reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposób na katar u niemowlaka - podzielcie się konkretnymi sposobami

reklama
U nas pomogło częste przemywanie nosa sola fizjologiczna w aerozolu ale to chyba bardziej aby katar szybciej zleciał niż na nie powtarzanie sie kataru.
 
Ja wlasnie mam ten sam problem, w ogole mam wrazenie, ze to katarzysko od 2 m-cy nie przestaje leciec, a mala gruchy za nic w swiecie nie da sobie wlozyc!
ada04 moze faktycznie masz racje i to moze byc alergia, a jesli tak to co robic?! lekow przeciw alergii chyba jeszcze nie mozna podac i jak wykryc na co ta alergia:/
 
Jak moja córcia ma katar ....sprzatam gruntownie jej najblizsze otocznie ,czyli łózko,posciele zmieniam (nawet jak niedawno była posciel zmnieniana),myje podlogi ,okna ,zaluzje ,odkurzam dokładnie ,piore maskotki ......na drugi dzien juz jest mojej córci lepiej ,na trzeci dzien po katarze nie ma sladu ....nie wiem dlaczego tak sie dzieje ,sprzatam regularnie ,czesto odkurzam ..ale przy katarze musze to robic jeszcze raz...
 
u nas katar mieliśmy praktycznie od urodzenia, już piszę co zrobiłam:
- spryskałam pościel i dywany allergofem /na roztocza/
- prałam ubranka małego w delikatnym płynie bebi
- zwierzęta domowe - w odstawkę
- zmieniłam pościel z pierzem /w testach nam wyszło/ na pościel hippoalergiczną

robiłam wszystko co można było robic ze sprzataniem, ale niestety pomógł nam dopiero zyrtec ;( u nas katar podczas pylenia traw skończył sie dusznościami i niestety wylądowaliśmy na inhalacjach w szpitalu ;(
także u nas był objawem alergii.... najczęsciej wodnisty katar - czytaj sienny jest objawem alergii wziewnej, ale zdarzają sie też przypadki ze przy alergii pokarmowej dzieci również mają katar...

radzę zorientować się w możliwości testów alergicznych - albo, jeśli katar pojawił sie w okresie grzewczym - dobrze wietrzyć i nawilżać mieszkanie.
do nosa można też stosowac nosaller - my stosowaliśmy podczas pyleń i pomagał

noelia u Was są chyba roztocza - pluszaków nie musisz prac - włóż je do zamrażarki na 24 h
pozdrawiam
 
kurcze to mnie troszke przeraziłyście że to aleria. A jak katarowi towarzyszy kichanie ? to może podziebienie:confused:alergi tez towarzyszy kichnie częste? co powinnam zrobić iśc do lekarza rodzinnego o porade ? jak sądzicie ?
 
Renifer ,dzieki za rade co do pluszaków ,juz gdzies słyszałm ze wystarczy do zamrazarki włozyc ...tylko ja mam taka malutka zamrazarkę ,troche jedzenia i pełna ,pluszak mi sie nie zmiesci :dry::baffled:
 
Mi sie wydaje, ze jak towarzyszy kichanie to tym bardziej jest to alergia, a nie przeziebienie. Poki co- ide za wasza rada sprzatac i zmieniac posciel!!! ;)
 
a na ile wkładacie te pluszaki do zamrażalki ?

własnie sprzatam małej pokoik ale kurcze robie to dosyc regularnie. Zobaczymy a jak nie przejdzie do poniedziałku udam sie do pediatry
 
reklama
Witam wszystkie Mamy! Mój synuś ma 10 miesięcy od wczoraj ma katarek. Nie ma gorączki dlatego nie idę do lekarza bo dadza mu antybiotyk. Czy macie jakies domowe sposoby na pozbycie sie go. Jureczek pomimo dolegliwości jest pogodny. Stosuje od wczoraj nivea spray do nosa, by lepiej się mu oddychało, nie bardzo jest zadowolony ale pomaga. Ugotowałam tez prawdziwego rosołu zobacze moż e to pomoże . Podrawiamy!
Ps czekamy na podpowiedzi
 
Do góry