reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SPECJALISCI dla dzieci - godni polecnia

Felidae dzieki.
niewiem dokladnie jakie sa zasady ale jak poszlam tutaj do logopedy to tylko strata czasu bo Pani dr powiedziala mi tylko ze ona nie pracuje z tak malymi dziecmi i moze mi polecic zebym sprobowala np w Promyku slonca. tylko ze jak tak zadzwonilam to zapisalam sie na liste rezerwowa na poz.20 a podobno w tym roku nikogo jeszcze z tej listy nie wzieli a w poprzednim 2 osoby! az wierzyc sie nie chce :szok:
tak sie wydaje ze 2 lata to mozena poczekac bo dzieci przeciez w roznym wieku zaczynaja mowic i czesto sie slyszy historie o 3 latkach ktore z dnia na dzien zaczely mowic pelnymi zdaniami .... ale chyba kazdy slyszal tez historie jak to lekarze mowia "dlaczego Pani wczesniej nie przyszla z dzieckiem?" u nas juz widac ze sa i beda problemy tak wiec jezeli mozna juz pracowac z takimi malymi dziecmi to chyba nie warto czekac! to nie sa lekarstwa ktorymi sie faszeruje dziecko lecz cwiczenia ktore napewno jej nie zaszkodza a moga tylko pomoc!
pozdrawiam
Koniecznie walcz. U nas tak było, że syn nie mówił do 3 roku życia i oczywiście wszyscy twierdzili, że ma czas, nawet logopeda. Teraz ma rozpoznana dyslekcję, której jednym z objawów jest późny rozwój mowy, o czym dowiedziałam się w poradni Polskiego Towarzystwa Dyslekcji. Straciliśmy kilka lat...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam,
Mam pytanie dotyczące znanego specjalisty dr.Apoznańskiego.
Mój 3 letni syn ma niby za wąski napletek przez co pediatra na bilansie dwulatka zdiagnozowała stulejkę. .
Jestem umówiona na dość drogą wizytę prywatną do Pana doktora. Zastanawia mnie jednak jedna kwestia. Czy jest to lekarz, który wykorzystuje wszystkie możliwości zanim wyśle na zabieg? Wiem,że większość chirurgów od razu wysyła na zabiegi,bo to takie "zboczenie zawodowe"..wszystko by cieli:) A chodzi mi o lekarza, który wykorzysta inne rozwiązania jak np.maść, a nie będzie mnie przekonywał,że plastyka to jedyna słuszna metoda. Słyszałam,że nawet do 5 roku życia napletek może sam się poszerzać, więc nie chcę się spieszyć z traumatycznymi przeżyciami.
Druga kwestia...czy jest to lekarz z łagodnym usposobieniem do dzieci czy typowo szpitalnym charakterem...tzn. traktujący dzieci taśmowo. Nie wiem czy dobrze się wyraziłam...chodzi mi o lekarza, który najpierw trochę zagada i spokojnie przejdzie do badania,a nie w obliczy pisków i kopniaków będzie coś robić "na cha...a"...

Będę wdzięczna za wszystkie opinie.
 
Takhisis nie znam tego lekarza natomiast od wielu kolezanek i znajomych wiem, ze dr Patkowski jest najlepszym chirurgiem dziecięcym we Wrocku. Będziemy się do niego wybierac w listopadzie zeby własnie spojrzał na napletek synka i przpukline pępkową. Nie wiem czy on odrazu kieruje na zabieg ale jesli będzie chciał takowy zrobic to poprosze najpierw o masc.
Gabinet Chirurgii i Urologii Dziecięcej
 
Pana doktora nie znam
a, z tego co wiem, to w poradniach, jeżeli nie ma dramatu, no stany zapalne dróg moczowych prze ten zwężony napletek...to nie kierują tak od razu na zabiegi...po drugie, moja prywatna doktor...( obecnie przyjmuje w Oławie) jest za delikatnym odciąganiem napletka...a zabieg podobno wygląda tak, że spryskują lidokainą i na siłę odklejają. Chyba, że chodzi o przycięcie napletka (obrzezanie) a to już zupełnie inna sprawa. Ogólnie ciężka sprawa...ja od urodzenie młodemu w kąpieli odciągałam bo jak inaczej umyć..? tam jest pełno wydzieliny fuj fuj...a maść na siusiaczka która dostałam to Diprolene. Napletek jeszcze cały nie schodzi ale tragedii nie ma...
 
Witam
Dziewczyny proszę o poradę. Po porodzie stwierdzono u mnie przepuklinę pępkową, muszę ją zrobić jaki szpital polecacie we Wrocławiu? Wogule jak odbywa się taka operacja, jest pod narkozą? Jeśli któraś z Was miała taki zabieg to proszę o poradę.
 
ja miałam wykonywaną operację w tym roku. też okazało się, że mam przepuklinę po porodzie. Mi kazali odczekać rok po porodzie sn. Miałam ją w pełnej narkozie. W szpitalu byłam kilka dni. Bolało przy próbie poruszenia się, ale nie było najgorzej.
 
Gosiak - ja miałam w Wwce, bo tu mieszkam, zdecydowałam się na jednodniowy pobyt w szpitalu. W listopadzie rodziłam, w marcu miałam robione. Przez pół roku zakaz podnoszenia ciężarów, więc opieka nad dzieckiem wiadomo jak wyglądała. Poza tym miałam sporą szparę między mięśniami powyżej 6 cm, więc je musieli dosunąć do siebie, wstawili siatkę. Znieczulenie miejscowe w kręgosłup, 7 godzin leżenia w jednej pozycji, potem środki przeciwbólowe, a że byłam nieźle rozerwana w środku to przez 10 dni prawie się nie ruszałam. Niestety na swoje nieszczęście kichnęłam , a że chciałam to zrobić cicho, to szwy mi puściły w środku i mam niestety szparę w mięśniach.
Przed operacją musiałam zrobić badania i oczywiście zaszczepić się na żółtaczkę;-), było to w 2010 r, więc trochę czasu temu.
 
reklama
Witam ;-)

Nie jestem wrocławianką, ale pod koniec marca mam się stawić z synkiem na oddziale endokrynologii dziecięcej na Wrońskiego - czy możecie mi powiedzieć jakie tam są warunki? Podobno mogę zostać z dzieckiem, ale czy mam brać jakiś materac/leżak, śpiwór? Jak to w praktyce wygląda...
Jeśli coś wiecie to podzielcie się ze mną ;-)
z góry dziękuję ;-)
 
Do góry