reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposoby na brak apetytu/wymioty

aleksandrala

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Marzec 2018
Postów
41
Dziewczyny! Jest to moja pierwsza ciaza, jestem w 15 tc i nadal doskwiera mi brak apetytu a jak juz zjem to od razu wymiotuje lub mam 2 dni okej, bez wymiotow a trzeci dzien jest straszny.. Dajcie swoje złote sposoby na brak apetytu i wymioty, sprobuje doslownie wszystkiego bo nie moge normalnie funkcjonowac.. kazdy posilek to wielki stres. Dodam ze probowalam herbate z imbirem ale nie wiem czy ktoryms razem dalam go za duzo czy dzidzi sie nie przyjelo i od razu zwymiotowalam i teraz boje sie zaczac znowu pic. Bede wdzieczna za kazdy mozliwy sposob
 
reklama
u mnie nic się nie sprawdza. Mam nadal kilka dni pod rząd, kiedy nie mam apetytu, bekam po wszystkim i wymiotuje... lekarz mi kiedys zalecił suplement z imbirem, ale stwierdziłam, że skoro sam imbir nie pomaga to i suplement nic nie da. Rumianek i mięta pomagają mi na chwilę
 
Przejdą wymioty, wróci apetyt :)
Mi na wymioty pomagała guma miętowa ...nie wiedzieć czemu. Chyba trzeba próbować wszystkiego....
 
Przejdą wymioty, wróci apetyt :)
Mi na wymioty pomagała guma miętowa ...nie wiedzieć czemu. Chyba trzeba próbować wszystkiego....

Wlasnie zuje gume mietowa tak z 2-3 razy dziennie hihi.. ale czesto mam tak ze nie zdaze po posilku wziac gumy a juz lece do toalety :( kazdy posilek to stres, strach i ruletka czy zwymiotuje czy bedzie okej
 
Jeśli masz na coś ochotę, choćby to były chipsy z Nutellą, jedz! I pij dużo wody żeby nie doprowadzić do odwodnienia. W ciąży nie miałam apetytu tak do połowy gdzieś 4/5 miesiąc. Zachcianki miałam nieciekawe, naleśniki albo jogurt z owocami ale właśnie to jadłam i apetyt w końcu wrócił. Jeśli nie tracisz za dużo na wadze to jest ok. Bierz witaminy.
 
Jeśli masz na coś ochotę, choćby to były chipsy z Nutellą, jedz! I pij dużo wody żeby nie doprowadzić do odwodnienia. W ciąży nie miałam apetytu tak do połowy gdzieś 4/5 miesiąc. Zachcianki miałam nieciekawe, naleśniki albo jogurt z owocami ale właśnie to jadłam i apetyt w końcu wrócił. Jeśli nie tracisz za dużo na wadze to jest ok. Bierz witaminy.

Dziekuje, staram sie jesc takie rzeczy jak rogalik czy jablko.. dzis niestety caly dzien przelecialam na takim „jedzeniu” :( na wadze nie trace ale za to na ciele widac kosci ktorych wczesniej widac nie bylo. A co do witamin to biore Magne B6 2x dziennie i kwas foliowy
 
@aleksandrala dobrze by było żebyś brała jeszcze co najmniej DHA. Jeśli nie tracisz na wadze to jest dobrze! Ja straciłam w pierwszym trymestrze blisko 5kg z braku apetytu. Dziecko sobie od Ciebie weźmie czego potrzebuje, na razie jest malutkie to nie potrzebuje dużo. Może rozejrzyj się za witaminami prenatalnymi.
 
reklama
Ja też miałam straszne mdłości a cierpię na emetofobie czyli panicznie lek przed wymiotami. Więc polecę ci to co mi pomogło. Jest taki środek specjalnie dla mam w ciąży o nazwie mamarin. Zawiera klacze imbiru u Wit. B6 i naprawdę działa cuda. Bo udało mi się przejść ciąże wymiotów.
 

Załączniki

  • large_mamarin-mamma-30-tabl.jpg
    large_mamarin-mamma-30-tabl.jpg
    19,4 KB · Wyświetleń: 263
Do góry