w pokoju. Nad ranem się budzi i bierzemy go do swojego łóżka. Czasem jeszcze śpi a czasami tak do rana wariuje. Łóżeczko zawsze było bez ochraniaczy. Układałąm wokół ręczniki lub kocyki-uznałam, że ochraniacze to zbędny wydatek i dałąm radę bez. Teraz też ma opuszczone łóżeczko i przewieszony kocyk, bo jak się przebudza to sie rozprasza widokiem pokoju:sorry:
 
Kacperek śpi w swoim łóżeczku i w swoim pokoju na swojej mięciutkiej poduszeczce bez której niema spania. Śpi pod swoją kołderką lub kocykiem w zależności czy jest ciepło czy chłodno w domu. Ma założone ochraniacze na szczebelki bo w nocy bardzo się wierci i często wkładał sobie między szczebelki rączki i nóżki i przez to się budzi. Wcześniej spał u nas w pokoju , obok mnie w kołysce lub w naszym łóżku bo było to dla mnie najwygodniejsze do karmienia. W momencie gdy miał 6 miesięcy a ja skończyłam go karmić przeszedł do swojego pokoju i łóżeczka bez większych problemów. Zaczął w tedy też przesypiać noce. Teraz już nie chce spać w naszym łóżku, nawet gdy jest chory, tylko w swoim :-D A i śpi w śpioszkach zapinanych w kroczu bo lubi spać na brzuszku.
 
Mój Oluś śpi w swoim łóżeczku, tylko czasem, gdy obudzi się nad ranem bierzemy go do siebie, ale bardzo rzadko.

Teraz montuję osłonki na szczebelki, bo przewraca się na brzuch i wije po całym łóżeczku :p

No i zamieniłam już ciepły kocyk na pościel, bo zaczęło się robić zimno :) A Alex uwielbia jak mu jest cieplusio :)
 
Dziękuję Wam wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi :* A jeszcze tak dopytam, z jakiego materiału i z jakiego wypełnienia macie kołderki, kocyki, obicia itp. Chodzi mi o to, że moje maleństwo urodziło się z AZSem niestey po mnie :( przez co muszę bardzo uważnie dbać o skórę Adasia... wiem nawet po sobie, że taka skóra nie znosi każdego nakrycia dobrze, a tym bardziej skóra maleństwa...
 
Kocyki to mam normalne ze sklepu nie wiem z czego są ;p Kupiłam Olusiowi już po urodzeniu, także wiedziałam, że nie ma AZS ani nic takiego.

Natomiast kołderkę kupiłam jakąś antyalergiczną jeszcze jak byłam w ciąży na wszelki wypadek :)
 
reklama
Michał śpi spał pod kocykami polarowymi i acrylowymi. Teraz ma kołderkęz materiału podobnego do polara. Materac jest dwustronny z kokosem.
 
Do góry