reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposób na niejadka

Witam ponownie!
Od jakiegoś czasu sie poprawiło(chyba) zmieniłam pory karmienia i porcje.
- 7 mleko z kaszka 180 zje cala czasmi 150
- 11 sloiczek owoców duży, zje caly
- 15 sloiczek obiadku duzy, zje caly
- 19 mleczko 180, zje wszystko albo około 150
- 23 na spiocha 180 kaszki i tez zazwyczaj zje wszystko
chyba pomogla zmiana diety, albo poprostu zaczeła jeść.
Dzieki jeszcze raz wszystkim za pomoc i życze powodzenia w karmieniu waszych niejadków :-)
 
reklama
Agata Lena moje dziewczyny jadły jeszcze mniej niż Twoja córeczka wg relacji z pierwszego postu. I świetnie sie rozwiajają, po prostu - jak juz ktoś pisał - niektóre dzieci tak mają i choćbyś na głowie stawała tego nie zmienisz. Acha - chyba że zastąpisz herbatki i soczek wodą! Wtedy będzie piła tylko wtedy kiedy będzie spragniona a nie wtedy kiedy będzie czuła głód a będzie miała ochotę na coś słodkiego. U mnie po odstawieniu gęstych soków poprawił się znacznie apetyt, obu :)
Pozdrawiam
 
u mnie nie ma mowy o gęstych sokach bo wtedy nici i z obiadu i z kolacji. po rzadkim soczku jest szansa na kolacje:) dlatego pije tylko wodę z cytryną.
 
Hej , jestem mama Kochanej Julki;) Która 18 września skończy 4 miesiące:tak:

Karmie mlekiem modyfikowanym przepisanym przez lekarzy ponieważ mała na moim mleku spadała z wagi po urodzeniu ,a z tego względu ,ze mieszkam w Londynie mleko do 6 miesięca mam za darmo bo przepisane na recepte.

Mleko się przyjeło , ale następuje inny problem bo moja mał zjada tylko 70 ml:-( , oczywiście co 3 godzinki je w dzień ,a w nocy potrafi już ok 6 h spać.
Po urodzeniu wazyła 2,280 teraz bedzie jakieś ok 5 kg ponieważ 2 tyg temu wazyła 4,460 .
Niunia już 2 razy dostała jabłko nawet jej smakowało ścierałam te jabłko łyżka i jej podałam dziś bardziej sam sok z niego jadła ponieważ takiej było konsystencji ;)
Kilka dni temu dałam jej marchewkę która sama ugotowałam , szczerze mówiąc nie smakowała jej tak bardzo jak jabłuszko ale będę próbować bo mi jej szkoda ciągle to samo mleko , wiadomo ,ze mleko kobiet które karmią piersią ma inne smaki w zalerzności od tego jak sie odżywia mama , a nie ciągle jeden i ten sam .

Co mam zrobić ,żeby Julka jadła więcej mleka
Czy moge jej wprowadzić już gluten ? Ile razy dziennie w jakich ilościach ?

Pozdrawiamy:-)
 

Załączniki

  • DSC01444.jpg
    DSC01444.jpg
    21,5 KB · Wyświetleń: 54
Może posmakuje jej mleko własnie zageszczone jakims kleikiem, kaszka ryzową lub ryzową smakową [owocową], kukurydziana. Mała bedzie syta na dłużej, wieksze odstepy - moze niedługo wiecej ml zje. Zawsze mozesz jej mleczko urozmaicić własnie roznymi smakami kaszek co tez bedzie ''atrakcją''. Co do glutenu to albo od 5-6 m-ca (chyba) lub w 10 m-cu.
 
Doświadczona mama niejadka mówi Ci że nie zrobisz nic:-)
Maks zawsze jadł połowę zalecanych objętości na opakowaniu i żyje (nie co 3 tylko co 4 godziny) 120ml jadł jak miał 6,7 miesięcy.
Wszelkie atrakcje są fajne. jak dodałam kaszkę to zamiast 120 zjadł 60:) raz podałam kleik to prawie 24 godziny nie jadł tak się najadł:)
Widzę że nie jest tak źle mała przybiera 0,5kg na dwa tygodnie.To bardzo dużo. U nas na tym etapie było max.600g na miesiąc. Urodził się 2740 (spadł z wagi dlatego przeszedł na mieszankę) na 4 miesiące 4600g 5 miesięcy 5,2kg i 6 miesięcy prawie 6kg. A teraz waży 8:) I je wszystko tylko w mini ilościach.
 
Dziula - popieram przedmówczynię, niestety nie da się "wmusić" więcej mleka dziecku, które nie chce. moja ma ponad dwa lata i waży "oszałamiającą" wartość 10 kg, za to lata jak przeciąg. Dla niej jedzienie nie jest celem ;) A jak było z wagą u Ciebie jak byłaś dzieckiem?
 
reklama
hehe dobre pytanie jak się urodziłam ważyłam 2100;)i miałam 52 cm długości i też mało przybierałam zawsze byłam długa i chuda ;) Julka 2280 40 cm , no to nie będę nic na siłę robić z tymi kaszkami smakowymi mogę spróbować ,dziękuję dziewczyny
 
Do góry