reklama

Sposób na odstające uszy ???????????

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez agamal, 12 Marzec 2008.

1. agamal

agamal kociara

Kiedy urodziłam synka miał ładne przylegające uszy. Niestety z każdym miesiącem jego życia uszy stają się coraz bardziej odstające, szczególnie lewe. Jakie macie sposoby aby uszka Waszych pociech były ładne, przylegające ?????

2. agnieszka272

agnieszka272 Zaangażowana w BB

Trzeba uważać aby dziecko nie spało na odgiętym uchu. Teraz staraj się go kłaść do spania w czapeczce, lub kup opaskę na uszy. U nas (tzn. u mojej chrześnicy) sposób się sprawdził. Jeżeli nie uda ci się kupić takiej opaski, a masz zbyt ciepło w domu aby kłaść dziecko w czapce, to możesz nożyczkami odciąć czubek czapeczki, tak aby została taka niby opaska. Sznureczków nmie obcinaj, przytrzymają dodatkowo to cudko na główce., Dziecku nie będzie zbyt ciepło a taka "opaska" dobrze trzyma się na uszkach. Ważna jest aby czapka nie była zbyt luźna bo uszka mogą się odginać. U mojej siostrzenicy takie "naprawianie" uszek trwało ok. 2 miesięcy ale udało się. Powodzenia

3. reklama
  4. ewelka4ever

ewelka4ever Gosiaczkowa mama:)

Miałam ten sam problem i nawet też kiedyś poruszyłam tu ten temat. U nas także jest odstające lewe uszko:) teraz staram się żeby ono w trakcie spania nie było przegięte, ale zauważyłam że one się już jakoś bardziej zrównały- te uszka- już tak nie odstają;) pozatym to może byćuwarunkowane genetycznie- a na to nic nie poradzisz. U nas czapeczki, i czy inne podobne sposoby wywoływały tylko złość. No więc nie męczyłam mojego maluszka:) a teraz ładnie uszka zaczyły przylegać:)

5. NikaMD

NikaMD Fanka BB :)

Ponoć można kupic plaser opatrunkowy i przyklejać uszka tzn końcówkę małżowinki do główki, moja znajoma tak zrobiła i uszka doszły do siebie, a malutki odstające miał te ucholi jak jak nie wiem co (po tatusiu), teraz ma przylegające :tak:

U nas tekiego problemu nie było.

6. wiki17082007

wiki17082007 Sierpniowa mama'07

no to powiem wam że my też mamy odstające lewe ucho, ale Wiki jeszcze w brzuszku je sobie podwinęła i niedosyć że na prawej stronie była łysa to lewe ucho miala zawinięte w trąbke, ale po tygodniu trochę jej się naprostowało chciałam zakładać czapeczke albo opaskę i nie było takiej możliwości bo mała strasznie płakała więc dałam sobie spokój. Ale teraz coraz bardziej jej zaczyna odstawać i mam zamiar ale nie wiem czy się uda przykleić plasterkiem. Zobaczymy :wściekła/y::-)

7. Kaska170901

Kaska170901 Początkująca w BB

Witam ! Mój synek taż ma odstające uszka i kobieta w osrodku zdrowia która miała ten sam problem mówiła że można zakładać opaskę przez dzień nie na noc i pilnować aby dzieciątko sobie krzywdy nie zrobiło ! Opaska nie musi być założona cały czas pozdrawiam:tak:
    to podobno pomaga!

8. pandorka

pandorka Luty 2010 / Kwiecień 2011

myślę, że z opaską to jest bardzo dobry pomysł, bo uszka naturalnie będą przylegały
    natomiast absolutnie metody z plasterkami nie popieram. bo nie dość, że to może być wkurzające dla maluszka, to jeszcze może sprawiać ból i obtarcie na uszkach
    .

9. mamuch

mamuch Zaciekawiona BB

Hej- hop dziewczyny!
    Nie słuchajcie przesądów światłoćmiących i mie męczce dfzidziusiów opaskami , czapeczkami plasterkami , bo to na 100% nic nie da! Kształt uszu jest genetycznie zaprogramowany tak jak kolor oczu wiec nic na nature nie poradzicie. Na pocieszenie:-)- czesto gdy dziecko rosnie poczatkowo duze odstajace uszy moga stac sie małymi i nie przeszkadzajacymi ( tak było z moimi własnymi!):-). Gdyby tak nie było można dziecko wieksze zoperować.
    Pozdrawiam i życze pokachania uszu swoich dzieci:-)

10. reklama
  11. laurek1

laurek1 Zaciekawiona BB

Zgadzam sie z mamuch :-)
    Ja tez chcialam zakladac czapeczki, opaski, przyklejac, rozpaczalam z powodu odstajacych uszu corki....... a teraz ( ma 9 miesiecy) jak patrze na nia i na te jej uszka, to wydaje mi sie, ze gdyby byly takie normalne, to nie wygladalaby tak pieknie. A poza tym odstaja coraz mniej, bo rosnie glowa :-)

12. aga_wozniak

aga_wozniak happy mommy... :o)

Zgadzam się z dziewczynami, że odstające uszka są uwarunkowane genetycznie... :tak::tak: Jak uszka są odstające to żadne "cuda" nie pomogą... ewentualnie mogą sprawić, że nie będą aż tak bardzo ostające... :tak::tak: Poza tym uszy dzieci są bardzo delikatne i czasami się odginają, ale z czasem wszystko może się unormować... :tak::tak::-)

Ja swoją córeczkę przez kilka miesięcy po urodzeniu, na wszelki wypadek, kładłam spać w czapeczce i uważałam żeby uszka nie były pozaginane... :tak::tak: mimo tego jedno troszeczkę odstawało, ale zauważyłam, że z czsaem coraz bardziej zaczyna przylegać do główki... :tak::tak:

Absolutnie nie popieram metody z plastrami. Myślę, że jest to niekomfortowe dla dziecka. Może najpierw wypróbujcie metodę z plasterkami na sobie i potem porozmawiamy czy jest ona faktycznie taka rewelacyjna... :baffled: :crazy:

Poleć forum