reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sposób na odstające uszy ???????????

Rozwiązania
0
Jasne, że odstające uszy- mogą być sprawką genów- ale nie muszą. Kiedy nie muszą to opaski, czapki...itd... mogą okazać się pomocne.

reklama

Ucitielka

Aktywna w BB
Miasto
Bydgoszcz
Rozwiązania
0
A ja się nie zgadzam, że to uwarunkowania genetyczne, po prostu czasem tak się dzieje, że maluszek podczas snu odgina sobie uszka:)

cukier.wanilinowy

Usmiechnieta_mama
Rozwiązania
0
moja siostrzenica miala odstajace uszka. Siostra zakladala jej czasami opaske na uszka, taka elastyczna, czapeczki wieczorem i pilnowala zeby uszek nie zaginac np przy noszeniu malej czy jej spaniu. Mysle ze geny cos w tym maja, cala rodzina od strony chlopaka siostry ma spore odstajace uszy- dzieci, ich rodzice itd. Zuza miala takie same ale siostra dopilnowala i teraz jej uszka wcale wiele nie odstaja, sa normalne.

Rosi79

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
A ja nie uwazam ze to sprawka genow!
poprostu zaniedbanie matki i tyle.U mnie w rodzinie nikt nie ma odstajacych uszu a moj brat ma.Wina matki bo nie pilnowala by sie nie zaginaly podczas spania.Wiec genetyka tu nie ma znaczenia.
Mojej tez troszke odstaja ale zakladam jej opaske kilka razy w ciagu dnia na ok godzine.Robie ostepy czasowe by krew w razie czego krazyla w uszach.Na noc nigdy nie zakladam.

Stopi69

Lipcowe mamy'09
Miasto
WAW
Rozwiązania
0
zaniedbanie mamy... mhhh nie powiedziała bym,....bzdura...

Geny jak najbardziej tak!!!! Tylko nie msui byc z pokolenia na pokolenie.... Moi rodzice, siostra maja piekne uszy, ja mam lewe odstajace choc mama cuda wyczyniala jak bylam mala - czapeczki opaseczki... nic nie pomoglo.. Ucho mam podobne do ucha dziadka, tylko mial mniej odstajace...

Moja mala urodzila sie z ladnymi uszami.. wogole jej sie nie podwijaly, pilnowalam ,zeby czapeczka byla dobrze zalozona.. wlasnie zeby sie nie odginało - na wszelki wypadek... i co 4msc i ucho zaczelo dostawac i tez wlasnie lewe jak u mnie.. nosi opaseczki czapki.. a ucho swoje...

Poprostu taka jej uroda... :tak:

Rosi79

Rozwiązania
0
Zmienilam zdanie na ten temat:)
Moj brat byl u chirurga plastyka aby swoje uszy "nareperowac".No i przy okazji chirurg powiedzial cos takiego.
Chrzastka dziecka ksztaltuje sie w 8-9 miesiacu zycia plodowego.Maja tu troche znaczenie geny ale w tym sensie jak bardzo bedzie odlegle od glowy(jedni maja bliko osadzone glowy inni troche odlegle ale nie odstajace).Opaska moze pomoc ale tylko i wylacznie do 6 mca życia,potem nie ma znaczenia jak ma byc odstajace to bedzie.
Inna sprawa gdy matka zaniedba i dziecko spi non stop z zagietym uchem to oczywiste ze bedzie odstawalo od glowy mimo ze genow nie bylo.
Moja corka mimo opaski ma troche odtstające i mysle ze to geny wójka:(no ale w nocy czesto jak sprawdzam to spi na zagietym uszku wiec moze to to.

Noel

Kochająca mama
Miasto
Legionowo
Rozwiązania
0
Moja corka mimo opaski ma troche odtstające i mysle ze to geny wójka:(no ale w nocy czesto jak sprawdzam to spi na zagietym uszku wiec moze to to.
Ale Twoja córka nie dziedziczy nic po wujku........raczej po wspólnych przodkach tj po Twojej mamie(rozumiem, że wujek to Twój brat), bo Twojej babci itd.

