reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

spocona główka i stópki.

*martusia*

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Marzec 2012
Postów
3 231
Miasto
Warszawa
witam,

u mojego 4 miesięcznego prawie synka główka i stópki bardzo się pocą. główka nie tylko w czasie jedzenie, ale też jak śpi, jak pije, jak się bawimy. stópki prawie zawsze mokre. obecnie robimy badania z moczu: kreatynina i wapń. pediatra mówiła że to mogą być zaburzenia gospodarki fosforowo-wapniowej.

Czy u Was też tak jest albo czy w ogóle? Byłyście z maluchami u lekarza? coś mówią konkretnego?

będę wdzięczna za odpowiedzi.
 
reklama
Martusia mój starszy synek mial z tym problem pocila mu się główka cały czas. Lekarka kazała nam podawać wit. D3 regularnie do skończonego 2 roku życia. Podajesz wit. D?
U nas w badaniu moczu nigdy nic nie wyszlo, ale dobrze, że sprawdziłaś:)
 
ale kurcze to dziwne. bo Oliwierowi pociła się główka i stópki nawet jak dostawał witaminę D. teraz miał tydzień przerwy ale dostaje od nowa - 1 kapsułka twist-off co drugi dzień.

coś mi się zdaje że to może być grubsza sprawa. no i nie wiem jak oczytać wyniki moczu czy są to normy dzieciowe czy dla dorosłych. chyba pediatra mi powie, a tą mamy 23 stycznia bo do tej na NFZ chyba już nie pójdę...

dziękuję za wpisy.
 
nie. okno otwieram parenascie razy dziennie, ubrany jest w body jak na krotki to bluzeczka i spodenki. jak na dlugi to tylko spodenki. wieszam mokra pieluche kilka razy dziennie na kaloryfer. sprawdzam karczek tez.

mam tylko nadzieje ze to nie sa jakies zaburzenia metaboliczne albo choroby tarczycy czy cos podobnego... ja mam niedoczynnosc i sie poce jak mysz. a Oliwier mial pobierana krew na badania przesiewowe ale nikt nie dzwonil wiec wnioskuje ze wszystko dobrze. w tych badaniach takze jest niedoczynnosc tarczycy.
 
Martusia a czemu 1 kaps/2dzień a nie codziennie? pownno sie podawać codziennie no i koniecznie powinien mieć zrobiony poziom wit D
 
Ja również uważam, że ma za mało wit D. Mojej córce tez pociła się główka pomimo, że dostawała wit D codziennie i lekarz kazał na jakiś czas zwiększyć dawkę. Problem się skończył. Nie każdemu dziecku starcza ta sama dawka dzienna wit D, bo to zależy od wagi i wielkości dziecka. Moja córka zawsze była większa, dlatego też potrzebowała większe ilości wit D.
 
reklama
Martusia w zaleceniach jest 1 kapsułka 1 dziennie ja podaję wit D3 o zwiększonej ilości wit. D tak lekarka nam poleciła ze względu na porę roku. Im więcej słońca tym można zmniejszyć dawkę czyli np w lato przy spacerkach i wygrzewaniu maluszków można zmniejszyć dawkę wit. d tak jak Ty teraz bierzesz, ale w okresie jesień/zima zaleca się branie zwiększonej dawki wit. D
możesz zadać pytanie na takim portalu dziecko24. Tam konsultuje lekarz.
 
Do góry