reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sposoby na smoczka?

araki

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Czerwiec 2013
Postów
387
Miasto
Wrocław
Szukam pomocy w temacie odstawiania smoczka. Synkowi zabrałam kiedy miał dwa lata, kiedy zaczął je przegryzać - sposobem wymiany na misia do przytulania. Poszliśmy do sklepu, wybrał misia a potem dostał go w zamian za wszystkie smoczki. Zrozumiał to i awantury nie było - kiedy pytał o smoka przypominałam że przecież ma misia.

Teraz mam problem bo córcia właśnie zaczęła niszczyć smoczki a ma dopiero 14 miesięcy. .. więc sposób z misiem odpada. .. zabrać tak po prostu, czy stopniowo np. na razie nie dawać w dzień na drzemkę a potem w nocy? Dodam że córcia używa smoka tylko do zasypiania. Będę wdzięczna za Wasze porady, może jakaś Mama właśnie w tym wieku z sukcesem pozbyła sie smoka?
 
reklama
Gdy zbliżał sie czas zasypiania nie mogłam nigdzie znaleźć zadnego ze smoczkow mojego dziecka, przepadły. Powiedziałam , że smoczka nie ma, że uciekł , mały to przyjął położył sie spać.Następnego dnia oczywiście je znalazłam od razu wyrzuciałam żeby się nie złamać, a mały jakby nigdy nic, wieczorem powiedział ,że smok uciekł, potwierdziłam te słowa i po sprawie , miał jednak 21 m-cy
 
No właśnie w tym sęk, że starsze zrozumie...
Ale właśnie odniosłam chyba pierwszy sukces! Siedzę z małą w pokoju, nie dałam jej smoczka na drzemkę (powiedziałam że dziś nie ma, nie wiem czy zrozumiała ;-)), pomarudziła 10 minut i śpi :szok:
Zobaczymy ile pośpi no i jak to będzie wieczorem, bo przed drzemką jest zwykle mocno zmęczona a wieczorem rozbrykana...
 
Araki to zależy co chcesz osiagnąć , jezeli chcesz odstawić , bo sie boisz, to nie poddawaj sie wyrzuc smoki z domu ,co Cie nie bedzie korcić, by jej podać. Mala popłacze i się przyzwyczai do nowej sytuacji, mysle, ze to dla nas wiekszy problem niż dla dzieci. Moim zdaniem błedem jest odzwyczajać a za dwa dni podać smoka, po co dziecko niepotrzebnie męczyć. Albo odstawiamy ,albo nie. Oczywiście jeżeli jest mega histeria to może za wczesnie na odstawianie i poprostu trzeba kntrolować stan smoka. Aha i mysle ze 14 m-czne dziecko już wiele rozumie.
 
Do góry