reklama

Sposób na zdyscyplinowanie dziecka ;)

Temat na forum 'Drzwi od lodówki' rozpoczęty przez Bestyja :P, 7 Listopad 2013.

1. Bestyja :P

Bestyja :P Administrator Członek załogi

dyscyplina.png

to idę...

2. ilon

ilon Zaciekawiona BB

Hahahah

3. reklama
  4. maximum

maximum Fanka BB :)

Zawrotny sposób :D

5. maximum

To może się nimi z nami podzielisz?

6. maximum

Sprytne, ale na dłuższą metę bym takiej metody nie stosowała, ewentualnie co jakiś czas zmieniała sposób nagradzania

7. patrycja.niz

patrycja.niz Zaciekawiona BB

Też poszukuję sprawdzonych metod na 6 letniego chłopca, którego wszędzie pełno i który czasami ma problem z tym, co mówią jego rodzice, bo brzdąc wie, że to on ma racje...

8. MarysiaStaskiewicz

MarysiaStaskiewicz Zaciekawiona BB

Ja jeszcze nie mam tego problemu, ale już powoli zaczynam się zastanawiać jak to będzie u mnie...

9. mała_mi36

mała_mi36 Zaciekawiona BB

Moim zdaniem ważna jest równowaga miedzy rodzicami w wychowaniu dziecka. Na przykładzie widzę jak ogromne znaczenie ma osoba taty.

10. reklama
  11. Katamama

Katamama Aktywna w BB

Ja znalazłam takie 10 rad:

[h=2]1. Nie zaprzeczaj uczuciom dziecka[/h][h=2]2. Mów jasno i krótko, czego oczekujesz[/h][h=2]3. Chwal zamiast krytykować[/h][h=2]4. Daj dziecku niewielki (!) wybór[/h][h=2]5. Nie tłumacz się i nie negocjuj[/h][h=2]6. Ustal jasne zasady i postaraj się ich trzymać[/h][h=2]7. Pokaż dziecku konsekwencje[/h][h=2]8. Postaw się na miejscu dziecka[/h][h=2]9. Mów dziecku, że je kochasz[/h][h=2]10. Nie bij, nie krzycz, nie potrząsaj[/h]

12. ciasteczkowy potwór

ciasteczkowy potwór Zaciekawiona BB

Z doświadczenia to chyba najważniejsza jest konsekwencja i pewność, że kara będzie nieuchronna i to jest chyba najtrudniejsze w tym wszystkim. Dotrzymywać własnego słowa jest chyba najtrudniej.

Poleć forum