reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spanko!

reklama
Filip zareagował na zmianę czasu dobrze bo jak zasnął przed 21 starego czasu to obudził się o 8.30 nowego czyli pospał pół godzinki dłużej (zazwyczaj wstaje o 9) natomiast wieczorem spać poszedł już przed 20. Teraz wszystko wraca do normy chodzi spać po 20 wstaje o 9.
 
U nas nadal klapa ze spaniem.:-(Próbuje przestawić ją z mleka na herbatkę w nocy.Wczoraj jeszcze jakoś ,jakoś.Dziś juz nie.Płakała,wychodziła do nas.Napła się 40 ml i niby zasypiała,ale po 40 min znowu sie budziła.:-:)szok: Chyba siły mi nie starczy
 
Mija79, cierpliwosci!!! Mam pomysl:-) Nie pamietam, co Twoja Pati je przed spankie, ale pewnie standardowo jak wiekszosc naszych dzieciaczkow mleczko z kaszka. Daj jej duzo kaszki, aby bylo dosc sycace. W nocy jak dawalas jej mleczko jest malej ciezko przestwic sie na herbatke, bo pewnie jej zoladek sie przyzwyczail do mleczka i jest po prostu glodna:tak:. Rob co noc w ten sposob, ze podawaj jej normalnie mieszanke mleczna, ale co noc dosypuj jedna miarke mleczka mniej! Pozniej to bedzie raczej woda o smaku mleczka. W ten sposob, Pati nie odczuje gwaltownej zmiany, zoladej sie jej przyzwyczaji, nie bedzie sie czula tak bardo glodna. Jak juz zejdziesz do jednej miarki mleczka, to wtedy sprobuj jej podac jaks herbatke:-DA potem z czasem wydluzaj choc o 10minut przerwy miedzy pojeniem, i moze da to jakis efekt! Jak myslisz, chyba warto sprobowac?

My Maciusia szybko przestalismy karmic w nocy, aby nie bylo tego problemu...Dziecko sie przyzwyczaja:tak:

Macius ostatnio sypia cale nocki u siebie w lozeczku(a byl juz czas, ze pol nocy spal z nami!), oczywiscie budzac sie kilka razy w nocy:wściekła/y:. Niestety nie zasypia sam, tak jak kiedys, tylko na naszym lozku, w ciagu dnia tak samo. Zasypia przewaznie ok 19.30 i spi do ok godz7(czasem 6.30, a casem 7.30). W ciagu dnia za to sypiaok 12tej, ostatnio bite 2 godzinki!!!:-DCzasem 2.5, a wczoraj w ciagu spal 3.5godz:szok:. Czasem sie zdazy, ze niani zasnie jeszcze przed 11na 2 godzinki a pozniej ok 16tej na jeszcze jedna.:-DTo jest nietoperek! Zamiast w nocy, to spi w dzien!
 
Royanno dziękuję za pomysł.Spróbować wart.Ja zawsze robiłam 7 mleka 3 kaszki(miarek) na 180-190 wody.Sądziłam że im gęstsze mleko dostanie przed snem i w nocy tym dłużej będzie spać.Tymczasem chyba tylko żołądke jej rozpychałam i byla bardziej głodna.
 
Mija ja robiłam podobnie z tym że od razu przeszłam na herbatkę, teraz mi się w nocy Kacpuś wcale nie budzi chyba, że baaaaaaaaaaaaaaardzo chce mu się pić

 
Pati budzi się czasem z płaczem w nocy z głody chyba,bo jak daje jej mleko to słychać jak jej w brzuszku burczy.Mimo że w nocy pije co 2-3-4 godziny
 
Kacpusiowi też tak burczało, ale konsekwentnie podawałam tylko herbatkę chciaż czasami ciężko było, ale opłaciło się poza tym rano Kacpuń dostaje 330ml mleka z kaszką owocową, troszkę później na drugie śniadanko jogurcik,ewentualnie przed drzemką 250ml mleka z kaszką ale płynniejsze potem jest obiadek po godzince podwieczorek jakieś ciacho, chrupki, budyń etc kolacyjka to flacha 330ml z kaszką owocową i jeśli nie może zasnąć to herbatka lub soczek a w nocy herbatka jeśli się obudzi

 
reklama
Kasia napisz skąd jesteś? I kilka słów o sobie.
Pati dziś zjadła po19 kisiel z biszkoptami,przed snem wypiła soczek.Mleko dostanie o 23.
 
Do góry