reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposób na katar u niemowlaka - podzielcie się konkretnymi sposobami

U nas po kolejnej pandemii (zaczęło się jak zwykle od starszego dziecka) w akcie desperacji kupiłam taką gruszkę do noska ale dla dorosłych o niebo lepiej wyciąga wydzielinę niż te malutkie,a zanim zaczęłam wyciągać dałam małemu powąchać troszkę pieprzu na czubeczku łyżeczki. Jak mały kichnął i wydzielina przemieściła się do przodu zaczęłam ściągać. U nas się sprawdziło mały od razu miał na jakiś czas spokój i mógł odychać
 
reklama
Witam mam pytanie do was wszystkim powiedzcie mi jak likwidowałyscie mokry kaszel u swoich pociech przypomne ze moj synus ma 10 miesiecy.

Tydzien temu w sobote wieczorem synek zaczął goraczkowac prawie do 39,5 pojechalam z nim wtedy do szpitala to powiedzieli ze wszystko jest wporzadku dostal tylko leki przeciwgoraczkowe i tyle powiedzieli mi tez ze jak bedzie tak dalej to mam isc do swojego lekarza.
Byłam u lekarza 4 dni temu bo moj synek troszke pokasływał ale nie mial mokrego kaszlu to powiedzial mi to samo ze pluca i oskrzela czyste i gardlo tez . Olivier strasznie sie snlinił wiec stwierdzilam ze pewnie ząbki mu sie wyzynaja i dlatego ma goraczke..Wysoka Goraczka przeszła po 3 dniach ale nadal utrzymywała sie do 37.5 a i odrazu powiem ze nie mial apetytu prawie wogole od jakis 2 dni .... a dzisiaj pojawil mu sie ten kaszel mokry i katar i nie wiem co mam robic wizyte dopiero mam na wtorek ale do wtorku co moge zrobic zeby troche wyeliminowac ten kaszel wysmarowalam go teraz plumex baby i spi i jak narazie nie pokasływał.....

Moze poradzicie mi troche
 
Witam,

swojemu Synkowi na kaszel dawałam syrop Drosetux, na katar Sterimar (potem oczyszczanie noska Fridą), po oczyszczeniu noska przez trzy dni dawałam kropelki Nasivin soft. U mojego dziecka pomogło.

Życzę zdrowia i
Pozdrawiam
 
Witam.
Mój tygodniowy maluch ciągle kicha i czasami kaszle. To mnie przeraża. Do noska podaje mu marimar i odciągam gilki (są białe, tylko raz pojawiły się żółte) aspiratorem frida. Proszę o pomoc czy od razu udać się do lekarza.
 
Hm...nie wiem jakie jest tego natężenie,ale przecież dorośli też kichają i pokasłują ...a nie są wcale chorzy. Chore dziecko nie kaszle "czasami" tylko raczej często....to,że gilki są w nosie też jest normalne...przecież dziecko oddycha tym samym powietrzem co my i też ma prawo mieć zanieczyszczony nosek jak dorośli. Ciągle kicha, tzn. ile? Mojemu synkowi zdarzało się kichać po każdym obudzeniu ...zawsze 3 razy:D
Czasami kaszle...to czasami to ile? Jak zakaszle 3 razy w ciągu dnia to nie ma tragedii...
 
Katarek u niemowlaczków występuje bardzo często i niewiele można na niego poradzić. Jeśli nie jest żółty lub zielony, to pewnie nie ma powodów do paniki. Odciągaj fridą, ale nie psikaj do noska za często wodą morską. To podrażnia śluzówkę w nosku i katar może ciągnąć się w nieskończoność. Tak było u nas - dziewczynki złapały katar jak miały 2 tygodnie i nie mogłam sobie z nim poradzić przez kilka tygodni. Jak tylko zrezygnowałam z wody morskiej, katarek przeszedł.
Możliwe też, że ten katarek to pozostałości po wodach płodowych. Może ich być więcej, jeśli dzidziuś urodził się przez cc. Nasilenie objawów może być (z tego co pamiętam) ok 6 tygodnia - katar, sapka, kaszel itp. Obserwuj maluszka i w razie jakichkolwiek wątpliwości konsultuj się z lekarzem. Porozmawiaj też z położną na wizycie patronażowej - ona powie Ci, czy konieczna jest wizyta u pediatry.
 
Dziecko poprzez kichanie oczyszcza sobie nosek z pozostalości wód płodowych mazi itp. dlatego to co sciągasz jest białe.Moja córka kichała prawie 2 miesiące.Wiadomo,że na początku było tego sporo a pod koniec niewiele.Jeżeli nie ma innych objawów to nie ma czym się martwić.Gorączki w pierwszym miesiącu dzieci mieć nie mogą,a jeżeli mają podwyższoną temperaturę jest to efekt przegrzania-nie jest to gorączka.
Pozdrawiam
 
Zgadzam się z poprzedniczką .. moje dzieciaki miały to samo
Ale jesli jestes zaniepokojona wezwij lekarza.....lepiej dmuchac na zimne... Moj syn miał tylko lekki katarek a po osłuchaniu okazało sie ze to poczatek zapalenia płuc - zabrałam go do lekarza bo byłam z córka na bilansie i tak dla proformy dałm go osłuchac... Normalnie wzyciu bym nie poszła...
 
Bura w jaki sposób woda morska może podrażnić śluzówkę? Z tego co mi wiadomo to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób pielęgnacji jamy nosowej.
 
reklama
Bura w jaki sposób woda morska może podrażnić śluzówkę? Z tego co mi wiadomo to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób pielęgnacji jamy nosowej.
Nie tyle sama woda morska, co zbyt częste jej stosowanie. Oczywiście, że to świetny sposób na oczyszczenie noska, ale wszystko z umiarem. Z mojego doświadczenia wiem, że najlepiej stosować ją tylko wtedy, kiedy nosek jest całkiem zatkany. Wcześniej niestety wydawało mi się, że jak psiknę przed każdym karmieniem, to ulżę moim córeczkom, że będzie im się lepiej jadło (tak zresztą pisało w ulotce) :-( Na szczęście pewna mądra lekarka wybiła mi to z głowy i ciągnący się od 9 tygodni katar ustąpił w 2 dni. No ale człowiek uczy się na własnych błędach...niestety.
 
Do góry