Pysia29d

Rozwiązania
0
jak połozna srodowiskowa co mnie przychodziła to opowiadała ze była u 2 rodzin kórzy dziecku plastry zakładaja albo opaski zeby uszy nie odstawały.Mowiła ze najgorsza to głupota i bezmózgowie

reklama

ola87r

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
wiem, że to można zoperowac, bo moja koleżanka to operowała, znam tylko nazwisko chirurga - Jamont

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
S W jaki sposób może dojść do zapłodnienia? Ciąża, poród, połóg 18
D Czy mogę w taki sposób być w ciąży? Potrzebuję porady 8
A Sposób chodzenia 3 latki Potrzebuję porady 16
Madzia1001 Potrzebuje porady- sposób na glodomora. Potrzebuję porady 13
Judka28 Szybki sposób na poród Potrzebuję porady 11
M Sposób na wszy Potrzebuję porady 5
K Czy mogłam w ten sposób zarazić się toksoplazmozą? :( Ciąża, poród, połóg 10
M Sposób na rozstępy Ciąża, poród, połóg 5
P Czy możliwe jest zapłodnienie w ten sposób? Potrzebuję porady 21
KarKos84 Niewydolność szyjki macicy sposób na pokonanie taśma Ciąża po poronieniu 6
J Problemy z karmieniem mlekiem - w każdy sposób Żywienie 2
D Sposób na przyspieszenie porodu Potrzebuję porady 14
Muffinka Sposób na garb pilnie poszukiwany Początek szkoły 16
D czy to dobry sposób??? Porady prawnika 0
D Zmniejszony etat a sposób jego wykorzystania Porady prawnika 1
E Kiedy i w jaki sposób poinformować rodzeństwo ? Dzieci urodzone w maju 2013 27
marcheff SZUKAM POMOCY!! Sposób na zwiększenie laktacji Karmienie piersią 8
A sposób na żylaki, operować nie operować ? Ładna mama 26
A w jaki sposób naliczany jest zasiłek macierzyński? Porady prawnika 1
A W jaki sposób usypiacie wieczorem swoje dzieci? Roczniaki i dwulatki 34
A praca na niepełny etat a sposób obliczania urlopu wypoczynkowego Porady prawnika 2
asko_ Sposób na.... Archiwum grudzień 2011 83
KasiaiAlex W jaki sposób odzyskać pieniądze lub dochodzić swoich praw? Porady prawnika 1
KasiaiAlex W jaki sposób zmienić mleko 1 na 2? Żywienie dzieci - porady 8
ola652 sposób na uparciucha w smochodzie ;\ Trzylatki 15
Z Dieta rozdzielna - sposób na życie Diety, diety 16
Różyczka75 Sprawdzony szybki sposób na czkawkę!! Zdrowie 28
N Sposób na niejadka Żywienie 95
A ilość snu a sposób zasypiania Spanie 9
Karola22 Sposób na przyśpieszenie porodu??? Ciąża, poród, połóg 58
macao Sposób na katar u niemowlaka - podzielcie się konkretnymi sposobami Zdrowie 239
O Sposób na komary Karmienie piersią 15
misia_q Niezwykły sposób na przewidywanie płci!!! Dzieci urodzone w lutym 2006r. 100
K ...Czy macie (znacie) jakis sposób na zaparcia???? Dzieci urodzone we wrześniu 2005 52
MiriannaK sposób na czkawkę ? Zdrowie 49
M Odstające uszko u niemowlaka Potrzebuję porady 6
A Odstające uszko. Potrzebuję porady 10
Srebrna Zagięte płatki uszu Potrzebuję porady 7
ninawieczorem Jak czyścić uszy dziecka? Pielęgnacja 3