reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

spirometria u 4 latki ...

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
witam dzis miałysmy zrobic to badanie ( jest niezbedne w dalszej diagnostyce leczenia )
i corka podchodzila do niej pierwszy raz dostala ataku paniki bo nie wiedziala co i jak i w rezultacie mamy przełozone na piatek
dostałysmy specjalna rurke do cwiczen
pani pulmonolog ( zreszta jedna z lepszych w moim miescie ) powiedziala ze u corki jest to badanie niezbedne i musimy je zrobic bo robia to nawet mlodsze dzieci , rzeczywiscie corka mojej kuzynki spirometrie miala wykonana w wieku 3 lat i wyszła dobrze .

ja sie marwie ze moje dziecko jak sie zawezmie to nic sie nie uda .

w internecie sa podzielone zdania na temat tego badania u małych dzieci .
corka w domu dmucha super w ta rurke robi wszystko jak nalezy ale w szpitalu i poradni szpitalnej strasznie sie boi płacze i nic nie pomaga
nie wiem co zrobic brak mi juz sił ,,,,
 
reklama
Z tego co ja się orientuję, to badanie spirometryczne z podawaniem leku w różnych dawkach jest możliwe prawidłowo do zrealizowania u dzieci powyżej 6 roku życia. Tak mi powiedziała Pani wykonująca badanie u nas w szpitalu. Mój syn miał 5 lat i nie potrafił odpowiednio długo wydychać powietrza. Ale spirometria w sumie nie jest podstawowym i niezbędnym badaniem w rozpoznaniu np: astmy.
 
Moj synek ma 4,5 roku, mial jeden raz próbe wykonania spirometrii ale wyszły totalne bzdury, pani profesor alergolog uważa, ze jest za mały na to zeby wynik byl wiarygodny......
 
córka miała robioną spirometrię po ukończeniu 6 roku i też za pierwszym razem dobrze nie wyszła:no:a astmę miała stwierdzoną prędzej gdzieś około 3-4 lat
syn ma 6 lat spirometrii jeszcze nie miał a niedawno nasza pulmonolog stwierdziła u niego astmę...
 
Spirometria jest ważnym badaniem.Ja mojej Oli wykonywałam je w Centrum Zdrowej Skóry Damian. Mają świetne podejście do dzieci i co najważniejsze wyniki otrzymałam bardzo szybko.
 
Do góry