reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spłaszczona nie równa główka!!! CO ROBIĆ???

reklama
Mój synek też miał spłaszczoną głowke z prawej strpony-bo wolał prawą stronę bardziej, za każdym razem jak go odkładliśmy do łożeczka np po kamriniu to kładliśmy zawsze na inny boczek niż ostatnio leżał- i tak kilak razy dziennie.najeposza metoda polecana przez pediatre...............A że nie bardzo chiął lezec na lewym boku tylkko anpleci isę klał to mu pod plecki podkładłam wleczek z recznka i zabawki po lewej stronie kladlam.........
A jak chcesz widziec jego buzkę to po prostu kladz go raz n jednej striny lozeczka, raz z drugiej...w ten sposob bedziesz mila jego twarzyczke na widoku zawsze a on bedzie mila inny boczek
 
Witam ,masz problem ponieważ sama doprowadziłaś że dzidziuś ma splaszczoną główke.powinnaś kłaśc dziecko zawsze na innym boku a tego nie robiłaś.teraz żeby główka wróciła do normy musisz przestawiac na drugi bok,dzidziuś może byc marudny bo nauczył sypiac na jednym boku ale musisz się postarac bo inaczej bedzie miał zniekształcona główke .wytrwałości życze.
 
Mamy ten sma problem. Mój synek jest wcześniakiem, w 6 tyg. zauważyliśmy, że ma spłaszczoną główke z jednej strony. Poszliśmy do neurologa, okazało się, że ma asymetrię ciała i kręcz szyi, neurolog kazała poczekać do 3 miesiąca, jak nie przejdzie to na rehabilitacje, synek był bardzo malutki, waga urodzeniowa to poniżej 2 kg. i może dlatego tyle czekalismy. Od tego czasu już pilnowaliśmy, żeby główka była prosto. W 3 miesiącu asymetria ciała sama przeszła pozostał niewielki kręcz szyi, bylismy u rehabilitantki, pokazała nam ćwiczenia i ćwiczymy, synek już ładnie sam przekręca główkę w przeciwną stronę. W ciągu dnia układam go do snu na brzuszku, ale w nocy często układa jeszcze główkę w nieodpowiednią stronę, nie pomaga żadne podkładanie, nie chce spac na boku, zaraz przekręca główkę, denerwuje się, płacze, na brzuchu nie mogę go układać, bo jeszcze mały i nie umie się przekręcić.
Ktoś pisał o jakimś wałku, gdzie można go zakupić?
Niektórzy pisali tu, ze główka się wyrównała. Po jakim czasie główka się wyrównała i w jakim wieku było wtedy dziecko? Boję się, żeby synkowi tak nie zostało.​
 
nie zostanie, moj maly mial mocno zdeformowana lewa czesc czaszki bo spal tylko na lewej stronie i zanim spostrzeglam to juz bylo za pozno, po konsultacji z lekarzem dowiedzialam sie zeby jak najczesciej klasc go na prawj stronie a to bylo trudny bo on nie chcial tak spac ale na szcescie glowka sie wyrownala i nie ma najmniejszeo sladu;-):-) czaszka nienowlecia jest jak " plastelinka" bedzie dobrze
 
witam;-) mam to samo moj synek ma juz 4 miesiace i ma splaszczona glowke poprawej stronie ukladam go na 2 bok ale cos to nie pomaga:-( nie dostawal wit d3 od poczatku tylko od niedawna nie wiem co robic???? neurolog? rechabilitacja? prosze o odp mamusie:*
 
Nie panikujcie dziewczyny. Wszystko już w sumie zostało napisane. Dzieciaki jakoś tak mają, że wolą jedną stronę. Moim zdaniem warto jedynie ustalić czy przyczyną tego nie jest kręcz szyi, bo to wymaga rehabilitacji. Sama to miałam i potem na długo zostały mi tiki nerwowe.

Natomiast głowka zarasta i twardnieje do 2 roku życia, więc na pewno się wyrówna. Warto probować maluszka przekładać na drugi bok, ale weźcie też pod uwagę to, że okres, w którym dziecko tylko leży jest krótki. A jak zacznie siedzieć, raczkować itd i główka będzie więcej czasu swobodnie w powietrzu to się prawidłowo ukształtuje. Mój synek miał głowę spłaszczoną z obu stron i taki jakby wydłużony czubek. A to przez to, że jak śpi na plecach, to nie trzyma głowy prosto tylko na jeden lub drugi bok. Ale teraz kończy 7 miesięcy, jest bardzo ruchliwy, śpi w różnych pozycjach, więc i kształt głowy się zmienia.
 
Nie panikujcie dziewczyny. Wszystko już w sumie zostało napisane. Dzieciaki jakoś tak mają, że wolą jedną stronę. Moim zdaniem warto jedynie ustalić czy przyczyną tego nie jest kręcz szyi, bo to wymaga rehabilitacji. Sama to miałam i potem na długo zostały mi tiki nerwowe.

Natomiast głowka zarasta i twardnieje do 2 roku życia, więc na pewno się wyrówna. Warto probować maluszka przekładać na drugi bok, ale weźcie też pod uwagę to, że okres, w którym dziecko tylko leży jest krótki. A jak zacznie siedzieć, raczkować itd i główka będzie więcej czasu swobodnie w powietrzu to się prawidłowo ukształtuje. Mój synek miał głowę spłaszczoną z obu stron i taki jakby wydłużony czubek. A to przez to, że jak śpi na plecach, to nie trzyma głowy prosto tylko na jeden lub drugi bok. Ale teraz kończy 7 miesięcy, jest bardzo ruchliwy, śpi w różnych pozycjach, więc i kształt głowy się zmienia.

Chciałabym pomóc mamom, które mają ten sam problem co ja. W wielu kwestiach masz rację ale głowa wcale nie musi się wyrównać, wszystko zależy od wielu czynników. Nie można wszystkiego uogólniać, każdy przypadek jest inny. Ja na zniekształconą główkę czy mówi się na to płaskogłowie, nabyłam poduszkę profilaktyczną poduszkę head care,taką anatomiczną odpowiednią dla kręgosłupa do spania na plecach. Widzę już efekty bardzo pomaga. Pomogłam mojemu maluszkowi na całe życie. Mojej koleżanki dziecko ma zniekształcona główke a jest już duże i przykro na to patrzeć ma asymetrię twarzy. I mało się mówi wcześniaki lub bliźnięta, trojaczki itp. mają bardzo dużo takich problemów. Dużo też dziecko powinno spędzać na brzuszku oczywiście jeżeli jest zdrowe, nie ma przeciwskazań i nie śpi.
 
reklama
moj syn na poczatku mial tez nierowna wlasnie przez to wolal jedna strone mimo przekladania. pani neurolog zalecila podkladac zwinieta pieluszke tetrowa lub torebke z sola. panie rehabilitantka tak samo + cwiczenia (wtedy chodzilismy z powodu wzmozonego napiecia). glowka sie wyrownala, dzis jest rowna. z tego co sie orientuje to glowke ksztaltuje m.in ukladanie na rozne strony nie ciagle na jedna no i same kosci sie przeciez rozrastaja i ukladaja.
 
Do góry