reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposób na garb pilnie poszukiwany

Muffinka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2010
Postów
57
Miasto
NDM :)
Matki moje kochane! Jakie macie sprawdzone sposoby na to, aby dziecko się nie garbiło? Mój Piotruś, wiek 8 lat, siedzi powykrzywiany we wszystkie możliwe strony przy odrabianiu lekcji czy graniu na komputerze. Ja co najwyżej upilnuję go wieczorem, po powrocie z pracy, ale mąż, który pracuje w domu, patrzy na jego krzywe plecy przez palce. Grrr... Co byście poradziły? Ćwiczenia, basen na wzmocnienie kręgosłupa? Pajączki? Może jakieś odpowiednie krzesło? Help!!
 
reklama
zamiast krzesła polecam ci ... piłkę! Mówię oczywiście o zwykłe piłce do ćwiczeń. Syn mojego męża odrabia lekcje na takiej piłce i ona sama wymusza prawidłową postawę dodatkowo dziecko lepiej skupia się na lekcjach, bo może dowolnie wyginać ciało (i ćwiczyć je) a nie siedzieć w jednej męczącej pozycji, synek mojego męża ją uwielbia i nie wyobraża sobie lekcji bez piłki ... czasem trzeba tylko pilnować by za dużo na niej nie skakał szczególnie przy czytaniu ;-) rozmiar piłki dobiera się tak, że mierzymy wysokość nogi od zgięcia w kolanie do podłogi i dodajemy 5 cm ;-)


Polecam też ten artykuł :-)

W trosce o zdrowy kręgosłup dziecka - DzieciRosną.pl
 
kojarzysz może Pawła Zawitkowskiego? to znany fizjoterapeuta i gorąco polecam ci jego książki i płyty "Mamo tato co ty na to?" tam właśnie mówi on o piłce gimnastycznej zamiast krzesła, było też w jakimś programie - nie pamiętam jakim... chodzi o to, że krzesło jest stabilne i wymaga w zasadzie jedną pozycję, a dzieci są ruchliwe, piłka daje możliwość wyginania się na boki przy siedzeniu, do przodu i do tylu itd. to ćwiczy kręgosłup a dziecko mniej się nudzi przy lekcjach i potrafi się lepiej skupić, u nas działa świetnie i Starszak sam siedzi prosto przy biurku ;-) co do kładzenia się i zabawy to już poza odrabianiem lekcji, u nas mają oba chłopaki i zawsze świetnie się nimi bawią :-) można na piłkach robić też wiele ćwiczeń dobrych dla kręgosłupa, w zasadzie pełna dowolność ;-) można np. powiesić na suficie drążek, posadzić smyka na piłce i trzymając się drążka smyk sama wygina się na wszystkie strony, rozciąga i gimnastykuje poprzez zabawę ... my nie mamy drążka więc malucha trzymam za ręce, ja tylko stoję za nim i trzymam za rączki nad głową, a on się wygina we wszystkie strony już sam, ma przy tym świetny ubaw, u was starszego synka może np. trzymać tata ;-) ... jak piłka jest bardzo elastyczna to spokojnie można kupić większą, ja trafiłam na promocję i piłki kupiłam po 10 zł ;-)
 
Ostatnia edycja:
A moze na dzien dobry ortopeda? Wiem, ze trudno sie dostac ostatnio, ale on przede wszystkim powinien Cie ukierunkowac, zobaczyc, jak plecy syna rzeczywiscie wyglądaja, zalecic cwiczenia… co do innych mozliwosci – warto szukac. Sama nie bylabym taka madra, gdybym nie odhaczyla spotkania z darmowymi badaniami kregoslupa u dzieci. Dowiedzialam sie i o wadzie corki oraz przede wszystkim, jak temu zaradzic. Tam wlasnie mowiono sporo o specjalnych krzeslach dla mlodszych i starszych dzieci, siedzacych niemalze non stop. Jak dobierac, na co zwracac uwage przy wyborze... Jak tylko znajde ulotki, to podrzuce nazwe :-)
 
Kiedyś był "pajączek", ale i tak nieskuteczny. Może włóż jakiś kij (np. od szczotki) między łokcie (oczywiście od strony pleców)
Niewygodne, ale skuteczne. A najlepiej wybrać się do lekarza i on coś zaradzi.
Można np namawiać dziecko żeby chodziło z książkami na głowie po pokoju :)
 
@yaska, wlasnie o takich wczesniej wspominalam. Przeszukalam swoje szpargaly i znalazlam kilka ulotek z tej akcji. Chodzi o Dobre Krzeslo. Jak wpiszesz w wyszukiwarke, na pewno wyskoczy odpowiednia strona :)
 
gimnastyka korekcyjna to zawsze dobry pomysł ze względu na same ćwiczenia, których w naszym życiu (w szczególności naszych dzieci) wciąż za mało, dlatego właśnie polecałam piłkę, dla dziecka to jednocześnie zabawa i ćwiczenia, a przy okazji proste plecy przy odrabianiu lekcji ... no i z pewnością dużo tańsze niż takie specjalistyczne krzesło, a w dodatku wszechstronne bo dzieci uwielbiają się piłką bawić, wieszamy drążek i dziecko poprzez zabawę cały czas ćwiczy kręgosłup ... polecane przez fizjoterapeutę
 
reklama
Czyli ile głów, tyle opinii. Jak zwykle ;) Co nie zmienia faktu, że obie te propozycje można przetestować. Może najpierw zacznę od tego dobrego krzesła, a później przejdę do innych metod :) Śmieszne, ale tak mi intuicja podpowiada.
 
Do góry