reklama

Spotkanie z Agnieszką Stein - Przyjrzyj się z bliska sobie i swojemu dziecku

Temat na forum 'Ogłoszenia - Łódź' rozpoczęty przez EDUKATOREK, 12 Kwiecień 2012.

 1. EDUKATOREK

  EDUKATOREK Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  „Dziecko z bliska” – pierwsza polska książka o rodzicielstwie bliskości właśnie trafia do księgarń. Jej autorką jest znana i lubiana przez polskich rodziców psycholog dziecięca Agnieszka Stein. Książka, choć daleka od akademickiego żargonu, zawiera wiele naukowych rewelacji, które zadają kłam popularnym mitom wychowawczym, propagowanym przez kolejne medialne pseudoautorytety i supernianie. Ostatnio, także w naszym kraju, zdobywa popularność nurt wychowawczy znany jako Attachment Parenting czy rodzicielstwo bliskości. Niestety, wraz ze wzrostem zainteresowania szerzy się coraz więcej mitów i stereotypów związanych z samą ideą. Wiele osób myli ją z tzw. bezstresowym wychowaniem. W książce autorka pisze, czym naprawdę jest rodzicielstwo bliskości, jak je stosować, pokazuje również przykładowe rozwiązania trudnych sytuacji wychowawczych, oparte na swoim wieloletnim doświadczeniu w pracy z dziećmi i ich rodzicami. Rodzicielstwo bliskości u Agnieszki Stein można opisać jako koncepcję 3 R:
  • Relacja – nawiązanie i dbanie o dobrą więź pomiędzy rodzicami (lub opiekunami) a dziećmi;
  • Regulacja – rozwiązywanie trudnych sytuacji wychowawczych; nauka samoregulacji emocji;
  • Rozwój – wsparcie dziecka w rozwoju; rozwój osobisty dzięki obcowaniu z dziećmi.

  Ta koncepcja stanowi klucz do wzajemnego otworzenia się na siebie i zbudowania szczęśliwej rodziny. Książka oparta jest na wielu badaniach, przeprowadzonych w ciągu ostatnich kilkunastu lat przez psychologów, socjologów, kulturoznawców, potwierdzających słuszność teorii prezentowanych przez Agnieszkę Stein. Zakres zagadnień:
  1. Co to jest rodzicielstwo bliskości? (rozwój, ekologia, różne cele wychowawcze, rodzicielstwo bliskości dla starszych dzieci)
  2. Po co potrzebne jest przywiązanie? (o potrzebach stymulacji, dotyku, bliskości, uwagi oraz autonomii i o granicach)
  3. O emocjach i samoregulacji (jak dorośli mogą sobie radzić ze swoimi emocjami w kontaktach z dzieckiem oraz o tym, jak dziecko może samo nauczyć się swoich emocji)
  4. O rozwoju (o rodzicielskich kompetencjach, systemach kar i nagród, a także o dobrych manierach i tzw. grzecznym zachowaniu)

  Agnieszka Stein – ukończyła psychologię kliniczną na Uniwersytecie Warszawskim, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej, a także Kurs I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Doradza rodzicom i profesjonalistom, którzy chcą lepiej wspierać dzieci w rozwoju, stara się im przekazywać wiedzę na temat potrzeb dzieci i sposobów na budowanie z nimi relacji opartych na szacunku i zaufaniu. Pasjonuje ją rodzicielstwo bliskości i to, jak można korzystać z jego narzędzi w relacjach z dziećmi w każdym wieku – od narodzin do dorosłości. Autorka wielu artykułów poświęconych wychowaniu, publikowanych m.in. w miesięczniku „Dziecko”, często zapraszana w charakterze ekspertki m.in. do Tok FM, „Dzień Dobry TVN” i „Pytania na śniadanie”. Razem z Małgorzatą Strzelecką prowadzi stronę dzikiedzieci.pl, której zadaniem jest popularyzowanie wiedzy psychologicznej dotyczącej relacji z dziećmi. Mama dziecka w wieku szkolnym. Podczas spotkania będzie można zakupić ww. książkę


  Zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Stein dnia 14 kwietnia 2012 w godz. 10:00-12:00
  w Akademii Kreatywnego Rozwoju „Edukatorek” ul. Broniewskiego 62
  – sprawdźcie dojazd.

  Spotkanie jest bezpłatne (dla chcących się podzielić możliwe dobrowolne wpłaty na Klub Kangura). Spotkanie o dzieciach, ale, o ile to możliwe prosimy o pozostawienie naszych skarbów, pociech pod opieką innych osób, aby więcej skorzystać podczas spotkania i zdobytą wiedzę w późniejszym czasie z dzieciem spożytkować.
   
 2. reklama

Poleć forum