reklama

sposoby na oszczędzanie

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez basia_paw, 16 Styczeń 2014.

1. basia_paw

basia_paw Fanka BB :)

jakie macie sposoby na oszczędzanie i zmniejszenie rachunków? Mnie najbardziej przerażają te za prąd :(

2. 85justyna

85justyna Fanka BB :)

jeżeli chodzi o prąd to mogę się wypowiedzieć bo teraz płacimy mniej (koło 50-60 zł miesięcznie za czteropokojowe mieszkanie) a kiedyś płaciliśmy za prąd 80-90 złotych.
    1) korzystamy z rozliczania rzeczywistego w enerdze- sami spisujemy stan licznika i płacimy przez internet co miesiąc
    2) mamy włączoną taryfę G12w czyli w godzinach od 22-6 rano 13-15 i w weekendy za prąd płacimy taniej (tylko w tańszej taryfie włączamy piecyk, pralkę ładujemy telefony i inny sprzęt)
    3) w pokojach gdzie światło pali się dłużej mamy żarówki energooszczędne (tzn. w pokojach i w kuchni) w przedpokoju i w wc mamy żarówki o małej mocy
    4) o oszczędzaniu prądu myśleliśmy już na etapie zakupu sprzętów elektronicznych i wybieraliśmy te energooszczędne

3. reklama
  4. maximum

maximum Fanka BB :)

Warto mieć żarówki i sprzęty agd elektrooszczędne - teraz w sklepach jest więcej takich ofert. Ja co miesiąc daję sobie jakąś niedużą pulę na zakupy dla przyjemności i dzięki temu nie wydaję za dużo pieniędzy na rzeczy niepotrzebne

5. radoMaj

radoMaj Początkująca w BB

Z tymi taryfami to dobry pomysł! My ostatnio wymieniliśmy stary piecyk gazowy na nowszy bardziej oszczędny. Efekt zobaczymy dopiero po kilku miesiącach. Mam nadzieje że się opłaciło.

6. Skodzia

Skodzia Fanka BB :)

Oświetlenie ledowe - praktycznie mało prądu pożera...
    Mało używamy piekarnika - ale to bardziej z lenistwa niż oszczędności :cool2:

7. bershka88

bershka88 Początkująca w BB

Bardzo dobrym sposobem jest wydzielenie sobie z budżetu określonej kwoty na jedzenie i ściśłe przestrzeganie żeby się w niej zmieścić. Mi pozwala to zawsze kalkulować na co możemy sobie pozwolić a na co nie :)

8. askawino

askawino Zaciekawiona BB

U mnie w domu żadne urządzenie nie działa w trybie "stand-by". Też pomaga.

9. maximum

maximum Fanka BB :)

To ledy są energooszczędne? Jakoś nigdy się nie orientowałam w tym temacie

10. reklama
  11. basia_paw

basia_paw Fanka BB :)

dzięki za pomysły, postaram się wcielić w życie :) też jeśli chodzi o sprzęty to staram się kupować jak najbardziej energooszczędne, choć ostatnio zaszaleliśmy z pralko-suszarką, która choć nie ma klasy A to jednak się zdecydowaliśmy, bo przy takiej ilości prania i suszenia już nie miałam gdzie tego rozwieszać a pranie wciąż nie dosychało. A teraz chociaż z tym mam spokój, na czymś innym zaoszczędzę ten prąd ;)

12. Nadulina

Nadulina Fanka BB :)

My ostatnio kupujemy hurtowo mięso i ryby na promocjach i mrozimy.

Poleć forum