reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposób na katar u niemowlaka - podzielcie się konkretnymi sposobami

Mojej małej Nadii pomogło Euphorbium - homeopatyczny preparat, doskonale rozpuszcza wszystko co w nosie, wiec łatwiej się oddycha. Pod nosek, na klatkę i na plecy możesz użyc maści majerankowej, działa kojąco.
Maść majerankowa zalecona dla dzieci powyżej 2 roku życia,wiec trzeba uwazać.




A my na katar przy przeziębieniu używamy Nasivin.
 
reklama
to my chyba jesteśmy najmłodsi... :-:)-:)-( z katarem wyszliśmy juz ze szpitala, początkowo lekarz twierdził ze to wody płodowe ale niestety- po paru dniach frida zaczela wyciągac z noska białą zawartość... poniewaz mały jest jeszcz noworodkiem to w gre wchodzi tylko sól fizjologiczna i frida - wówczas mamy krzyk na cały dom (az dostaliśmy przepukliny od płaczu przez ten pieprz.... katar)... niestety gorsza od kataru jest straszna sapka w nocy, mamy nawilżacz i niestety 22 stopnie... nie moge zwalczyc tej temperatury w domu :no::no::no::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: i szlak mnie trafia z tego powodu...
 
antosiek jak tylko wrocilismy ze szpitala po porodzie dostal "sapke".mial i mial i nic nie pomagalo.mialam disnemar i nic wiecej.nawilzalam pokoj i tez nic.w koncu samo przeszlo.
 
Wiktor prawie od początku ma białą wydzielinę w nosku i pediatra powiedziała, że to katar alergiczny. Używamy Disnemar'u lub soli fizj. i aspiratora Frida. mały lubi wyciaganie katarku. ok 2 tyg. temu zaczął w nocy szarpać się za nos i budził się, bo nosek zatykał się na maxa i Frida i sól nie pomagały. Zrobiłam generalne porządki w domu, kurz pościągaliśmy z szaf, zdjęłam baldachimy z kołyski i łóżeczka, poprałam ochraniacze, wypełnienia, pościele, dobrze wietrzę pokój przed spaniem, zakręciłam 1 grzejnik, wieszam pranie na noc w pokoju i nawilżacze na grzejnik i pomogło :-D. Nosek w nocy nie jest zatkany. Oczywiście w dzień dalej odciągam tą białą wydzielinkę.
 
Tomek miał 4 infekcje katarowe:wściekła/y::no: w przeciągu swoich 4 pierwszych miesięcy życia :szok::szok::szok:. Starszy brat przynosi mu wszystko z przedszkola.:-(
Nam pomaga nasivin.
 
hejka,
mam pytanko do Ciebie. Zdradź mi tajemnicę, w jaki sposób tyle schudłaś? Bardzo proszę... Pytanie do mamy Mikołajka
 
U mnie jest taki sam problem Hanifka strasznie charczy ciezko jej sie oddycha przez co w nocy gorzej mi spi i sie budzi z noska zadna wydzielina sie nie saczy mala ma 2 miesiace i 3 tygodnie lekarka przepisala nam kropelki Nasivin podaje je juz te kropelki 2 tygodnie i nie ma poprawy mala tak charczy od miesiaca do tego ma jakas wysypke tylko na policzkach pije APTAMIL HA 1 ktore tez polecila lekarka ale wysypka nie znika...pomozcie
 
U mnie jest taki sam problem Hanifka strasznie charczy ciezko jej sie oddycha przez co w nocy gorzej mi spi i sie budzi z noska zadna wydzielina sie nie saczy mala ma 2 miesiace i 3 tygodnie lekarka przepisala nam kropelki Nasivin podaje je juz te kropelki 2 tygodnie i nie ma poprawy mala tak charczy od miesiaca do tego ma jakas wysypke tylko na policzkach pije APTAMIL HA 1 ktore tez polecila lekarka ale wysypka nie znika...pomozcie

z tego co opisujesz to objawy przypominaja alergie. Jesli dziecko ma alergie to mleko HA nie pomoze (u nas nie pomoglo i musielismy przejsc na Bebilon Pepti). Moze porozmawiaj z pediatra na temat zmieny mleka. Jesli potwierdzi ze to alergia to na usuniecie objawow alergi (typu krostki) rewelacyjne dzialaja krople ZYRTEC (w naszym przypadku po 3-ech dniach brania tych kropel nie bylo sladu krostek)
Jesli to nie jest alergia to mozesz sprobowac postawic miske z woda gdzies kolo lozeczka lub nawet pod lozeczkiem (nawilzy powietrze i bedzie sie latwiej oddychalo Twojemu dziecka; mozesz dodac 2 kropelki olejku mietowego lub eukaliptusowego)
 
Krzysio ma sapkę i czerwone policzki (jak u dobrze zaprawionego ruskiego traktorzysty :-D) od trzech dni. Też nie wiele mu z nosa udaje mi się wyciągnąć fridą ale charczy szczególnie w nocy. Byłam dzisiaj z tym u lekarza. Obejrzał go, osłuchał do tego jeszcze wspomniałam o liszaju na zewnętrznej stronie udka i powiedział,że to może być sprawa uczuleniowa. Oskrzela ma czyste. Jutro mamy iść na basen więc spytałam czy nie zrezygnować. Powiedział,że to najgorsze co mogłabym zrobić tzn zrezygnować. Na problemy z układem oddechowym m.in. astmę i inne najlesza terapia to basen. Mamy sobie darować tylko jeśli Krzysio by gorączkował powyżej 38 stopni.

Przepisał calcium w syropku 3 razy dziennie, specjalny syrop obkurczający coś tam...i zmniejszający ilość wydzieliny w nosie, cebion 3 razy po 5 kropelek. Powinniśmy zadbać żeby w sypialni nie było więcej niż 18 stopni. No i stosować sół morską w atomizerze w następnie wyciągać co się da Fridą.

Acha na len liszaj i czerwone policzki nie przepisywał na razie nic konkretnego, zalecił smarować kremem bepanthen i obserwować.
 
reklama
lekarka przepisala nam kropelki Nasivin podaje je juz te kropelki 2 tygodnie i nie ma poprawy
:szok: krople do nosa można używać 3 dni, do 5 na zalecenie lekarza. Od tego można uszkodzić śluzówkę w nosku. Nie chce straszyć, ale od takich praktyk moja ciocia ma od dzieciństwa problemy z węchem. Lepiej nawilżać solą fizjoligiczną, wodą morską. Tu padło bardzo dużo fajnych sposobów. Może warto wybrać się jeszcze raz do lekarza.
 
Do góry