reklama
 1. Uwaga!

  Dziś w nocy (z soboty na niedzielę) strona babyboom.pl nie będzie dostępna przez około 1 - 2 godziny. Musimy przenieść nasze serwery do innego budynku w serwerowni z której korzystamy od kilku lat. Zrobimy wszystko, żeby ten proces zajął jak najmniej czasu, ale wykorzystamy też tę okazję, żeby przyspieszyć serwery i zwiększyć bezpieczeństwo strony. Planujemy wyłączyć stronę o północy.

  Zamknij powiadomienie

Spotkania ojca z dzieckiem-prawo czy obowiązek?

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez vive, 30 Wrzesień 2010.

 1. vive

  vive Fanka BB :)

  Witam,
  mój mąż ma określone w wyroku sądowym zasady widzeń z dzieckiem z pierwszego małżeństwa. Czy w przypadku choroby lub innego zdarzenia losowego może odwołać widzenie z dzieckiem? I czy musi mieć wtedy jakiś dowód, że nie mógł spotkać się z dzieckiem,np.L4?
   
 2. Temida Jest Kobietą

  Temida Jest Kobietą Początkująca w BB

  Oczywiście, że może odwołać - przecież chory może dziecko zarazić. Nie obowiązują tu żadne rygory. Najlepiej, gdyby mąż w takich przypadkach mógł spotykać się z dzieckiem w innym terminie - ale to już zależy od ustalenia z matką dziecka.
  Pozdrawiam
   
 3. reklama
 4. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Ojciec dziecka może odwoływać spotkania i nie musi przedstawiać Pani żadnych zaświadczeń. Jesli jednak czyni to bardzo często i to dezorganizuje Pani życie może Pani wystąpić do sądu o uregulowanie kontaktów ojca z małoletnim na nowo.
   

Poleć forum