reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposób chodzenia 3 latki

U

usunięty

Gość
Witajcie kochane. Proszę powiedzcie mi czy to normalne. Moja córcia ma trzy latka, nie dostrzegłam nigdy podobnych problemów itp. Od kilku dni a dokładnie od 4 obserwuje jak się porusza i zauważyłam nie pokojący objaw (jak dla mnie niepokojący). Córcia jak chodzi to "kulawo" stawia stopy, nie dogina kolan jak idzie i tak dziwnie przy chodzeniu te kolana jakby chciała łączyć. Wszystko to daje taki efekt jakby miała krzywe nóżki oraz tak jakby jedna nóżka uciekała jej w bok. W poniedziałek napewno zadzwonię do lekarza (niestety weekend) a do tego czasu może Wy mi powiecie czy spotkałyście się z takim czymś a może Wasze pociechy miały taki problem?
 
reklama
Witajcie kochane. Proszę powiedzcie mi czy to normalne. Moja córcia ma trzy latka, nie dostrzegłam nigdy podobnych problemów itp. Od kilku dni a dokładnie od 4 obserwuje jak się porusza i zauważyłam nie pokojący objaw (jak dla mnie niepokojący). Córcia jak chodzi to "kulawo" stawia stopy, nie dogina kolan jak idzie i tak dziwnie przy chodzeniu te kolana jakby chciała łączyć. Wszystko to daje taki efekt jakby miała krzywe nóżki oraz tak jakby jedna nóżka uciekała jej w bok. W poniedziałek napewno zadzwonię do lekarza (niestety weekend) a do tego czasu może Wy mi powiecie czy spotkałyście się z takim czymś a może Wasze pociechy miały taki problem?
Jesli to obserwujesz od kilku dni, to sprawdz czy wszystko dobrze z bucikami. Moze zmienilyscie na jesienne trzewiki i jej niewygodnie, stad krzywy chod. Moze wyrosla z tych ktore ma, a nie umie sie poskarzyc, ze bola palce. Nie wiem czy doswiadczylas bolu lydek i stóp, po zmianie butow na "ciezsze", ale moze to to? Po zdjeciu bucikow nadal moga bolec i to kilka dni dopoki nozki sie nie przyzwyczaja.

Pytalas ja co sie dzieje?
 
Jesli to obserwujesz od kilku dni, to sprawdz czy wszystko dobrze z bucikami. Moze zmienilyscie na jesienne trzewiki i jej niewygodnie, stad krzywy chod. Moze wyrosla z tych ktore ma, a nie umie sie poskarzyc, ze bola palce. Nie wiem czy doswiadczylas bolu lydek i stóp, po zmianie butow na "ciezsze", ale moze to to? Po zdjeciu bucikow nadal moga bolec i to kilka dni dopoki nozki sie nie przyzwyczaja.

Pytalas ja co sie dzieje?
Córka nie nosi jednej pary bucików, wszystkie ma dobrane tak aby było chociaż 5 mm luzu w buciku. Przez te cztery dni nosiła adidasy, trzewiki, trampki zależy jaka pogoda i w każdych to samo. Co do zapytania ją twierdzi że chodzi normalnie. I po mieszkaniu też tak chodzi mimo że biega na skarpetkach.
 
Moja córka ma koslawe kolana,układa nogi w kształt litery x,chodzi normalnie ale tak krzywi kolana do środka.Konsultowalam to już z 2 ortopedamj-zalecili obserwacje i ćwiczenia,mówią że to przejdzie.Pilnuj jej żeby nie siedziała w literę W
 
Najlepiej będzie jak ćwiczenia dobierze fizjo i oceni czy to na pewno to :) nie ma co diagnozowac dziecka przez internet. Mój mały ma koslawe stopy i kolana i fizjo była u nas na wizycie i pokazała ćwiczenia
 
reklama
reklama
Wszystkie które mają na celu układanie nóg tak aby kolana były na zewnątrz.mamy 3 razy dziennie siedzieć po turecku 30 minut.
Jutro poszukam kartki gdzie one były wyjaśnione to wyślę Ci zdjęcie bo ciężko to opisac:-)
 
Do góry