reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposób na garb pilnie poszukiwany

myślę że to nie intuicja tylko narzucone normy tego co znane i dzięki temu "bezpieczne" ;-) nie będę cię do niczego przekonywać, ale polecam posłuchać znanego fizjoterapeuty Pawła Zawitkowskiego ;-) no i piłka tańsza jednak ;-)
 
reklama
@kasia-matiy z reguły lubi się to, co stare i sprawdzone ;) Chociaż nie mówię nie innym pomysłom, chętnie poczytam, posłucham tego fizjoterapeuty. Na razie jednak zostanę przy krześle :)
 
A ja polecam basen, gimnastykę korekcyjną (można poprosić lekarza pierwszego kontaktu o zestaw ćwiczeń, np. koci grzbiet itp.) i nie deprecjonowałabym tak tego pajączka:) Jak się go dobrze wyreguluje, to może być skuteczny
 
Z tego co wiem to dobre krzesło jest produkowane w różnych wysokościach w zależności od wzrostu dziecka - są szczebelki od do x cm. Więc póki dziecko nie wyrośnie to nie trzeba kupować nowego.Ale to jest chyba ostotne by oparcie było dobrze dopasowane do dziecka, wtedy spełnia swoje funkcje-czyli dopasowuje się, daje dziecku komfort, dziecko uczy się trzymać pion.
 
Moim zdaniem najlepszym krzesłem będzie jego brak. :) Tzn. przegonić syna spod komputera. Gry go nic nie nauczą. Komputer uzależni i wzmocni garb. Niech bawi się na podwórku z kolegami, chodzi na basen i inne ćwiczenia. Krzesło tylko tyle, żeby odrobić lekcje.
Znam już dzieciaki 16-stoletnie po operacjach kręgosłupa - przychodziły ze szkoły i "edukowały" się do nocy przy komputerze.
Rodzice nie róbcie ze swoich dzieci kalek na własne życzenie.
 
reklama
Przypominanie i przypominanie, ćwiczenia od ortopedy, rehabilitacja i korektywa w szkole, pomaga basen i można takie szeleczki elastyczne jak siedzi zwłaszcza mu zakładać.
 
Do góry