reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spłaszczona nie równa główka!!! CO ROBIĆ???

Katerina71

Szczęśliwa mamuśka
Dołączył(a)
24 Styczeń 2008
Postów
41
Miasto
Wrocław
Hej :-) mój 3 miesięczny synek ma spłaszczoną główkę z prawej strony :-( nie wiem co robić boję się że tak zostanie a bardzo tego nie chce :no: Czy macie też taki problem jak sobie z tym poradzić i czy kształt główki zmieni się.... POMÓŻCIE!!!
 
reklama
WItam !!
Ja takiego problemu nie mialam ale wydaje mi sie ze to moglo zalezec od tego ze czesciej Twoj synek lezal na prawym boku po urodzeniu i dlatego glowka po prawej stronie jest splaszczona :nerd:

Zreszta jak bylas u lekarza to nie zwracal uwagi na glowke ? :confused::sorry2:
 
Ostatnia edycja:
Witam:-)
Tak sie dzieje kiedy dziecko lezy caly czas na jednym boczku:tak::tak::tak:
Kładz malego jak najczesciej tak zeby głowke mial obrocona w lewa strone.Pewnie to bedzie teraz trudne bo juz sie przyzwyczail do lezenia w prawa strone,ale mozesz sprobowac popowieszac jemu z lewej strony łozeczka jakies zabaweczki i kladz go w łozeczku tak zeby patrzac na Was i na to co sie dzieje w domu musial obrocic głowke w lewo.Mozesz rowniez klasc go jak najczesciej na brzuszku.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Witam tak toprawda trzeba klasc dziecko na drugi boczek to moje trzecie dziecko i tak jest za kazdym razem a ze cala trojka wolala prawa piers wiec tak zostalo ale da sie to naprawic i powinno sie pamietac o tym wczesniej bo pozniej jest ciezko przyzwyczaic do drugiego boczku
 
Pamiętam, że mój brat miał podobny problem – też miał spłaszczoną główkę od leżenia na jednym boczku. Zachęcanie do odwracania główki w drugą stronę pomogło, dziś jest już z niego duży chłopak i nic nie widać. Pozdrawiam, Olga.
 
u lekarza pediatry byliśmy jak było pierwsze szczepienie i wówczas nie było jeszcze tego tak widać, teraz cały czas pilnuje aby Szymek trzymał główkę na tej drugiej stronie i mam nadzieje że będzie dobrze.
 
Jeśli masz możliwość to idz do neurologa a potem na konsultacje do rehabilitanta , pokaże Ci proste ćwiczenia żeby przekręcał główkę , mój synek spał tez w nocy na tej wkładce dla noworodków z fotelika żeby miał główkę prosto , efekty widać bardzo szybko , a na początku miał głowkę praktycznie tylko w prawą stronę , ale lepiej sprawdzić u lekarza ,.
 
nie masz się o co martwić tylko kładz maluszka na drugim boczku....mój synek jak był mały to kładłam go na lewym boczku żybym widziała jego budzie ,czy mu się nie ulewa i tak dalej i głowka mu się spłaszczyła ...potem patrzył się w jedną strone ..powiedziałam o tym lekarzowi ale powiedział że to nic powarznego bo mały poprostu się przyzwyczaił ..kazała kłaść na prawy boczek i podkładać zwinięty kockym pod plecki tak aby mały nie przekręcił się ...po jakimś czasie zayważyłam że głowka się wyrównuje i że mały raz śpi na jednym raz na drugim boczku ...a teraz ma ładną kształtną głowke
 
mój synek miał płską główke z tłu i to bardzo teraz ma 5.5 miesiąca i wszystko ukształtowało sie od kiedy zaczoł siadać i leżeć dużo na brzuszku
 
reklama
moj synek tez tak mial, pediatra zapytal nas sie czy spi zawsze po jednej stronie lozeczka, zdziwieni odpowiedzielismy ze tak. Kazala nam prezkladac go co tydzien w inny kat, bo dziecko samoistnie sie przekreca do swiatla, o to samo trzeba dbac gdy lezy na macie lub w foteliku. Pomoglo oczywiscie wtedy gdy zaczal raczkowac i ma teraz zupelnie normalna glowe - ma lat 3. Corke kladziemy oczywiscie w dwie rozne strony co poniedzialek, latwo zapamietac
 
Do góry