reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposób na katar u niemowlaka - podzielcie się konkretnymi sposobami

Moja 2 miesięczna córeczka od dłuższego czasu ma coś na kształt kataru,tzn nie leje jej się z noska i kiedy zaglądam do niego to jest pusty i czysty, lecz wyraźnie słychać po oddychaniu małej,że gdzieś głębiej jest "coś" kiedy delikatnie użyje gruszki nie raz pociągnie wydzielinę ale za jakies pare minut znów jest podobnie a nie bardzo chce męczyć ją non stop gruszką.
Mam wrażenie że czasem jej to przeszkadza,tzn oddycha normalnie ale kręci głową w jedną i drugą stronę jakby myślała że to pomoże jej w pozbyciu się tej przykrej dolegliwości,może to sapka, nie wiem,ale strasznie mnie to męczy jak słyszę jak oddycha,nie chciałabym żeby miała to cały czas i cały czas męczyła się z tym.
Używam też czase wody morskiej ale to też daje efekt na krótko:(
Co to może być,jak z tym walczyć,pomóżcie proszę.
 
reklama
To moze być katar. Jak mój synek był taki malutki i miał katar, to też nie leciało mu z noska, tylko słychać było, że mu się ciezko oddycha. Denerwował się szczególnie przy ssaniu mleczka, bo nosek miał zapchany i nie mogł oddychać. Dzieci malutkie leżą i ta wydzielina nie wypływa tak, zalega głebiej. Jak pamiętam to na katar przepisywała nam pediatra kropelki homeopatyczne Euphorium (chyba taka nazwa) albo wode morska z magnezem.
Twoja córeczka jest taka malutka, że wydaje mi się, że powinnaś się skontaktować z pediatrą.
 
Dziękuje Aga za pomoc, chyba przejdziemy się do lekarza w poniedziałek najpóźniej,denerwuje mnie to że ją to denerwuje:(
 
konsultacja z pediatrą to na pewno a póki co możesz Małej pomóc smarując jej skórę pod noskiem maścią majerankową - rozrzedza wydzielinę i ułatwia oddychanie:tak::tak:a jesli katarek przeszkadza w spaniu to najlepiej podłozyć pod łóżeczko ze dwie książki zeby główka dziecka była lekko uniesiona, wówczas wydzielina nie bedzie spływać do gardła i zakłócać snu.
 
Witam u nas bylo to samo maly mial zatkany nos nic cieklotylko wszystko siedziało głeboko na poczatku sciagalismy mu frida ale wczesniej pstrykalam disnerarem ale to nie pomogło a nawet zaszkodzilo bo robilismy to kilka razy dzienie i zrobilismy my mu obrzek w nosie.
Pani doktor kazala malemy robic inhalacje z rumianku i to pomogło naprawde poecam.
 
Dzieczyny - napiszę ku przestrodze!!

Moja córka miala 6 tyg. jak zaczął jej się katar. Nie wiem czy to było przeziębienie czy jakiś wirus w każdym bądź razie katar był i nie chciał ustąpić 2 tyg. Lekarz zapisał nam wit C w kroplach, roztwr wody morskiej oraz USUWANIE KATARU FRIDA lub katarkiem....gruszka to przezytek!
Najwazniejsze jest sciaganie kataru, bo jak nie to caly schodzi na drogi oddechowe a stad niedaleko do zapalenia oskrzeli!!! My wlasnie to przeszlysmy i wyladowalam z mala w szpitalu z zapaleniem oskrzeli...
WYBIERZ SIE DO LEKARZA, NIE MA NA CO CZEKAC!! TO JEST MALE DZIECKO U KTOREGO KATAR TO NIE PRZELEWKI!!
Pozdrawiam i trzymajcie sie zdrowo
 
hej u malych dzieci do 4 m-ca wystepuje tzw miękka krtan i dlatego moze sie wydawac ze dzieci furcza na nosie jakby bylo cos w krtani nie boj sie jak miesnie dojrzeja to minie tez tak mialam z synkiem teraz nie slychac nic
 
Po zakropieniu noska woda morska połoz ja na chwile na brzuszku-katarek powinien zejsc.Moze to jeszcze jakies pozostałosci wod płodowych?
A Frida nie kazde dziecko da sobie sciagnac:tak:i sa tez skutki uboczne czasami(zwiekszona produkcja wydzieliny).Ja słyszałam,ze trzeba sciagac ale nie za czesto.Najlepiej odwiedzic lekarza.
 
Irfinka, rzeczywiście może tak być jak piszesz, tym bardziej że ona w zasadzie normalnie śpi i ssa cyca bez problemu narazie, jedynie jak sie obudzi albo zaczyna płakać to mam wrażenie że wtedy przez to się denerwuje, w każdym razie dziękuje Wam bardzo za pomoc, już postanowione, w poniedziałek wybieramy się do lekarza a jak będzie gorzej to nawet jutro.
Maść rumiankową kupię jutro i zastosuje też:)
AAA i pierwszy raz słyszałam o FRIDA czyli tym aspiratorze, kupie go też.

Pozdrawiam Was serdecznie i dziekuje:)
 
reklama
Do góry